Przeczytaj oficjalny opis

Uniwersytet Karola w Pradze, Pierwszego Wydziału Medycyny: Badania naukowe to wszystko się zmieni

Pierwszy Wydział Lekarski z prawie 1 200 pracowników i 3 400 studentów stanowi największą Wydziału Lekarskiego w Republice Czeskiej. Jest on integralną częścią Uniwersytetu Karola w Pradze od jego założenia przez króla Czech i cesarza Świętego Cesarstwa Rzymskiego Karola czwarte miejsce w 1348 roku. Jako taka, jest także najstarszym wydziale medycznym w Europie Środkowej.

Jednak to nie tylko historia i majestatyczny imponujące środki ilościowe, które byłyby na tyle, aby instytucja skuteczne i konkurencyjne. To musi być pomysły, ludzie, możliwości i zarządzania, które ostatecznie będą odpowiedzialni za przyszłość, zysk i serwisowanie każdej instytucji. Aby zrealizować swoją misję, a także odzwierciedlać nie tylko siłę i witalność programów badawczych wydziału, ale także naszą pozycję krajowych i międzynarodowych aspiracji, stwierdzamy następujące cele:

Aby być dynamicznym elementem europejskiego systemu edukacji medycznej Aby uruchomić wiodącej badań biomedycznych w szerszym ramach Europejskiej Przestrzeni Badawczej Aby uznać za cenny członek lokalnej społeczności.

W tym kontekście:

Jesteśmy tu po to, aby uczyć lekarzy przyszłości: Zapewniamy licencjackich, magisterskich i zawodowych programów o najwyższej jakości akademickiej, uczy zarówno w języku czeskim lub angielskim, prowadzenie międzynarodowej znaczący stypendium. doskonałości akademickiej, pobudzanie kreatywności i ciekawości intelektualnej są bardzo rankingu wartości w okresowej ocenie wewnętrznej naszej kadry nauczycielskiej. Wydział zachęca i wspiera wybitne stażystów badawczych i programów badawczo-szkoleniowych.

Szukamy talentów: Nasi uczniowie są rekrutowani z całej Europy, Ameryki, Azji i Afryki i naszych programów studiów są regularnie akredytowanych w Europie i USA.

Nauka jest przyszłość nas wszystkich: Wydział jest mocno inwestuje w infrastrukturę badawczą. Nasze laboratoria wykorzystać praktycznie wszystkich technologii state-of-the-art, które są w rękach entuzjastyczny personel z międzynarodowym doświadczeniem i renomą. Finansowanie generowane przez działalność naukową niedawna reprezentuje większość budżetu wydziału.

Zmiana obraz naszej wspólnej Europy: Sam Wydział korzysta z "na miejscu" dialogu naukowców i lekarzy. Nasze zespoły badawcze biorą udział w wielu krajowych projektów badawczych podkreślając współpracę między nauk podstawowych i klinicznych, wraz z naukowcami z innych dyscyplin z instytucji niestacjonarnych. Co ważne, nasze zaangażowanie w międzynarodowych zespołach i projektach UE gwałtownie wzrasta.

Przechodząc naukowców do przedsiębiorców: Nasze wyniki wskazują, wybitne zaangażowanie w badania podstawowe, kliniczne i stosowane. Kierownictwo Wydziału wraz z zarządzaniem University buduje standardowych procedur transferu technologii i Win-Win kontakty akademickie, przemysł, zgodnie z obowiązującymi przepisami europejskimi.

Poza granicami badawczo-rozwojowych społeczności: Eksperci Wydział regularnie uczestniczy w popularyzacji nauki wśród społeczeństwa oraz z ich strony, że promowanie świadomości zdrowia publicznego. We współpracy z dziennikarzami i mediami, nasi lekarze i naukowcy koncentrują się na głównych problemów medycyny publicznej, ale również przyczynić się do rozprzestrzeniania się podstawowych faktów naukowych, naukowo wyjaśnić jak działa i rozwija się. Naszym celem jest pomoc w budowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy w szerszym ujęciu.

Wydział

Test Pierwszy Wydział Lekarski jest jednym z podstawowych czterech wydziałach Uniwersytetu Karola w Pradze. Pierwszy Wydział Medycyny założona w 1348 roku zalicza się do piętnastu najstarszych szkół medycznych na świecie.

Nauka i badania naukowe w naszym wydziale obejmuje niemal całe spektrum medycyny i zdrowia zawodów z pełnego zakresu nauk podstawowych poprzez specjalnościach klinicznych. Niektóre dyscypliny są unikalne dla naszej szkoły na poziomie krajowym. Przygotowujemy przyszłych lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia w nowoczesny i przyjazny sposób. Ponieważ jesteśmy nie tylko nauka, ale także instytucją badawczą, wnosimy do edukacji najnowocześniejsze odkrycia i technologie.

wykształcenie wyższe na Pierwszego Wydziału Medycyny oferuje kilka różnych programów studiów. Największą liczbę uczniów realizuje program Medycyny Ogólnej (prowadzące do stopnia MD), lub pięcioletniego programu of Dental Medicine (prowadzącej do stopnia DMD) sześcioletni.

Te dwa programy kliniczne oferowane są zarówno w języku angielskim i czeskim. Istnieją inne od trzech do czterech lat programy licencjata w dziedzinie służby zdrowia (np pielęgniarstwa i innych specjalności), niektóre z opcją magistra, oferowanych do tej pory tylko w języku czeskim. Istnieje również żywy Program dr większości specjalności oferowanych w języku angielskim. Przygotowujemy również lekarzy dla swoich egzaminów planszowych. Ważne jest również, aby pamiętać, że istnieją różne programy oparte opłat dla studentów podyplomowych. Nasze obiekty dydaktyczne są nowoczesne i wygodne, z audytoriów i sal seminaryjnych przez laboratoriów, pomieszczeń studyjnych i sal komputerowych. Większość obiektów dydaktycznych mieszczą się w zabytkowych budynkach w centrum Pragi, niedaleko Placu Karola, IP Pavlova i Albertov. Kliniczne (praktyczne) nauczanie odbywa się głównie w Ogólnej Szpitala Uniwersyteckiego, z pewnymi obrotów klinicznych w szpitalu Motol, Thomayera Szpitala, Szpital Na Bulovce i Ogólnej Szpitala Wojskowego.

Nasi absolwenci łatwo znajdują zatrudnienie w Czechach i resztę świata. 99,7% z 640 absolwentów (w latach 1997 i 2015) stwierdzono umieszczenie w ciągu 6 miesięcy od ukończenia szkoły.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
  • Czech

Ta szkoła oferuje również:

Doktorat

Charles University First Faculty of Medicine

Program studiów doktoranckich "Psychologia medyczna i psychopatologia" zajmuje się badaniami podstawowymi i stosowanymi w relacjach biopsychospołecznych. Proponowane bada ... [+]

Program studiów doktoranckich "Psychologia medyczna i psychopatologia" zajmuje się podstawowymi i stosowanymi badaniami w zakresie stosunków biopsychospołecznych. Teoretyczne punkty wyjścia to teoretyczne systemy baz wiedzy, pola psychologiczne (psychologia rozwojowa, psychologia osobowości i inne), a także inne stosowane dyscypliny, w szczególności psychologia kliniczna i medyczna. Psychiatria i Behawioralne Nauki prezentują interdyscyplinarną dziedzinę nauki skoncentrowaną na funkcjach i zachowaniach umysłowych. Podejście to jest nie tylko psychologiczne i socjologiczne, ale obejmuje także podejścia genetyczne, biochemiczne lub fizjologiczne oraz międzydyscyplinarne powiązania między nimi w celu efektywnego wykorzystania najbardziej zaawansowanej wiedzy w zakresie opieki nad chorymi psychicznie i fizycznie.... [-]

Czechy Prague
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Ośrodek kształcenia i studia online
Czytaj więcej po polsku

First Faculty of Medicine - Charles University in Prague