Institut d'Administration des Entreprises Nice

IAE Nice

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

W sercu basenu Morza Śródziemnego, Université Nicea Sophia Antipolis opracowała żywy kosmopolityczny duch. Prestiżowe szkolenia i instytucją badawczą, szeroki zakres wysokiej jakości programów nauczania i uprzywilejowanym środowiskiem badania wydała coraz większą liczbę naukowców i profesjonalistów z całego świata, na Riwierze Francuskiej.

UNS został oficjalnie ustanowiony przez dekret z dnia 23 października 1965 r. Jednak jego historyczne korzenie sięgają XVII wieku, ze słynnym "Collegium Jurisconsultorum Niciensium" stworzonego w 1639 roku przez książąt Sabaudii. Składała się ona z ważnego organu jurisconsuls (porady w zakresie prawa i prawników), a jego sława trwała do Nicei została włączona do Francji w 1860 roku. W XVII wieku, kursy, znanych w całej Europie, uczono w jego School of Medicine.

W 1933 roku z pomocą lokalnych społeczności i miasta Nicei w szczególności UNS stworzył Centre Universitaire Mediterraneen (obecnie centrum konferencyjne), położonego na Promenadzie Anglików, którego pierwszym administratorem był wielki francuski poeta Paul Valéry. Po tym, Institut d'Etudes PRAWNYCH (Instytut studiów prawniczych) została założona w 1938 roku, Institut d'Etudes Littéraires (Instytut badań literaturowych) w 1941 roku, i Institut d'Etudes Scientifiques (Instytut badań naukowych) w 1945 roku , La Faculté de Droit et des Sciences économiques (Wyższa Szkoła Prawa i Ekonomii) została utworzona na mocy dekretu z dnia 2 sierpnia 1962 roku i został połączony z Université d'Aix-Marseille.

Dekret z dnia jeden tysięcy dziewięćset sześćdziesiąt pięć ustanowił wielodyscyplinarne uczelni opiera się na trzech kampusach: The Faculté des Lettres (Wyższa Szkoła Humanistyczna), że Faculté des Sciences (College of Sciences) i Faculté de Droit et Sciences économiques (Wyższa Szkoła Prawa i Ekonomii), podobnie jak zostały położone w 1968 roku. W roku 1989, Université de Nice Sophia Antipolis dodaje "" do swojej pierwotnej nazwy, biorąc pod uwagę wzrost, który został nadany przez parku technologicznego znajdującego się w pobliżu.

Od 1965 roku siedziba UNS znajduje się w wyjątkowym otoczeniu XIX w Château de Valrose i jego 10-hektarowy Park obudowy Kolegium Nauk.

Université Nicea Sophia Antipolis składa się z kilku uczelniach zlokalizowanych w Nicei, Cannes, Sophia Antipolis i Menton, i jest drugim największym wielodyscyplinarny Uniwersytet Francji, jak na liczbę uczniów.

W roku akademickim 2011-2012, uniwersytet liczy prawie 26 000 studentów, z czego 19,5% to międzynarodowa.

Université Nicea Sophia Antipolis również:

 • 8 jednostek szkoleniowych i badawczych, 2 instytuty i 1 Uniwersytet Technologii Szkoła z:
 • 8 głównych kampusów uniwersyteckich i 29 miejsc,
 • 266.898 m2 obszarów wykładowych i obszarów badawczych (w tym 58,637 m² przeznaczone są do badania),
 • 375,203 m2 niezabudowana się obszary,
 • 1,408 nauczycieli, naukowców i nauczycieli, instruktorów
 • 770 pracowników administracyjnych i inżynierowie, pracownicy techniczne, usługi i pracowników ochrony zdrowia i biblioteki.

11 usługi jednostki:

 • ASURE Formacja: kształcenie, blok szkoleniowy zwolnienie, walidacja aktywów,
 • Bibliothèque universitaire (BU): Biblioteka Uniwersytecka i obsługa Commun de Documentation (SCD): Dokumentacja Usługi,
 • Direction du System informacji (DSI): Usługi IT,
 • Institut de Recherche sur l'Enseignement des mathématiques (IREM),
 • Institut des Langues: Języki Lab,
 • Serwis Commun Universitaire d'Information et d'Orientation (SCUIO): Kariera Service,
 • Serwis Universitaire de Médecine zapobiegawczych et de Santé (SUMPS): Zdrowie i profilaktyka, usługi
 • Serwis Universitaire des aktywnosci physiques et Sportives (SUAPS): University Sports,
 • Collège des écoles doctorales (CED): Kolegium UNS doktoranckie Szkół,
 • Serwis d'aktywnosci INDUSTRIELLES et Commerciales (SAIC),
 • Institut de la Robert Hooke Kultura Scientifique (IRH).

Dane naukowe:

Badanie jest bardzo ważną częścią pracy akademickiej na UNS. To jest bardzo rozwinięty i uznawane na całym świecie. Wiele obiektów akademickich dostępne są:

 • 62 Jednostki badawcze uznane przez francuskie Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Badań (MESR)
 • 116 zespołów badawczych i ponad 35 laboratoriów związanych z ważnymi organizacjami badawczymi (CNRS, INSERM, INRA, CEA, ...)
 • 6 Doktorat Szkoły
 • 25 lokalne jednostki naukowe uczelni
 • 3 inicjatywy Junior Przedsiębiorstwa
 • 1 platforma Agrobiotech
 • 1,448 doktorantów

Możesz znaleźć więcej informacji, odwiedzając www.unice.fr

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski

Widzieć DBA »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

DBA

Doktorat Z Administracji Biznesu (DBA) - Członek Edbac

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 3 lat September 2017 Francja Nicea

Ten wysoki stopień pozwala praktyków konceptualizacji swoją wiedzę i doświadczenie oraz rozpowszechniać je podzielić na piśmie. Istnieje podwójna misja uniwersytetu do przekazywania wiedzy i rozwoju. [+]

Ten wysoki stopień pozwala praktyków konceptualizacji swoją wiedzę i doświadczenie oraz rozpowszechniać je podzielić na piśmie. Istnieje podwójna misja uniwersytetu do przekazywania wiedzy i rozwoju. DBA jest profesjonalnym stopnia w zasięgu wzroku. Jako taki może być interesujące dla praktykujących menedżerów w firmach, profesjonalnych ludzi, którzy chcą moment swojej kariery ma twarz spadek ich codziennej działalności lub sformalizować swoje doświadczenie w konkretnych metod zarządzania poprzez odbicie metodologicznie solidne wprowadzającego sprawdzone metody weryfikacji naukowej. umiejętności Znając epistemologiczne podstawy nauki o zarządzaniu; Opracowanie problem na dany temat; Budowanie odpowiedniego projektu badania, aby odpowiedzieć projektu badawczego; Budowanie pisemną lub ustną prezentację, która spełnia standardy akademickie w dziedzinie nauk społecznych; Opanuj metody rozpoznawcze i związanych z nimi narzędzi przetwarzania danych statystycznych; Opanowanie wyszukiwania informacji (internet, bazy bibliograficzne, ...); Wiedząc, jak korzystać z głównych baz danych w swojej dziedzinie; Znając główne nurty teoretyczne i autorów dołączone w szczególnych dziedzinach. Warunki i tryb przyjęcia Kandydaci są sprawdzane na płycie, na podstawie trzech następujących kryteriów łącznych Wymagania konieczne do podjęcia szkolenia: Trzymaj poziom M1 stopień uniwersytecki lub równoważny tytuł; osiągnięć naukowych Profesjonalny projekt Następnie uprawnieni wnioskodawcy na koniec przeglądu plików udziału w wywiadzie. Kandydaci w szkoleniu: musi posiadać podajnik 4 lub odpowiednik w minimalnej towarzyszy doświadczenie zawodowe co najmniej 5 lat i spełniać specyficzne testy wstępne w szkoleniu (dwa lata przerwy badania, pracowników, indywidualne urlopów szkoleniowych ..) i powinien skontaktować formacji ASURE za każdy wniosek o VAE / VAP i pliku. [-]

Filmy

IAE France

IAE Nice - Graduate School of Management