Przeczytaj oficjalny opis

Max Planck Institute for Brain Research jest podstawową instytucją naukowo-badawczą zajmującą się badaniem mózgu. Ludzki mózg jest niesamowicie złożoną maszyną, złożoną z około stu miliardów neuronów i trylionów połączeń lub synaps pomiędzy nimi. Z takiego systemu, jakby magicznie, powstaje percepcja, zachowanie i myśl. Mózg jest często opisywany jako "najbardziej złożona maszyna w znanym wszechświecie".

Mózgi są produktami ewolucji, odpowiedzi organizmów biologicznych na presję selekcyjną. W konsekwencji mózgi rozwiązują wiele złożonych, a jednocześnie specjalistycznych problemów: znajdują pożywienie, identyfikują i unikają niebezpieczeństw, uczą się i rozpoznają krewnych, uczą się z przeszłych skojarzeń, przewidują najbliższą przyszłość, komunikują się, a na kilku gatunkach przekazują wiedzę. To wszystko wydaje się takie proste. Wiemy jednak, że problemy te są złożone, ponieważ nasze próby rozwiązania ich za pomocą sztucznych maszyn do tej pory rozczarowały. Dzisiejsze komputery radzą sobie lepiej w rozwiązywaniu problemów czysto-obliczeniowych (na przykład szachów). Ale wciąż są słabi w rozwiązywaniu zadań rozpoznawania obiektów, znaków lub twarzy, operacji, które nasze mózgi wykonują bez wysiłku. A mózgi działają z bardzo małą mocą (około 30 W u ludzi). Są triumfem wydajności.

Badanie i rozumienie mózgu jest ważne z wielu powodów. Po pierwsze jest fascynującym wyzwaniem naukowym. Ze względu na różnorodność i złożoność podstawowych problemów, przed którymi stoimy, nowoczesna neuronauka jest par excellence nauką interdyscyplinarną, obejmującą (między innymi) biologów molekularnych, biochemików, genetyków, elektrofizjologów, etologów, psychologów, fizyków, informatyków, inżynierów i matematyków. Zrozumienie mózgu wymaga podejść redukcjonistycznych, a także syntetycznych. Mówiąc najprościej, jest to ogromne i interesujące wyzwanie dla naukowców z pasją do badań podstawowych.

Po drugie, zrozumienie mózgu ma ogromne znaczenie dla medycyny. Dane Światowej Organizacji Zdrowia pokazują, że choroby psychiczne i neurologiczne należą do głównych przyczyn niepełnosprawności i chorób. Rzeczywiście, w 2005 r. Zaburzenia mózgu stanowiły 35% ciężaru gospodarczego wszystkich chorób na kontynencie europejskim. Chociaż nasz instytut nie jest instytucją medyczną, wiedza, którą tworzymy (np. Na temat mechanizmów rozwoju neuronalnego, plastyczności synaptycznej lub dynamiki mózgu) ma zasadnicze znaczenie dla stosowanych badań neurologicznych (np. Chorób neurodegeneracyjnych, zaburzeń psychicznych).

Naszym celem jest być instytucją, w której jedni z najlepszych naukowców na świecie współpracują ze sobą, aby zrozumieć działanie i funkcje systemów nerwowych. Nasza działalność naukowa koncentruje się na obwodach lub sieciach oddziałujących części - cząsteczkach w neuronie, neuronach w obwodzie lokalnym, komunikacji między obwodami. Prace eksperymentalne w Instytucie prowadzone są na zwierzętach innych niż prymas (np. Szczurach i myszach, rybach) w interdyscyplinarnym, interaktywnym otoczeniu, zlokalizowanym w samym sercu kampusu nauk przyrodniczych Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie nad Menem. Naszymi bezpośrednimi sąsiadami i partnerami naukowymi są Wydziały Biologii, Chemii i Fizyki Uniwersytetu Goethego, Frankfurcki Instytut Badań Zaawansowanych (FIAS) i Instytut Biofizyki im. Maxa Plancka. Mamy również bliskie relacje z naukami medycznymi i informatyką (Centrum Informatyki Naukowej) i Wydziałami Matematyki na Uniwersytecie Goethego oraz z Instytutem Ernsta Strüngmanna, którego głównym celem jest Cognitive Neuroscience.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Doktorat

Max Planck Institute for Brain Research

Międzynarodowa Szkoła Badawcza Maxa Plancka (IMPRS) dla obwodów nerwowych została założona w 2011 roku i oferuje około dziesięciu w pełni finansowanych stypendiów doktora ... [+]

Międzynarodowa Szkoła Badawcza Obwodów Neuralnych im. Maxa Plancka Frankfurt nad Menem, Niemcy

Studiuj mózg w sercu Europy

Zaproszenie do składania wniosków zostanie otwarta 1 października, a termin do zastosowania wynosi 1 grudnia, 2019.

Międzynarodowa Szkoła Badawcza Maxa Plancka (IMPRS) dla obwodów nerwowych została założona w 2011 roku i oferuje około dziesięciu w pełni finansowanych stypendiów doktoranckich każdego roku dla utalentowanych studentów posiadających odpowiedni tytuł magistra lub licencjata jako najwyższy stopień. Program jest prowadzony w języku angielskim.

Oferujemy interdyscyplinarny program znakomitym studentom z wykształceniem neuronauki, matematyki, fizyki, inżynierii, informatyki, (bio) chemii, biologii i medycyny, a także doświadczenie badawcze w uczestniczących instytucjach społeczności Neuroscience we Frankfurcie. Studenci wezmą udział w dostosowanym do potrzeb programie edukacyjnym, obejmującym rotacje badań i kursy neuronauki, uzupełnione szkoleniami na temat umiejętności zbywalnych, a także rekolekcje naukowe i wykłady. Specjalna opcja szybkiej ścieżki jest oferowana znakomitym studentom posiadającym tytuł licencjata jako najwyższy stopień.... [-]

Niemcy Frankfurt
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Address
Max-von-Laue-Straße 4, 60438
Frankfurt, Hesja, Niemcy
Address
Deutschordenstraße 46, 60528
Frankfurt, Hesja, Niemcy