Graduate School of Life Science Munich

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Graduate School Life Science w Monachium jest częścią Wydziału Biologii oraz Wydziału Chemii, Biochemii i Farmacji Ludwig-Maximilans-Universität München (LMU). Te doskonałe wydziały zaliczane są do najlepszych instytucji edukacyjnych w zakresie biologii i biochemii w Niemczech. Wraz z Centrum Genów LMU i Klinikum der Universtität München (KUM) należą do HighTechCampusLMU w Grosshadern-Martinsried, znanego z międzynarodowych badań w dziedzinie nauk o życiu. Uczestniczące grupy badawcze często współpracują z sąsiadującymi Instytutami Biochemii i Neurobiologii Maxa-Plancka oraz z Niemieckim Centrum Badań nad Zdrowiem Środowiskowym (Helmholtz Zentrum München).

Inspirowane Włochami budynki prestiżowego Ludwig-Maximilians-Universität München znajdują się w centrum Monachium, w pobliżu Ogrodu Angielskiego, pierwszego dużego parku miejskiego w Europie. Uniwersytet należy do najstarszych i największych w Niemczech. Został założony w 1472 roku w bawarskim mieście Ingolstadt pod panowaniem księcia Ludwika Bogatego, a po postoju w Landshut ostatecznie osiadł w Monachium w 1826 roku. Od tego czasu przyciąga wielu renomowanych uczonych. Wśród nich był wynalazca rentgenowskich Wilhelm Roentgen, chemik i ojciec nowoczesnego rolnictwa Justus von Liebig oraz socjolog Max Weber. Od momentu powstania uniwersytet wyhodował 13 laureatów Nagrody Nobla. Dziś, z 48 000 studentów, z których 15% to studenci zagraniczni, Ludwig-Maximilians-Universität oferuje tętniące życiem życie studenckie. Ponad 700 profesorów i 3000 adiunktów kształtuje unikalny krajobraz badań i nauczania.

Po raz kolejny w 2017 roku Ludwig-Maximilians-Universität München zajmuje czołowe miejsce w światowym rankingu reputacji magazynu Times Higher Education, gdzie LMU zajmuje 30. miejsce. W związku z tym LMU należy do najbardziej renomowanych uniwersytetów w Europie. Ranking światowej reputacji ocenia reputację uczelni w zakresie nauczania i badań, konsultując się z uznanymi naukowcami z całego świata.

biozentrum sommer-100Graduate School of Life Science Munich","author_url":"","source":""}" />

Graduate School Life Science Munich (LSM), założona w 2009 roku, oferuje międzynarodowy program doktorancki z zakresu nauk przyrodniczych obejmujący obszary antropologii, biochemii i biologii komórki, ekologii, ewolucji, genetyki, mikrobiologii, nauk o roślinach, systematyki i zoologii dla wybitnych zmotywowanych i wykwalifikowanych naukowców. Program jest prowadzony w całości w języku angielskim i zapewnia kompleksowe szkolenie naukowe na jednym z najlepszych uniwersytetów w Europie. Członkowie Graduate School wchodzą w skład Wydziału Biologii i Wydziału Chemii, Biochemii i Farmacji Ludwig-Maximilans-Universität München (LMU). Wydziały zaliczane są do najlepszych instytucji edukacyjnych z zakresu biologii i biochemii w Niemczech.

Szkolenie badawcze dotyczące konkretnego projektu zostanie uzupełnione seminariami, odosobnieniami, kursami metodycznymi, szkoleniami w zakresie umiejętności zbywalnych i udziałem przynajmniej w jednej międzynarodowej konferencji. Studia doktoranckie są otwarte dla studentów posiadających tytuł magistra lub dyplom lub, w wyjątkowych przypadkach, czteroletni tytuł licencjata. Wybrani absolwenci szkoły wyższej otrzymają stopień doktora (Dr. rer. Nat.) Od LMU po 3 do 4 latach. Kandydaci muszą wykazać się solidnym zapleczem jakościowym, a także zainteresowaniem i umiejętnością prowadzenia niezależnych badań.

Ponad 39 grup badawczych, uznanych na całym świecie ze swoich innowacyjnych podejść badawczych i technologii, tworzy główny wydział Graduate School. Korzystając z najnowocześniejszych podejść, grupy te starają się odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące podstawowych i stosowanych badań biologicznych i biochemicznych. W ramach własnej grupy badawczej lub we współpracy z wyspecjalizowaną grupą badawczą w kampusie doktoranci LSM mają możliwość uczenia się i opanowania różnych technik. W ten sposób doktoranci LSM przechodzą gruntowne szkolenie z zaawansowanych metod w naukach przyrodniczych.

Celem programu jest nie tylko przekazanie wiedzy technicznej niezbędnej do odniesienia sukcesu w badaniach, ale także przekazanie umiejętności niezbędnych każdemu uważnemu i odpowiedzialnemu naukowcowi. Ta ostatnia obejmuje umiejętność porozumiewania się prostym językiem oraz chęć angażowania się w kwestie bioetyczne i uczestniczenia w dyskursach publicznych, które mogą wywołać. Ponadto dla studentów zagranicznych oferowane są wewnętrzne kursy języka niemieckiego obejmujące aspekty międzykulturowe, aby ułatwić integrację. Wybrani studenci kończą studia podyplomowe po około trzech do czterech latach i otrzymują tytuł doktora (Dr. rer. Nat.) Od LMU.

teaser b studium-163Graduate School of Life Science Munich","author_url":"","source":""}" />

Lokalizacje

Monachium

Address
Grosshadernerstr. 2-4
82152 Monachium, Bawaria, Niemcy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium