Keystone logo
Paul-Valéry Montpellier 3 University Doktor nauk humanistycznych w zakresie sztuk plastycznych
Paul-Valéry Montpellier 3 University

Doktor nauk humanistycznych w zakresie sztuk plastycznych

Montpellier, Francja

0 Years

Francuski

Pełny etat

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

W kampusie

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

Kształcenie doktoranckie to kształcenie w ramach badań naukowych i zawodowych doświadczeń badawczych. Prowadzi do tworzenia nowej wiedzy.

Obejmuje samodzielną pracę naukową doktoranta. Uzupełnieniem jest dodatkowe szkolenie walidowane przez szkołę doktorską. Odnosi się do pracy o znaczeniu naukowym, gospodarczym, społecznym, technologicznym lub kulturalnym. Sankcjonuje to wystawieniem krajowego dyplomu doktorskiego. Dyplom, wydawany przez akredytowaną publiczną uczelnię wyższą, nadaje jego posiadaczowi stopień i tytuł doktora.

Stopień doktora można uzyskać w ramach szkolenia wstępnego i kształcenia ustawicznego. Nabyte w trakcie tego szkolenia specyficzne umiejętności pozwalają na prowadzenie działalności zawodowej na zakończenie doktoratu we wszystkich dziedzinach działalności, w sektorze publicznym i prywatnym.

Kształcenie doktoranckie organizowane jest w ramach Szkoły Doktorskiej 58 we współpracy z Kolegium Doktoranckim Languedoc Roussillon (CDLR).

Z jednej strony obejmuje opiekę naukową (kierownik pracy i jednostka prowadząca), z drugiej strony jest to zbiorowe szkolenie składające się głównie z seminariów TD. Ta ostatnia obejmuje szkolenie badawcze i badawcze oraz szkolenie przekrojowe, pomagając w integracji zawodowej.

W trakcie studiów doktoranckich doktoranci uczestniczą w szkoleniach wspierających oraz kursach, seminariach i misjach organizowanych w ramach Szkoły Doktorskiej i / lub Kolegium Doktoranckiego. Wszystkie szkolenia grupowe mają na celu utrwalenie kultury naukowej studentów, przygotowanie do integracji zawodowej w sektorze publicznym i prywatnym oraz promowanie ich międzynarodowej otwartości.

Kształcenie doktoranckie jest jednym z priorytetów polityki badawczej Paul-Valéry University Montpellier 3 i ED 58, która stosuje to zalecenie prawne.

W ciągu pierwszych trzech lat doktoratu każdy student zapisany na Paul-Valéry Montpellier 3 University musi uczestniczyć w kursach szkoleniowych, co spowoduje przyznanie 60 kredytów szkoleniowych (CF) rocznie (łącznie 180 kredytów szkoleniowych).

Ocena 14/20 z pracy magisterskiej to minimum wymagane do przyjęcia na stopień doktora. Przypadki szczególne mogą zostać zbadane w ramach wniosku o naukową walidację.

O szkole

pytania

Podobne kursy

 • Doctorate in Artistic Creation
  • Aveiro, Portugalia
 • Doktor filozofii (doktorat) z historii sztuki
  • London, Wielka Brytania
  • Bologna, Włochy
 • Stypendium doktoranckie na Wydziale Artystycznym
  • Hong Kong, Hongkong