University of Stirling

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Co jest wyjątkowego w uniwersytecie?

Często opisywany jako jeden z najpiękniejszych kampusów w Wielkiej Brytanii, kampus University of Stirling jest wyjątkowy. Mieści się na terenie 330-hektarowej posiadłości z własnym jeziorem i zamkiem, w otoczeniu pięknej szkockiej przyrody. To tworzy spokojną, spokojną atmosferę. A przy 11 000 studentów poczujesz dużą część społeczności.

MacRobert Arts Center jest kulturalnym centrum kampusu. Z własną publiczną kolekcją dzieł sztuki i teatrem, w którym można oglądać występy komediowe i taneczne. Istnieje również kino, które wyświetla filmy indie i Hollywood.

Szukasz fajnego miejsca na spotkanie z przyjaciółmi w kampusie? Istnieją trzy kawiarnie i dziesięć restauracji i barów do wyboru. Ciesz się domowym posiłkiem - wybierz dania kuchni włoskiej, amerykańskiej, brytyjskiej i tradycyjnej szkockiej. Oglądaj sport na żywo, weź udział w quizie pubowym lub śpiewaj na karaoke!

Nie jesteś poranną osobą? Nie ma problemu. Dzięki całodobowemu dostępowi do komputerów w całym kampusie możesz uczyć się o dowolnej porze. Każda kawiarnia ma dostęp do Wi-Fi, więc możesz wziąć laptopa i tam się uczyć.

Biblioteka uniwersytecka ma ponad 300 000 książek, 46 000 e-książek i 45 000 e-czasopism. Strefa Studiów zapewnia całodobowy dostęp do miejsc do nauki, komputerów i urządzeń do drukowania - wszystko, czego potrzebujesz do udanego studiowania! A Biuro Karier i Zatrudnienia oferuje specjalistyczne porady ze strony doradców i konsultantów ds. Zatrudnienia.

Regularne ćwiczenia to świetny sposób, aby pozostać szczęśliwym i zdrowym podczas studiów. Będziesz mieć dostęp do 50-metrowego basenu, siłowni i w pełni wyposażonej sali fitness, boisk do piłki nożnej i krytych squashów oraz kortów tenisowych. Chcesz spróbować swoich sił w golfie? Do dyspozycji jest driving range i pole golfowe z 9 dołkami otaczające zamek Airthery. Znajdziesz ponad 50 klubów sportowych i stowarzyszeń, które dołączą do Stirling.

Chcesz kupić książkę? Umów się na lot? Zbierz receptę? Możesz zrobić to wszystko na terenie kampusu. W dzielnicy handlowej znajduje się bank, biuro podróży, księgarnia, supermarket i apteka.

Przygotowuję Cię do sukcesu

Może się okazać, że studia w Wielkiej Brytanii różnią się od tego, do czego przywykłeś. Nie martw się, przyjazny personel dydaktyczny pomoże ci się przystosować. Pokażą ci, jak prowadzić badania i odwoływać się do źródeł.

Dostaniesz mnóstwo praktyki i wsparcia w pisaniu esejów akademickich i robieniu prezentacji. Kiedy nadejdzie czas, będziesz gotowy na swój stopień.

Świetne miejsce do nauki

Dołącz do społeczności studentów z ponad 115 krajów. Ponieważ jest to Uniwersytet uniwersytecki, atmosfera jest przyjazna, towarzyska i zwarta. Stirling zajął 1. miejsce za "dobre miejsce" (ISB 2012).

Uniwersytet dąży do tego, aby zapewnić studentom jak najlepsze doświadczenia w Wielkiej Brytanii. Ściśle współpracują ze studentami, aby zapewnić możliwie najlepsze usługi i programy studiów. Właśnie dlatego w 2014 QS Stars University Ratings uzyskali 5-gwiazdkową nagrodę za doskonałość w zakresie nauczania, wyposażenia i integracji.

Centrum nauki zaprojektowane dla Ciebie

Centrum INTO znajduje się w samym sercu kampusu, zaledwie kilka minut od głównej biblioteki University of Stirling , centrum sportowego i Zrzeszenia Studentów.

Martwisz się życiem z dala od domu? Nie ma takiej potrzeby. Ilekroć chcesz z kimś porozmawiać, idź do Centrum INTO. Usługi wsparcia są tam oparte. Tęsknię za domem? Problem z zakwaterowaniem? Niezależnie od problemu, są tam dla ciebie, kiedy ich potrzebujesz.

Przeprowadzka do nowego kraju to duży krok, ale pomogą ci się w nim ułożyć. Przyjazny personel pomocniczy pomoże ci otworzyć rachunek bankowy w Wielkiej Brytanii i zarejestrować się u lekarza. Potrzebujesz pomocy przy uzyskaniu wizy? Przyjdź do jednego z warsztatów wizowych, a oni posortują to razem.

A co z nawiązywaniem znajomości? Mieszkanie w akademiku oznacza, że ​​zawsze będziesz w centrum akcji. Zaprzyjaźnisz się od momentu przybycia na kampus. Twoi koledzy nie mogą się doczekać spotkania!

Centrum INTO organizuje ciekawe zajęcia i wycieczki dla Ciebie i Twoich nowych przyjaciół. Zapewnia to świetny czas wiązania poza salą lekcyjną. Nie zapominaj, że będziesz mógł dołączyć do jednego ze 100 klubów i stowarzyszeń na Uniwersytecie. To wspaniały sposób na pozyskanie przyjaciół, którzy podzielają twoje zainteresowania.

INTO University of Stirling Services

Całkowicie nowy obiekt dydaktyczny został otwarty we wrześniu 2017 r. Udogodnienia dostępne w Centrum obejmują:

  • Biuro powitalne - otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30-17.30.
  • Teatr wykładowy - duży, wielofunkcyjny pokój, w którym będziesz miał zajęcia z wykładu.
  • Pokoje dydaktyczne - 10 sal dydaktycznych, wszystkie wyposażone w interaktywne ekrany elektroniczne.
  • Przestrzenie społeczne - mnóstwo miejsc wokół Centrum, w których można się zrelaksować i spędzić czas z przyjaciółmi.
  • Learning Resource Centre (LRC) - dostęp do materiałów pomocniczych do nauki, takich jak książki, czasopisma i gazety, a także komputerów i urządzeń do drukowania.
  • INTO Café and Restaurant - serwująca różnorodne przekąski z myślą o studentach zagranicznych.


Nowoczesne, interaktywne sale lekcyjne

Każda klasa ma najnowszą technologię uczenia się. Biurka mają wbudowane komputery podłączone do interaktywnych tablic, dzięki czemu łatwo się w to zaangażować. Nie będziesz tylko siedział i słuchał rozmów - będziesz się uczyć poprzez robienie. Pokochasz interakcję ze wszystkim.


Uczenie się poza klasą

Będziesz mieć również dostęp do wirtualnego środowiska nauczania Uniwersytetu Succeed. Oznacza to, że możesz pobierać notatki z wykładów i zawartość kursu w ruchu. Możesz wziąć udział w internetowych dyskusjach z kolegami z klasy i nauczycielami.

Centrum zasobów edukacyjnych to dedykowana przestrzeń do nauki, zawierająca obszary badań i przedmioty do wypożyczenia. Znajdziesz tam książki, płyty DVD, czasopisma, płyty CD i gazety. Chcesz wydrukować lub zeskanować coś? Przyjdź do Learning Resource Center.


Kawiarnie w kampusie

Ważne jest, aby regularnie robić przerwy podczas nauki. Na czas, kiedy trzeba zatankować, znajdziesz trzy różne kawiarnie i dziesięć różnych miejsc do jedzenia na terenie kampusu.

W kampusie znajdziesz lekkie posiłki, takie jak kanapki, sałatki i zupy. Gdy potrzebujesz czegoś więcej, są burgery, pizze, nachos i shawarma. Nigdy nie jesteś zbyt daleko od świeżo parzonej kawy, lunchu czy przekąski.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski

Widzieć Undergraduate Pathways » Widzieć Dyplomy studiów magisterskich » Widzieć Podstawowy rok » Widzieć Kursy »

Kontakt

INTO University of Stirling

Adres University of Stirling INTO University of Stirling Airthrey Castle
FK9 4LA Stirling, Scotland, Wielka Brytania
Strona internetowa https://www.intostudy.com/en-gb/universities/university-of-stirling