University of Nebraska-Lincoln

Wstęp

Od 151 lat Lider Szkolnictwa Wyższego

University of Nebraska – Lincoln, zarejestrowany w 1869 r., Jest instytucją edukacyjną o randze międzynarodowej. Nebraska, członek Big Ten Conference i Big Ten Academic Alliance, znajduje się w kategorii Carnegie „R1: Doctoral Universities - Highest Research Activity”. Nebraska jest również uniwersytetem przyznającym grunty i członkiem Association of Public and Land-grant Universities (APLU). Uniwersytet jest akredytowany przez Higher Learning Commission of the North Central Association of Colleges and Schools. University of Nebraska został założony 15 lutego 1869 roku.

Mocna podstawa

To zawsze miejsce o wielkich ambicjach, była to jedna z pierwszych instytucji na zachód od rzeki Missisipi, która nadawała stopnie doktora - pierwszą nadano w 1896 r. University of Nebraska założył pierwsze na świecie licencjackie laboratorium psychologiczne. Tu narodziła się ekologia, a kampusy odzwierciedlają tę tradycję, uznając je za ogrody botaniczne i arborety. Wczesne instytucjonalne zainteresowanie literaturą i sztuką stworzyło podwaliny pod dzisiejsze czasopismo literackie Prairie Schooner, University of Nebraska Press oraz Sheldon Museum of Art, w którym znajduje się jedna z najważniejszych na świecie kolekcji sztuki amerykańskiej XX wieku.

Obecnie Nebraska jest jedną z wiodących instytucji dydaktycznych w kraju i liderem w dziedzinie badań z szeroką gamą projektów finansowanych z dotacji, których celem jest poszerzenie wiedzy w naukach ścisłych i humanistycznych.

Lokalizacje

  • R Street,1400, 68588, Lincoln

pytania