Przeczytaj oficjalny opis

Centrum Badań i interdyscyplinarność (Centre de recherches Interdisciplinaires - CRI) w Paryżu została założona w 2005 roku jako biesiadny miejsce na skrzyżowaniu nauk przyrodniczych i ścisłych, przyrodniczych, poznawczych oraz nauk społecznych.

Dziś CRI ​​oferuje trzy programy studiów zintegrowanych w programie nauczania Bettencourt: licencjat programu (Licencja Granic du Vivant, FDV, Paris Descartes University), program mistrzów (Interdyscyplinarne podejścia do Przyrodniczy, AIV Mistrz, Paris Descartes Uniwersytet w Paryżu -Diderot University) oraz studia doktoranckie (Frontiers of Life, Ecole doctorale 474 Granic du Vivant, FDV).

CRI obiekty dedykowane zajęć profesorów wizytujących, szereg kursów i wiele klubów studenckich.

Głównym zadaniem CRI jest promowanie nowych technik i strategii edukacyjnych uprawniających do podjęcia inicjatywy uczniów i rozwijania własnych projektów badawczych. Mentorzy, instytucje badawcze, firmy prywatne i fundacje, takie jak Fundacja Bettencourt, zapewnić wsparcie dla projektów badawczych przez studentów tworzone i działań.

Wyżej wymienione działania wahają się od pierwszej francuskiej drużyny biologii syntetycznej (iGEM Paris Bettencourt, do MIT-sponsorowany iGEM (IGEM) Konkurencja) do Festiwalu Nauki Paryż-Montagne i Science Académie, program zasięg, który umożliwia szkół uczniowie z ubogich dzielnic, aby odkryć ich kreatywności w nauce.

CRI znajduje się również instalacje laboratoryjne urządzenia U1001 z francuskiego Narodowego Instytutu Zdrowia i Badań Medycznych (INSERM) w Paris-Descartes University Medical School.

W 2012 i 2013 roku, działalność CRI Rozszerzyliśmy z następujących nowych projektów:

Nowy Instytut Learning Through Badań Naukowych (Institut Innovant de Formation par la Recherche - IIFR Paris Descartes / PRES Sorbonne Paris Cité), został otwarty w marcu 2012 roku przez Międzynarodowy Komitet Naukowy Narodowego Programu Innowacyjna Kształcenia (IDEFI) francuskiego Ministerstwa Badań , IIFR organizuje różne warsztaty, kursy doktoranckie, program wykonawczy i uruchomi nowy program główny, we wrześniu 2014 r. We wrześniu 2013 roku, działalność IIFR otrzymał krzesło UNESCO dla "Nauka nauką". Obywatel Cyberlab Europejskie Konsorcjum (nauka obywatel) został uruchomiony we wrześniu 2012 roku z funduszy z UE 7th Framework. Wiedza dla dzieci przygody / Savanturiers: te warsztaty naukowe w paryskich szkół podstawowych (dzieci 9-10 lat) rozpoczął się we wrześniu 2013 roku, we współpracy z Urzędem Miejskim w Paryżu. W lipcu 2013 r CRI została również wybrana przez miasto Paryż do projektowania i rozwoju innowacyjnego Mooc (Masywne Online Kursy otwarte), która uruchomi swoje pierwsze projekty w 2014 r.

Gwałtowny wzrost CRI doprowadziły w 2013 roku do poszukiwania nowych obiektów powitać wszystkich nowych członków zespołu CRI: część zespołu (sucha laboratorium) przeniosła się do nowego budynku przy 8-10 rue Karola V w Paryżu 4e , podczas gdy zespół laboratorium U1001 Inserm i mokre działalność pozostawała w laboratorium Wydziału Lekarskiego w Paryżu 14e - Port Royal.

W współzałożycieli CRI, François Taddei i Ariel Lindner, Przyniosły wiele publikacji w interesie ogólnym czasopismach naukowych, badawczych i ich starania zostały docenione przez wielu nagród.

François Taddei jest członkiem różnych grup roboczych na temat przyszłości badań i edukacji (Francja 2025, raportu OECD, itd.), A on został nominowany na francuskiej Wysokiej Rady Edukacji w 2012 roku.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Doktorat

Center for Research and Interdisciplinary (CRI)

New Frontiers PhD Projekty mają na celu poszerzyć zbiorowej inteligencji i przyczynić się do rozwiązania globalnych wyzwań poprzez oryginalnych badań naukowych. Projekty ... [+]

New Frontiers PhD Projekty mają na celu poszerzyć zbiorowej inteligencji i przyczynić się do rozwiązania globalnych wyzwań poprzez oryginalnych badań naukowych. Projekty te często siedzą na styku sztuki i wzornictwa, technologii cyfrowej, edukacji i nauki, jednak nie jest to bezwzględnie konieczne. Na przykład, w przeszłości projekty obejmowały naukę z gier, nauczanie poprzez badania, technologii komunikacyjnych, nauki, sztuki partycypacyjnej / projektu jako sposób komunikowania nauki itp

Nowe projekty Frontiers doktoranckie mają na celu przyczynić się do rozwiązania globalnych wyzwań poprzez nowatorskich badań naukowych. Przyczyniają się one do mobilizacji zbiorowej inteligencji do rozwiązań celów społecznych, takich jak te przedstawione przez 2030 agendy Narodów Zjednoczonych na rzecz Zrównoważonego Rozwoju. Oryginalny wkład pracy kieruje pytania, które są istotne w kontekście badań. Opiekun dr Teza Advisory Commitee, dysertacji recenzentów i obrony Jury dostarczyć wskazówek i szczegóły na temat dopuszczalnej treści i formy pracy dyplomowej.... [-]

Francja Paryż
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Center for Research and Interdisciplinary (CRI)

Od powstania FDV szkoły doktorskiej w 2006 roku, cele koncentrowały się na naukach przyrodniczych. Tradycyjnie uczniowie wykonywali interdyscyplinarnych projektów badawcz ... [+]

Od powstania FDV szkoły doktorskiej w 2006 roku, cele koncentrowały się na naukach przyrodniczych. Tradycyjnie uczniowie wykonywali interdyscyplinarnych projektów badawczych w naukach naturalnego, inżynierii i technologii, nauk medycznych i zdrowotnych. Ostatnio, projekty w dziedzinie nauk przyrodniczych włączyły podejść i / lub aplikacji z innych dyscyplin, w tym nauk społecznych i humanistycznych, jednak celem pracy jest na pogłębianie wiedzy w dziedzinie nauk przyrodniczych. W grudniu 2015 roku, ponad 110 doktorów zostały przyznane FDV kolegów studiujących tematów na granicach nauki życia, a ponad 120 jest obecnie w dążeniu do ich stopnia.

"Granic du Vivant" (FDV) projekty obejmować interakcje między szerokim zakresie dyscyplin naukowych, w dążeniu do zrozumienia życia systemów. Studenci, którzy przystąpią do szkoły doktoranckie są przeszkoleni w różnych dyscyplinach (np biologia, fizyka, medycyna, ekonomia, językoznawstwo) z całego świata.... [-]

Francja Paryż
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 znajdź program juris doctor
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku