Przeczytaj oficjalny opis

Instytut Studiów Ekonomicznych Wang Yanan (WISE) jest instytutem badawczym, założonym w 2005 roku na Uniwersytecie Xiamen jako inicjatywa modernizacji ekonomii i finansowania badań i edukacji w Chinach. WISE koncentruje się na pionierskich badaniach, wysokiej jakości nauczaniu i cieszy się intensywną międzynarodową wymianą akademicką i współpracą. WISE ma następujące konkretne cele:

  • Publikowanie badań w najlepszych międzynarodowych i krajowych czasopismach akademickich;
  • Udoskonalić program nauczania we wszystkich obszarach ekonomii i finansów;
  • Szkolenie młodych ekonomistów o jakości kierownictwa akademickiego dla Chin;
  • Odgrywanie aktywnej roli w kształtowaniu polityki dla rządów centralnych i lokalnych;
  • Stanie się centrum międzynarodowej wymiany akademickiej w dziedzinie ekonomii i finansów, szczególnie w południowych Chinach i regionie Azji i Pacyfiku.
rawpixel / Unsplash

WISE działa pod kierownictwem międzynarodowej rady doradczej utworzonej przez renomowanych uczonych. Należą do nich: Honorowy Dziekan, profesor Luolin Wang, wybitny chiński ekonomista, profesor Gregory Chow, emerytowany profesor Uniwersytetu Princeton, profesor Jerry A. Hausman, laureat Nagrody im. Johna Batesa Clarka z MIT 1985, profesor Cheng Hsiao z University of Southern California oraz profesor Lawrence Klein, laureat Nagrody Nobla z 1980 roku z University of Pennsylvania.

Jak dotąd, WISE ma około 40 pełnoetatowych członków wydziału, którzy otrzymali stopnie doktorskie od renomowanych zagranicznych uczelni oraz 5 wybitnych adiunktów z północnoamerykańskich uniwersytetów, którzy co roku odwiedzają i uczą w WISE .

WISE dysponuje siłą badawczą w dziedzinie ekonometrii, statystyki, finansów, ekonomii eksperymentalnej, prawa i ekonomii oraz w innych dziedzinach gospodarki. Wydział WISE może publikować w wiodących międzynarodowych czasopismach akademickich, takich jak Quarterly Journal of Economics, Journal of Econometrics, Journal of Labor Economics, Annals of Statistics, Journal of American Statistical Association, Journal of the Royal Society Society Series B, Biometrica, Econometric Theory , Journal of Business and Economic Statistics i innych. Według rankingu Tilburg University Worldwide Economic Schools Research, WISE związane ze Szkołą Ekonomii jest w rankingu 20 najlepszych w Azji i zajęła 4. miejsce w Chinach pod względem liczby publikacji w wybranych prestiżowych międzynarodowych czasopismach w ostatnich latach.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Doktorat

Xiamen University - Wang Yanan Institute for Studies in Economics

Międzynarodowe programy doktoranckie z dziedziny ekonomii i finansów w WISE ... [+]

Międzynarodowe programy doktoranckie z dziedziny ekonomii i finansów w WISE

WISE koncentruje się na wysokiej jakości edukacji ekonomicznej i finansowej, badaniach pionierskich oraz intensywnych międzynarodowych wymianach akademickich i współpracy. Z doskonałymi członkami wydziału rekrutowanymi z czołowych uniwersytetów zagranicznych, wszystkie programy studiów prowadzone są w języku angielskim w oparciu o międzynarodowy wspólny standard.

MĄDRY

Ekonomia ilościowaZachodnia ekonomiaFinanseStatystykaSzczegóły programów

Czas trwania programu: 4 lata w pełnym wymiarze godzin Nauczanie języka: angielski Rozpoczęcie programu: semestr zimowy Czesne: 55 000 RMB rocznie, 165 000 RMB ogółem Opłata za złożenie wniosku: 400RMB... [-]

Chiny Xiamen
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku