Duke-NUS Graduate Medical School Singapore

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Potrzeba US stylu szkoły medycznej

Początki Duke-NUS szkoły medycznej można doszukiwać się w 2000 roku, kiedy Singapur uruchomiła ambitny Nauk Biomedycznych inicjatywy mającej na celu sprawić, że kraj biomedyczna ośrodkiem Azji i przyciągnąć zarówno możliwości produkcyjne w sektorze zdrowia Badawczej i Singapurze.

W inicjatywie, rząd planuje wydać więcej niż S $ 3 mld euro w ciągu pięciu lat w celu przyspieszenia rozwoju w naukach biomedycznych. Oferował zachęty, aby przyciągnąć przedsiębiorstwa do Singapuru, i został finansowania instytutów badawczych poświęconych genomika, bioinformatyka, bioinżynierii, nanotechnologii, biologii molekularnej i komórkowej i terapii nowotworowych.

W 2001 r Medical Education Przegląd zespół pod przewodnictwem Pana Oxburgh Anglii ocenia plan i zalecił Singapur ustanowić absolwent szkoły medycznej (Duke-NUS) do produkcji wysoko wykwalifikowanych przywódców medyczne potrzebne do wspierania inicjatywy na rzecz nauk biomedycznych.

Duke-NUS ma na celu uzupełnienie Narodowego Uniwersytetu istniejącego licencjackich szkoły medycznej w Singapurze, oparte na modelu brytyjskim wykształcenia medycznego, w którym studenci wchodzą szkoły medycznej po zakończeniu ich Singapur-Cambridge General Certificate of Education (GCE) egzaminy na poziomie zaawansowanym (lub odpowiednik), a następnie realizować pięcioletni program nauczania w kierunku wykształcenia medycznego.

Według Ministerstwa Edukacji, ustanowienie absolwent szkoły medycznej wzrośnie podaż lekarzy praktykujących w Singapurze, daje państwu elastyczność, aby produkować więcej lekarzy w celu zaspokojenia przyszłych potrzeb, a lekarze pociągów, które są narażone na klinicznie związanych badań, zwiększając tym samym zdolność narodu do stworzenia żywe biomedycznych koncentratora.

Duke i National University of Singapore podpisali oficjalną umowę w kwietniu 2005 roku w ramach którego obie instytucje będzie partnerem do stworzenia nowej szkoły medycznej w Singapurze.

Zgodnie z umową, rząd Singapuru dokonał znaczących inwestycji w ciągu pierwszych siedmiu lat w celu ustalenia Duke-NUS w ramach strategii Singapuru, aby stać się wiodącym ośrodkiem badań medycznych i edukacji.

Po wyjątkowo silny postęp w pierwszej fazie, w dniu 30 listopada 2010 roku rząd Singapur zasygnalizował swoje głośne poparcie poprzez rozszerzenie strategicznej współpracy Duke i nus w edukację i badania przez kolejne pięć lat.

Program szkoły jest wzorowany że z Duke University School of Medicine. Szkoła jest częścią National University of Singapore systemu, ale wyjątkowy, ponieważ jest nadzorowany przez Radę Zarządzającą, w tym przedstawiciel księcia, który ma prawo weta w stosunku do wszelkich decyzji akademickiego złożonym przez Zarząd.

Victor J. Dzau, MD, kanclerz do spraw zdrowia na Duke University, służy jako przedstawiciel księcia w Radzie.

Widzieć Health M.D. » Widzieć Health Studia doktoranckie »

Filmy

Duke-NUS Transforming Medicine, Improving Lives

Duke-NUS Class of 2018 Aspirations

Duke-NUS Values