Charles University Second Faculty of Medicine

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Studenci wybrać Drugi Wydział ze swojej wyjątkowej badań i nauczania doskonałości, z powodu dumnej tradycji przyjaźni i jedności wśród wykładowców, studentów i pracowników administracyjnych, a także unikalne doświadczenie dla studentów, które oferujemy. Nasze zaangażowanie w przygotowanie skutecznych specjalistów w pierwotnej lub szpitalnej opieki medycznej opartej sprawia, że ​​nasz wydział znakomitym miejscem na studiach.

Badania i nauczanie excellence

Na drugim Wydziału korzystać z codziennego kontaktu ze światowej sławy naukowców, jak również liderów badań w wielu dziedzinach medycznych w Republice Czeskiej. Szczególnie koncentruje się na badania w dziedzinie genetyki człowieka i genomiki, onkologii i hematologii dziecięcej, neurologii, oncogynaecology i pediatrii. Regularnie publikuje na nasze wyniki w najlepszych międzynarodowych czasopismach naukowych. Wielu z naszych pracowników naukowych i doktorantów są laureatami nagród i wyróżnień krajowych i międzynarodowych, a nasi specjaliści dbają o uznanych krajowych reprezentacji sportowych. Wszystko to zapewnia Państwu najlepszą szansę stania się wybitnym lekarzem.

Doświadczenie największego szpitala uniwersyteckiego w kraju

Uczniowie spędzają większość swojego szkolenia praktycznego na Motol University Hospital, podstawy klinicznym II Wydziału Lekarskiego i jednym z największych i najbardziej rozwiniętych szpitali w Europie Środkowej. Szpital Uniwersytecki Motol zapewnia opiekę we wszystkich dziedzinach medycznych dla mieszkańców Pragi i całej Republice Czeskiej. To słynie z leczenia pacjentów wyróżnionych VIP, w tym prezydenta Czech. Ma całkowitą liczbę około 2 300 łóżek, z czego 690 są w sekcji Pediatryczny, podczas gdy sekcja dorosłych ma 1 230 łóżek. Rocznie ponad 70 000 pacjentów do szpitala, a ponad 750 000 pacjentów ambulatoryjnych są traktowane. W sumie 3 000 pracowników medycznych zatrudnionych, w tym 800 lekarzy. Wszystkie oddziały pediatryczne są wysoko wyspecjalizowane, z niektórych usług medycznych jest unikalny w Republice Czeskiej (Onkologii, hemodializy, Epileptologii, etc.).

szkolenie praktyczne Studenckie odbywa się również w Szpitalu Na Bulovce i Uniwersyteckiego Szpitala Wojskowego w Pradze.

Pediatria - nasza wyjątkowa dodatkowy bonus do edukacji standardowego

Drugi Wydział Lekarski historycznie kontynuuje Wydziału Pediatrii. Chociaż zapewnia ogólną edukację medyczną i jej absolwenci są skuteczne, jak internistów oraz pediatrów (lub specjalistów z innych dziedzin), program nauczania zachowała szeroki zakres Pediatrii. W porównaniu do innych wydziałów, uczniowie mogą stać się bardziej zaznajomieni z specjalności pediatrycznych, takich jak neurologii, hematologii, onkologii, psychiatrii, ortopedii, kardiologii, stomatologii, między innymi.

State-of-the-art środowiska nauczania i uczenia się

Jako student, korzystać z dobrze wyposażonej i technicznie zaawansowanych urządzeń laboratoryjnych i wyrafinowanych instrumentów badawczych. Nowy budynek (zwany "Žížala" - "Earthworm") zapewnia state-of-the-art udogodnienia edukacyjnych i badawczych. Wszystkie przedmioty teoretyczne, przedkliniczne i kliniczne prowadzone są ze znacznym wykorzystaniem technik audiowizualnych i komputerowych up-to-date.

Doskonałe wyposażenie i usługi

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu wszystkie usługi i personelu wspomagającego potrzebne do wielkiej nauki i żywego doświadczenia. Jako studenci, masz do dyspozycji sal wykładowych wyposażonych w sprzęt komputerowy umożliwiający dostęp do bibliograficznych baz danych sieciowych, biblioteka dobrze zaopatrzony w obcojęzycznych literatury i relaksacyjnych obszarach, pokoju kawy i klubu studenckiego. Koordynator naszych międzynarodowych studentów jest zawsze gotowy, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania, aby dbać o swoje potrzeby i pomóc rozwiązać codzienne problemy życiowe studenta.

Indywidualne podejście i "rodzina" środowisko

Drugi Wydział znajduje się wśród mniejszych wydziałach. Sprzyjające wykładowcy vs studentów stosunku 1: 2 (w programie w języku angielskim) oraz indywidualne podejście poprawi jakość nauczania, dzięki czemu studenci mogą czuć się zupełnie jak w domu w wydziale. Jako międzynarodowy student, masz przewagę wiedząc w zasadzie wszystkich swoich współpracowników, dzięki czemu można liczyć na życzliwość i wsparcie w ramach grupy.

Szeroki międzynarodowe uznanie

Stopnie przyznawane przez II Wydział Lekarski są w pełni uznawane we wszystkich krajach UE oraz w USA na poziomie federalnym. (Aby uzyskać informacje na temat procesu udzielania licencji do wykonywania zawodu lekarza, należy skontaktować się z organem zawodowym w danym kraju).

Globalne badanie i możliwości szkoleniowe

Jako student II Wydziału, można wybrać z szerokiej gamy programów wymiany studyjnych i staży za granicą. Można spędzić semestr lub cały rok akademicki na niektóre z naszych uczelni partnerskich w Europie i na całym świecie; przechodzą praktyczny staż w szpitalach i instytutach medycznych na całym świecie (czytaj o doświadczeniach naszych uczniów); lub uczestniczenia w misjach humanitarnych medycznych.

Pokój do rozwijania swoich talentów

Jeśli nie podoba ci się tylko obecnych wykładów, ale chcemy, aby udowodnić swoje umiejętności, może być dopuszczony do uczestnictwa w nauczaniu młodszych kolegów. Od drugiego roku, możesz być przydatny jako demonstrator medycznej w zajęciach anatomii i histologii, jak jesteś w podobnym wieku i zawodu dla innych uczniów, a może zrozumieć ich problemy i potrzeby.

Doskonałe połączenia komunikacyjne

Do centrum Pragi jest oddalone o 15 minut jazdy metrem. Wyjście stacja metra prowadzi bezpośrednio do wejścia do wydziału.

Zadowoleni uczniowie i absolwenci sukcesy

Według własnej oceny nauczania na II Wydziale Lekarskim, studenci są zadowoleni w dłuższej perspektywie i absolwenci z powodzeniem wykonywać w języku czeskim i międzynarodowym rynku pracy.

Życie studenckie, rozrywka i kultura

Wydział zapewnia przyjemną atmosferę i dobre relacje wśród swoich studentów i pracowników. Nasze społeczeństwa studentów dążyć do zwiększenia życia studenckiego w licznych imprezach pozaszkolnych, klasycznych i popularnych koncertów, wystaw artystycznych i sportowych, w tym tradycyjnej letniej imprezie na parowcu. Tydzień Odświeżacze na początek roku jest nieocenionym możliwość poznać innych studentów i poznać Pragę, a także Czechy.

Aktywne i oryginalne towarzystw studenckich

Jako członek niektórych towarzystw studenckich, możesz aktywnie uczestniczyć we wszystkich tych działaniach. Poza tym bierze udział w organizowaniu imprez, można rozwijać swoją kreatywność jako reporter i fotograf z Motolák; pomoc w zarządzaniu praktycznych staży za granicą Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Medycznych Students Republice Czeskiej (IFMSA); ani angażować się w obrębie społeczności studentów zagranicznych "przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny (AIMS).

Wygoda dokumentów elektronicznych

Aby uniknąć niepotrzebnych formalności, możemy uruchomić wiele aplikacji, w tym aplikacji elektronicznych studiów, egzamin rejestracji, oceny nauczania i elektronicznych materiałów dydaktycznych.

Sport & Fitness

Jako student, masz możliwość uczestniczenia w różnorodnych wszystkich całorocznych zajęć sportowych, a także letnich i zimowych kursów. Nowoczesne centrum sportowe University w Hostivař oferuje doskonałą bazę do aqua aerobik, lekkoatletyka, koszykówka, unihokej, kajakarstwo, pływanie, ciała budynku, softball, siatkówka, golf, squash i wspinaczki. Można wziąć udział w kajakarstwa, narciarstwa i kursach rowerowych, a także kursach prowadzonych nad morzem.

Dostępnych i niedrogich akademikach

Praga jest wspaniałym miejscem do życia i akademikach Uniwersytetu Karola miejsca zamieszkania znajdują się w różnych częściach miasta. Większość naszych studentów pobyt na Kajetánka Hall, położony w pobliżu BřevnovskýBřevnovsky Klasztor i malowniczym parku, zaledwie osiem minut autobusem od wydziału, a także w odległości spaceru. Komenského Hall i Hvězda Hall są również popularne wśród zagranicznych studentów.

Lokalizacje

Praga

Address
Charles University in Prague
2nd Faculty of Medicine
V Úvalu 84
150 06 Praha 5 - Motol

Praga, Praga, Czechy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium