Przeczytaj oficjalny opis

Lokalizacje EMBL

EMBL działa w sześciu lokalizacjach w całej Europie:

 • Heidelberg, Niemcy - główne laboratorium
 • Hinxton, Wielka Brytania - Europejski Instytut Bioinformatyki ( EMBL -EBI)
 • Grenoble, Francja - badania i usługi w zakresie biologii strukturalnej
 • Hamburg, Niemcy - badania i usługi w zakresie biologii strukturalnej
 • Rzym, Włochy - epigenetyka i neurobiologia
 • Barcelona, ​​Hiszpania - biologia tkanek i modelowanie chorób

Zarządzanie EMBL

EMBL jest organizacją międzyrządową specjalizującą się w podstawowych badaniach w naukach przyrodniczych, finansowaną ze środków publicznych badań z ponad 20 państw członkowskich, w tym znacznej części Europy i Izraela oraz dwóch członków stowarzyszonych, Argentyny i Australii. EMBL jest kierowany przez Dyrektora Generalnego, obecnie profesora Iaina Mattaj, wyznaczonego przez organ zarządzający EMBL Council. Rada składa się z przedstawicieli wszystkich członków i stowarzyszonych państw członkowskich.

Misje EMBL

Kamieniem węgielnym misji EMBL jest:

 • przeprowadzić podstawowe badania z zakresu biologii molekularnej;
 • szkolić naukowców, studentów i gości na wszystkich poziomach;
 • oferować istotne usługi naukowcom w państwach członkowskich;
 • opracować nowe instrumenty i metody;
 • aktywnie angażować się w transfer technologii;
 • oraz do integracji europejskich badań w dziedzinie nauk przyrodniczych.

Badania w EMBL

Badania w EMBL kładą nacisk na analizę eksperymentalną na wielu poziomach organizacji biologicznej, od molekuły do ​​organizmu, a także biologii obliczeniowej, bioinformatyki i biologii systemów.

Badania prowadzone są przez ponad 80 niezależnych grup zajmujących się spektrum biologii molekularnej. EMBL jest międzynarodowy, innowacyjny i interdyscyplinarny. 1600 pracowników z wielu krajów reprezentuje dyscypliny naukowe, w tym biologię, fizykę, chemię i informatykę.

Możliwości szkolenia

Wybitne szkolenia są dostępne na wielu poziomach: doktorantów, doktorantów i wizytujących naukowców. EMBL gospodarzem obszernego harmonogramu kursów, konferencji i warsztatów zorganizowanych we współpracy z siostrzaną organizacją EMBL , EMBO (skrót od European Molecular Biology Organisation). Dodatkowo laboratorium oferuje platformę do dialogu z ogółem społeczeństwa poprzez różne działania w zakresie komunikacji naukowej, takie jak serie wykładów, publiczne programy dla zwiedzających i upowszechnianie osiągnięć naukowych.

Usługi naukowe

Usługi świadczone przez EMBL obejmują:

 • główne biomolekularne bazy danych i narzędzia bioinformatyczne, szczególnie w EMBL -EBI;
 • zapewnienie linii promienia, oprzyrządowania i wysokiej przepustowości technologii dla biologii strukturalnej w Hamburgu i Grenoble;
 • Obiekty podstawowe, zapewniające opłacalny i wydajny dostęp do metod i technologii, które są kosztowne w konfiguracji lub utrzymaniu, lub które wymagają znacznych nakładów.

Czytaj więcej na stronie internetowej szkoły.

Programy prowadzone przez:
 • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Doktorat

European Molecular Biology Laboratory

Unikalne na świecie i czeka na Ciebie! Międzynarodowy doktorat EMBL Program, pierwotnie ustanowiony w 1983 r., Jest EMBL zaangażowania EMBL szkolenia i edukację na najwyż ... [+]

Szkolenie i inspirowanie następnej generacji naukowej - tradycja doskonałości EMBL

EMBL jest jedyną europejską organizacją międzyrządową zajmującą się badaniami biologicznymi w dziedzinie nauk biologicznych i wiodącym laboratorium w dziedzinie biologii molekularnej, a jej celem jest propagowanie doskonałości w naukach o molekularnym życiu w całej Europie. Jednym z najlepszych sposobów osiągnięcia tego celu jest inspirowanie i wspieranie utalentowanych młodych naukowców, aby uczynić z nich wykwalifikowanych i kreatywnych przyszłych liderów.

Międzynarodowy doktorat EMBL Program jest najlepszym w Europie doktoratem program dla nauk przyrodniczych. 240 studentów z ponad 40 krajów prowadzi studia doktoranckie. badania w EMBL w dowolnym momencie. Co roku przyjmujemy średnio 60 nowych studentów, którzy należą do najlepszych absolwentów nauki w swoich krajach. Są one starannie wybierane spośród dużej międzynarodowej grupy wnioskodawców, która w 2012 r. Osiągnęła ponad 1700 wniosków.... [-]

Niemcy Heidelberg
Otwarta rekrutacja
Język angielski
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku