Przeczytaj oficjalny opis

"Od początku moich studiów, ja zrobiłem to moje zasady, że gdy znajdę bardziej poprawne zdanie, natychmiast porzucić własne, mniej poprawną opinię i radośnie przyjąć opinię, która jest bardziej uzasadnione, wiedząc, że wszyscy wiemy, jest jedynie nieskończenie fragment tego, czego nie wiem. "Jan Hus, filozof i reformator Kościoła, absolwent Wydziału Sztuki The Wydział Sztuki na Uniwersytecie Karola jest obecnie jednym z największych i najważniejszych instytucji badawczych i edukacyjnych w dziedzinie sztuki i nauk humanistycznych w Europie Środkowej. Wydział został założony w 1348 roku przez króla czeskiego i późniejszego cesarza Karola IV, który ustanowił go jako jeden z czterech wydziałów uniwersytetu w Pradze, później nazwana jego imieniem Uniwersytetu Karola - najstarszy uniwersytet w Europie Środkowo-Wschodniej we Francji i na północy Alpy. Od tej pory to było ośrodkiem intelektualnym Czechach: absolwenci Wydziału, ich czynów i idei, które zostały kształtowaniu czeskiego społeczeństwa i kultury oraz w kluczowych momentach historii Czech, Wydział Sztuki zawsze był u samym sercu wydarzeń.

Z blisko 1000 pracowników, ponad 9000 studentów i rosnącej międzynarodowej populacji studentów prawie 1000 studentów z całego świata, Wydział Sztuki jest żywe i zróżnicowane środowisko akademickie. Dzięki elastycznemu systemowi ponad 700 możliwych kombinacji podwójnych przedmiotem studiów, BA i MA stopni pozwala studentom skupić się na dwóch przedmiotów w tym samym stopniu, co zwiększa ich elastyczność i daje im więcej możliwości ich przyszłej kariery. Poziom akceptacji jest tylko 27%, co jest warunkiem niezbędnym dla bardziej indywidualnego podejścia, niezbędny gdy humanistycznych mają być nauczane i studiował poważnie.

Studenci i naukowcy doszli do Wydziału Sztuki pracować w ponad siedemdziesięciu pacjentów - większa liczba niż większość porównywalnych instytucji na świecie może zaoferować. Uniwersytet Karola w takich zalicza się do najlepszych 2% uniwersytetów na świecie, a sama Wydziału plasuje się wśród pierwszych 200 uniwersytetów na świecie w liczbie disciplines.The Wydziału przyciąga najzdolniejszych uczniów z Czech, a liczba wniosków o BA, MA i programów doktoranckich wynosi 10.000 rocznie.

Niezwykle szeroki zakres dyscyplin na Wydziale Sztuki obejmuje filozofię i studia religijne; historii i archeologii; psychologia; socjologii i nauk politycznych; teatr, film i studia muzyczne oraz szereg filologicznych programów, które łączą rygorystyczną analizę danego języka i kursów w skojarzonym tle literackim, historycznym i kulturowym. Wydział oferuje kursy w ponad stu językach, martwych i żywych, takich jak albański, akadyjskim, arabski, armeński, Avestan, azerski, baskijski, bengalski, bułgarskim, czeskim (również specjalne stopni dla obcokrajowców i dla osób niesłyszących), kataloński, cerkiewno-słowiański, chiński, chorwacki, duński, holenderski, angielski, Eblaite, starożytnego Egiptu, fiński, francuski, niemiecki, Gothic, grecki (dawnej i współczesnej), hebrajski (Stary Testament i nowoczesny), hindi, Chetyta, węgierski, irlandzki, islandzki , włoski, japoński, koreański, łacina, litewski, łotewski, Łużycka Sorbian, macedoński, mongolski, norweski, Old Norse, Staroirlandzki, perski, polski, portugalski, rumuński, rosyjski, sanskrytu, słowacki, słoweński, serbski, hiszpański, szwedzki, tamilski, Tocharian, tybetański, turecki, Ugarycki, ukraiński, jidysz i wietnamski.

Wyjście badawcza Wydziału, mierzona w liczbie monografii i artykułów, jest większy niż w jakiejkolwiek innej instytucji w humanistyce w Republice Czeskiej - co odzwierciedla zarówno jakość badań i poziomu nauczania. Każdego roku, Wydział organizuje szereg międzynarodowych konferencji i imprez o ogólnym znaczeniu kulturowym - wystaw, koncertów, wykładów, debat publicznych. W ciągu ostatnich kilku lat, Wydział Sztuki wydawnictwa zdobył prestiżowe nagrody, a teraz konkurować z największych wydawców akademickich w kraju.

Czy wiedziałeś o tym…

... Departament Studiów egipskich był pracujący w Egipcie w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat i dokonał znaczących odkryć? Ich odkrycie grobu nieznanego egipskiej królowej w Abusir jesienią 2014 roku został uznany za jeden z 10 największych znalezisk archeologicznych w 2014 roku.

... W 2014 roku, profesor Tomáš Halík otrzymał prestiżową Nagrodę Templetona, podawać osobom "Made wyjątkowy wkład w duchowy wymiar potwierdzając życiową"?

... Profesor Martin Hilský przetłumaczone wszystkie dzieła Williama Szekspira na język czeski?

historia

Test Humanistyka powstała jako jeden z czterech oryginalnych wydziałów Uniwersytetu Karola - najstarszej instytucji szkolnictwa wyższego w Europie Środkowej - przez wydanie Karty Fundacji w dniu 7 kwietnia 1348 r. Karol IV, w ramach swojej polityki państwa i dynastii, dążył do ustanowienia Królestwa Czeskiego w środku Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Jego planem było skupić naukowców z kraju i zagranicy w Pradze, który stał się jego mieszkaniowej miasta, a tym samym wzmocnić podstawy jego mocy. W pre-czasach husyckich, dwie trzecie wszystkich studentów uczelni byli studenci Wydziału Artystycznego, gdzie nabyli wiedzę potrzebną, aby móc uczyć się w pozostałych trzech wydziałów (teologia, medycyna, prawo). Jednym z przywilejów przysługujących wydziału było prawo do nadawania stopni magisterskich i doktorskich uprawniających ich posiadaczy do nauczania w każdej europejskiej uczelni.

W ciągu dwóch stuleci następujących wojen husyckich, Wydział Nauk Humanistycznych był sercem całego uniwersytetu. Od XVII wieku został nazwany Wydziału Filozoficznego. Od początku aż do połowy XIX wieku służył jako wydział, którego program został zaprojektowany w celu zapewnienia wyższego wykształcenia przygotowawcze dla przyszłych studentów innych wydziałów. Począwszy od XVIII wieku, liczby dyscyplin naukowych zaczęła rosnąć: oprócz filozofii, można było się uczyć estetyki, matematyki, astronomii, nauk przyrodniczych, inżynierii, ekonomii, edukacji i historii. W XIX wieku, oprócz studiów orientalnych, archeologii i religioznawstwa, istotne zmiany miały miejsce w dziedzinie filologii i stopni w języku czeskim, włoskim, francuskim, angielskim i hebrajskim zostały wprowadzone. Po reformach 1849-1850, wydział został wyzwolony z jego funkcji, a przygotowująca nabyte równy z innych wydziałów. W 1897 roku kobiety zostały dopuszczone do studiowania na Wydziale Filozoficznym.

Wydział zachowała swoje znaczenie w Czechach, nawet po podziale na Uniwersytecie w Pradze w ramach czeskiej i niemieckiej części w 1882 r. Podczas tak zwanej Pierwszej Republiki Czechosłowackiej (1918-1938), życie uczelni został ukształtowany zwłaszcza secesji Wydziału Nauk Przyrodniczych w 1920 roku i przez nabycie nowego budynku na nabrzeżu Wełtawy - ten, w którym jeszcze znaleźć większość wydziałów i salach wykładowych. Zamknięcie Wydziału przez okupacji w 1939 roku nastąpiło brutalne prześladowania uczniów i nauczycieli. Te wydajne, entuzjastyczny lat po zakończeniu II wojny światowej doszło do gwałtownego końca w 1948 roku z komunistycznym zamachu stanu i następujących czterdziestu latach reżimu komunistycznego. Przymusowe odejście kilkudziesięciu wybitnych nauczycieli i wprowadzenie przedmiotów marksistowsko-leninowskich spowodowało gwałtowny spadek badań i nauczania. Nadzieje na powszechne zmiany społecznej w latach 1960, tak zwany "Praska Wiosna", w którym Wydział rozpoczął zaprosić powrotem znaczących osobistości tamtych czasów, takich jak filozof Jan Patočka zostały stłumione przez sowieckiej inwazji w sierpniu 1968 r. W styczniu 1969 roku, Jan Palach, student Wydziału, popełnił samobójstwo samospalenia w proteście politycznym. Na placu, gdzie znajduje się budynek główny i Wydział Sztuki centralnej biblioteki nosi jego imię. Po upadku reżimu komunistycznego i odejściu jego skompromitowanych zwolenników w 1989 roku Wydział założona się ponownie jako jeden z najbardziej prestiżowych instytucji w humanistyce, zarówno w Czechach i Europie Środkowej.

Nasi absolwenci i byli pracownicy należą:

reformator Kościoła i filozof Jan Hus (ok. 1370/15), którego myśli inspirowane Marcina Lutra matematyk, logik i filozof Bernard Bolzano (1781-1848) lingwista Josef Jungmann (1773-1847), jeden z twórców współczesnego języka czeskiego lingwista i orientalista Bedřich Hrozný (1879-1952), decipherer starożytnego języka hetyckiej założycielami i członkami wpływowego Pradze Linguistic Circle, takie jak Vilém Mathesius (1882-1945), Vladimír Skalicka (1909-1991), Jan Mukařovský (1891-1975), Bohuslav Havránek (1893-1978) i René Wellek (1903-1995 ) chemik Jaroslav Heyrovský (1890-1967), wynalazca polarograficznego sposobu i laureat Nagrody Nobla w 1959 roku słynnych pisarzy Alois Jirásek (1851/30), Karel Čapek (1890/38), Ladislav Fuks (1923/94), Josef Škvorecký (1924-2012) oraz Michal Ajvaz (1949) politycy Milan Rastislav Štefánik (1880/19), Tomáš Masaryk (1850/37) i Edvard Beneš (1884/48), przy czym dwie ostatnie stały prezydentów czechosłowackich socjolog i polityk Alice Masaryk (1879-1966), założyciel edukacji społecznej w Czechosłowacji historyk sztuki i archeolog Růžena Vacková (1901-1982) Jan Patočka (1907-1977), jeden z najważniejszych środkowoeuropejskich filozofów XX wieku, uczeń Martina Heideggera, Husserla i Eugen Edmund Fink Jan Palach (1948-1969), uczeń, który podpalił się w proteście przeciwko sowieckiej inwazji w 1968 roku psycholog Zdeněk Matějček (1922-2004), autor przełomowych badań w psychologii dziecięcej

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
  • Czech

Ta szkoła oferuje również:

Doktorat

Charles University Faculty of Arts

Absolwenci są wysoko wykwalifikowanymi specjalistami w dziedzinie literatury i kultury, koncentrującymi się na krajach anglojęzycznych, w szczególności na literaturze i k ... [+]

Absolwenci są wysoko wykwalifikowanymi specjalistami w dziedzinie literatury i kultury, koncentrującymi się na krajach anglojęzycznych, w szczególności na literaturze i kulturze na Wyspach Brytyjskich iw Ameryce Północnej. Mają dobrą znajomość podejść teoretycznych i metodologicznych, są w stanie prowadzić niezależne badania i nauczać literackich i kulturowych historii Zjednoczonego Królestwa, USA, Irlandii i innych krajów anglojęzycznych oraz związanych z nimi kursów literackich i kulturalnych na poziomie szkolnictwa wyższego. Mogą uczestniczyć w zespołowych projektach badawczych i pracować w międzynarodowych zespołach badawczych. Czescy absolwenci dobrze znają terminologię i styl dyscypliny w swoim języku ojczystym oraz posiadają podstawową wiedzę na temat odbioru literatury anglojęzycznej w kulturze czeskiej.... [-]

Czechy Praga
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia i studia online
Czytaj więcej po polsku
Charles University Faculty of Arts

Absolwenci mają dobrą znajomość aktualnych trendów w tej dziedzinie i są w stanie przyjąć twórcze podejście do odpowiednich materiałów źródłowych. Absolwenci są przygotow ... [+]

Absolwenci mają dobrą znajomość aktualnych trendów w tej dziedzinie i są w stanie przyjąć twórcze podejście do odpowiednich materiałów źródłowych. Absolwenci są przygotowani do pracy z oryginalnymi dokumentami łacińskimi, tj. Manuskryptami literackimi i dyplomatycznymi, inkunabułami, paleotypami i starodrukami, potrafiącymi interpretować i przygotowywać je do publikacji i tłumaczenia. Po ukończeniu filologii i historii literatury oraz zdobyciu podstaw odpowiednich dyscyplin historycznych (kodeksologia, paleografia, dyplomacja) i historii kultury, absolwenci są przygotowani do umieszczania dzieł średniowiecznych i wczesnonowożytnych w kontekście ich czasu, a także do interpretowania ich jako czynnik wpływający na kulturę i społeczeństwo kolejnych epok.... [-]

Czechy Praga
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia i studia online
Czytaj więcej po polsku
Charles University Faculty of Arts

Ph.D. absolwent posiada dogłębną wiedzę teoretyczną we wszystkich głównych dziedzinach egiptologii oraz szczegółowy przegląd i bieżące zrozumienie obecnego stanu badań i ... [+]

Ph.D. absolwent posiada dogłębną wiedzę teoretyczną we wszystkich głównych dziedzinach egiptologii oraz szczegółowy przegląd i bieżące zrozumienie obecnego stanu badań i związanych z nimi problemów. Na podstawie podtrzymanego doktoratu dysertacji, potrafi wykazać wyjątkową jakość w swojej szczególnej specjalizacji. Umiejętność naukowa, językowa i analityczna absolwenta sprawiają, że jest on w pełni przygotowany do profesjonalnej działalności naukowej i pedagogicznej na poziomie międzynarodowym. Ph.D. absolwent może znaleźć zatrudnienie w wielu czołowych instytucjach zajmujących się badaniem starożytności, a także na poziomie skutecznych menedżerów najwyższego szczebla w instytucjach uczestniczących w kulturalnych, politycznych, gospodarczych lub handlowych stosunkach między Republiką Czeską a Egiptem.... [-]

Czechy Praga
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia i studia online
Czytaj więcej po polsku
Charles University Faculty of Arts

Absolwenci studiów doktoranckich program w dziedzinie filologii klasycznej to eksperci w zakresie języków klasycznych / literatury starożytnej, zdolni do twórczego rozwij ... [+]

Absolwenci studiów doktoranckich program w dziedzinie filologii klasycznej to eksperci w zakresie języków klasycznych / literatury starożytnej, zdolni do twórczego rozwijania swojej wiedzy. Ich rozprawy doktorskie świadczą o doskonałej wiedzy absolwentów w zakresie specjalizacji z ich wyboru w zakresie filologii klasycznej, w tym rzetelnego ugruntowania w literackich lub językowych teoriach. Absolwenci są wyposażeni w wiedzę, metody i umiejętności językowe niezbędne do samodzielnej kariery naukowej, mogą prezentować wyniki swoich badań na konferencjach, w czasopismach, monografiach i wydaniach starożytnych tekstów. Absolwenci mogą szukać pracy jako naukowcy i nauczyciele akademiccy, redaktorzy i tłumacze specjalistycznych publikacji.... [-]

Czechy Praga
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia i studia online
Czytaj więcej po polsku
Charles University Faculty of Arts

Absolwenci posiadają ogólną wiedzę na temat problemów Ameryki Łacińskiej w odniesieniu do jej historycznego rozwoju i charakterystycznej kultury, która rozwinęła się od k ... [+]

Absolwenci posiadają ogólną wiedzę na temat problemów Ameryki Łacińskiej w odniesieniu do jej historycznego rozwoju i charakterystycznej kultury, która rozwinęła się od końca XVI wieku, na podstawie społeczności przedkolumbijskich i imigracji z kolonialnych metropolii i Afryki. Absolwenci znają podstawowe fakty z historii Ameryki Łacińskiej oraz umiejętność uczenia się nowych faktów, wspomagana wiedzą z zakresu teorii i metodologii dyscypliny. Absolwenci są zaznajomieni z opracowywaniem opinii na temat podstawowych problemów historii regionu oraz instytucji, osobowości, czasopism i kluczowych prac danej dyscypliny. Rozwinęli umiejętności językowe w języku hiszpańskim i angielskim, umożliwiając im studiowanie literatury specjalistycznej i udział w dyskusjach w międzynarodowym środowisku naukowym.... [-]

Czechy Praga
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia i studia online
Czytaj więcej po polsku
Charles University Faculty of Arts

Absolwenci studiów doktoranckich Program w Romance Literatury to wysoko wykwalifikowani specjaliści przeszkoleni do prowadzenia prac badawczych w swojej dziedzinie (liter ... [+]

Absolwenci studiów doktoranckich Program w Romance Literatury to wysoko wykwalifikowani specjaliści przeszkoleni do prowadzenia prac badawczych w swojej dziedzinie (literatura jednego lub więcej obszarów romańskojęzycznych). Potrafi analizować literaturę wybranego obszaru romańsko-językowego w sposób kwalifikowany, stosując podejście synchroniczne lub diachroniczne oraz współczesne metody literackie i procedury badawcze. Ponadto, ich wiedza obejmuje znajomość ogólnej teorii literatury, podstawy literatury porównawczej oraz teorii literatury i krytyki ze szczególnym naciskiem na wybrany obszar romańskojęzyczny. Absolwenci są wykwalifikowani na stanowiska w środowisku akademickim (uniwersytety, ośrodki badawcze itp.); ich umiejętności językowe i szerokie wykształcenie kwalifikują absolwentów do pracy w instytucjach kultury, mediach, dyplomacji i innych dziedzinach.... [-]

Czechy Praga
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia i studia online
Czytaj więcej po polsku
Charles University Faculty of Arts

Indywidualnie zaprojektowany system świadectw programu doktoranckiego zapewnia absolwentom wgląd w aktualny stan badań i metodologię przedmiotu, szczególnie w wybranym ob ... [+]

Indywidualnie zaprojektowany system świadectw programu doktoranckiego zapewnia absolwentom wgląd w aktualny stan badań i metodologię przedmiotu, szczególnie w wybranym obszarze specjalizacji i ściśle powiązanych dyscyplin. W trakcie zajęć absolwenci zgłębiali także zagadnienia filozoficzne związane z przedmiotami doktoranckimi i tematami oraz zdali egzamin z języka obcego. Rozprawa doktorska jest naukowo cennym wkładem w badanie tematu, a jej odkrycia są zwykle publikowane jako monografia lub badanie w czasopiśmie naukowym.

Czas trwania studiów: 4 lata

Językiem wykładowym jest język angielski. Muzykologia jest programem płatnym.

Opis kryteriów weryfikacji i oceny... [-]
Czechy Praga
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia i studia online
Czytaj więcej po polsku
Charles University Faculty of Arts

Absolwenci mają szeroki przegląd kluczowych zagadnień z aktualnej teorii i metodologii socjologicznej, gruntowne uziemienie w szerokim zakresie analitycznych metod badań ... [+]

Absolwenci mają szeroki przegląd kluczowych zagadnień z aktualnej teorii i metodologii socjologicznej, gruntowne uziemienie w szerokim zakresie analitycznych metod badań ilościowych i jakościowych oraz umiejętność korzystania i łączenia tych procedur. Potrafi formułować i rozwiązywać trudne pytania badawcze, określać odpowiednie hipotezy, znajdować odpowiednie metody rozwiązywania i formułować odpowiednie ekspertyzy. Absolwenci mogą poszukiwać pracy jako naukowcy i nauczyciele akademiccy, a także na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych zarówno w sektorze państwowym, jak i komercyjnym.

Czas trwania studiów: 4 lata

Językiem wykładowym jest język angielski. Socjologia jest programem płatnym.... [-]

Czechy Praga
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia i studia online
Czytaj więcej po polsku
Charles University Faculty of Arts

Absolwenci mają solidne podstawy w metodach badawczych w naukach humanistycznych, w szczególności w badaniu związków między językami / kulturami; znajomość źródeł informa ... [+]

Absolwenci mają solidne podstawy w metodach badawczych w naukach humanistycznych, w szczególności w badaniu związków między językami / kulturami; znajomość źródeł informacji i umiejętność oceny ich znaczenia dla wybranej przez siebie pary języków / kultur; gruntowne uziemienie teoretycznych koncepcji tłumaczenia i interpretacji oraz umiejętność zastosowania ich do analizy rynku tłumaczeń / interpretacji i procedur. Są oni przygotowani do tworzenia i edycji obszernych tekstów naukowych oraz do oceny jakości tekstów w trakcie tłumaczeń pisemnych i ustnych. Potrafią teoretycznie zastanowić się nad konkretnymi produktami / sytuacjami związanymi z badaniami translatorskimi w ich kontekście językowym, kulturowym, historycznym i społecznym oraz są w stanie przedstawić swoje odkrycia społecznościom akademickim.... [-]

Czechy Praga
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski,Francuski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia i studia online
Czytaj więcej po polsku
Charles University Faculty of Arts

Absolwenci studiów doktoranckich w zakresie historii / historii ogólnej to wysoko wykwalifikowani specjaliści, przygotowani do niezależnych i krytycznych badań oraz posia ... [+]

Absolwenci studiów doktoranckich w zakresie historii / historii ogólnej to wysoko wykwalifikowani specjaliści, przygotowani do niezależnych i krytycznych badań oraz posiadający gruntowną wiedzę o politycznym, gospodarczym, społecznym i kulturalnym rozwoju społeczeństwa ludzkiego; posiadają umiejętność pracy z publikowanymi i niepublikowanymi źródłami oraz umiejętność przyjęcia krytycznego podejścia do pism specjalistycznych, prowadzenia podstawowych badań, generowania teoretycznych uogólnień i zastosowania kreatywnego myślenia do analizy faktów i procesów historycznych. Absolwenci są przygotowani do każdego zawodu wymagającego wyższego wykształcenia w historii lub pokrewnych dyscyplin; mogą poszukiwać stanowisk w środowisku akademickim, jak również w szerokim zakresie instytucji w kulturze, służbie cywilnej i polityce.... [-]

Czechy Praga
Skontaktuj się ze szkołą
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia i studia online
Czytaj więcej po polsku
Charles University Faculty of Arts

Absolwenci studiów doktoranckich w historii i kulturze Azji są wysoko wykwalifikowanymi specjalistami w zakresie ich specjalizacji. Ich doskonała znajomość wybranego języ ... [+]

Absolwenci studiów doktoranckich w historii i kulturze Azji są wysoko wykwalifikowanymi specjalistami w zakresie ich specjalizacji. Ich doskonała znajomość wybranego języka azjatyckiego umożliwia im krytyczną pracę z głównymi źródłami i mają solidne podstawy w literaturze wtórnej i współczesnych badaniach. Doskonały poziom erudycji umożliwia im karierę w środowisku akademickim (uniwersytety, ośrodki badawcze itp.); mogą ponadto szukać zatrudnienia w instytucjach kulturalnych, dyplomacji, środkach masowego przekazu, wyspecjalizowanych ośrodkach analitycznych itp.

Czas trwania studiów: 4 lata

Językiem wykładowym jest język angielski. Azjatycka historia i kultura to program płatny.... [-]

Czechy Praga
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia i studia online
Czytaj więcej po polsku
Charles University Faculty of Arts

Absolwenci studiów doktoranckich w Logice są wykwalifikowanymi badaczami z dziedziny logiki i pokrewnych dyscyplin. Mają dogłębną znajomość metod i trendów w nowoczesnej ... [+]

Absolwenci studiów doktoranckich w Logice są wykwalifikowanymi badaczami z dziedziny logiki i pokrewnych dyscyplin. Mają dogłębną znajomość metod i trendów w nowoczesnej logice i specjalizują się w jednym ze swoich aspektów i aplikacji - czystej logice matematycznej, zastosowaniach logiki w (i logicznych podstawach) matematyki, informatyce lub lingwistyce, lub wyłącznie filozoficznych aspektach logika. Są w stanie podejmować niezależne badania naukowe i publikować wyniki na całym świecie i są otwarte na współpracę interdyscyplinarną. Ph.D. absolwenci są wyszkoleni do wykonywania zawodów dydaktycznych w zakresie badań i wyższego wykształcenia w instytucjach specjalizujących się w dowolnej z wymienionych dziedzin.... [-]

Czechy Praga
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia i studia online
Czytaj więcej po polsku

Charles University in Prague

Location address
Faculty of Arts
Charles University in Prague
Jan Palach Square 2
116 38 Prague 1

Prague, Praga, CZ
Social Media