MagisterskieLawlicencjatMBAHealthcareCoursesOnline
Keystone logo
Uniwersytet Łódzki
Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki


About

Uniwersytet Łódzki to największa instytucja szkolnictwa wyższego w wyjątkowym regionie Polski, a także siedziba rosnącej i zmieniającej się społeczności akademickiej, w której talenty badawcze przynoszą wspaniałe efekty. Założony w 1945 roku UŁ jest największą publiczną uczelnią wyższą Łodzi, stolicy województwa łódzkiego w środkowej Polsce. Ponad 26 tysięcy osób studiujących przybyłych na kampus UŁ z ponad 90 krajów świata kształci się na ponad 100 kierunkach studiów.

Uniwersytet Łodzki to największa instytucja szkolnictwa wyższego w wyjątkowym regionie Polski, a także siedziba rosnącej i zmieniającej się społeczności akademickiej, w której talenty badawcze przynoszą wspaniałe efekty.

Założony w 1945 roku UŁ jest największą publiczną uczelnią wyższą Łodzi, stolicy województwa łódzkiego w środkowej Polsce. Ponad 26 tysięcy osób studiujących przybyłych na kampus UŁ z ponad 90 krajów świata kształci się na ponad 100 kierunkach studiów. Wśród absolwentów UŁ występują znane nazwiska, m.in. dziennikarka telewizyjna Anita Werner, operator filmowy Paweł Edelman, czy autor książek z serii "Wiedźmin" Andrzej Sapkowski. Będąc w Łodzi, można łatwo odnaleźć budynki kampusu (sale wykładowe, akademiki, obiekty sportowe), dogodnie zlokalizowane w tętniącej życiem części miasta.

Uniwersytet Łódzki to zróżnicowana i wielokulturowa społeczność akademicka, gdzie każdy rok przynosi nowe możliwości kształcenia na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim. Będąc częścią sojuszu uniwersytetów europejskich UNIC, UŁ ma bliskich partnerów strategicznych w całej Europie. Ponadto współpracuje w ramach ponad 200 umów z uczelniami na całym świecie. Nic dziwnego, że liczba zajęć i programów nauczania prowadzonych w różnych językach (zwłaszcza w j. angielskim) wciąż rośnie. Dla osób zorientowanych badawczo, mających dobre wyniki na dyplomie magisterskim, dostępne są cztery Szkoły Doktorskie UL – oferujące wsparcie w pracy nad rozprawą doktorską, czteroletnią aktywność mentorską i badawczą oraz przygotowanie do finałowego etapu obrony rozprawy doktorskiej i uzyskania tytułu naukowego.

Wielokulturowość, społeczne i ekonomiczne przemiany oraz niepohamowana ciekawość świata utworzyły żywy organizm uczelni o interdyscyplinarnym DNA. Skupienie na człowieku, odpowiedź na lokalne wyzwania, przekładające się na globalne problemy to nasze priorytety badawcze.

Europejski Uniwersytet Miast Postindustrialnych - Uniwersytet Łódzki W Sieci UNIC

Uniwersytety Europejskie to model międzynarodowych uczelni przyszłości, promujących europejskie wartości i tożsamość oraz rewolucjonizujących jakość i konkurencyjność europejskiego szkolnictwa wyższego poprzez wspólne wdrażanie innowacyjnych rozwiązań na polu edukacji i nauki oraz głęboką integrację instytucjonalną.

Misja

Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań i głoszenie płynącej z nich prawdy, mądre kształcenie kolejnych pokoleń, bycie użytecznym dla społeczeństwa i odważne odpowiadanie na wyzwania współczesnego świata.

Wizja

Chcemy, aby Uniwersytet Łódzki stał się uczelnią badawczą o silnej pozycji w kraju i Europie, wyróżniającą się odwagą i solidnością badań, różnorodnością i otwartością w przedsięwzięciach, kształcących mądrych i odpowiedzialnych obywateli.

Infrastruktura Uniwersytetu Łódzkiego stwarza dogodne warunki do studiowania, pracowania i mieszkania. Na uczelnię składają się gmachy wydziałów wraz z akademikami, obiektami sportowymi, centrami konferencyjnymi i budynkami o statusie zabytków. To także obiekty, które mogą być wykorzystywane komercyjnie.

Budynki uniwersytetu znajdują się pod opieką Centrum Zarządzania Majątkiem UŁ, do którego zadań należy administrowanie i sprzedażą nieruchomości UŁ, sprzedażą majątku ruchomego, dzierżawą i najmem lokali, a także usługami transportowymi i gospodarką odpadami.

Uniwersytet Łódzki dysponuje atrakcyjnymi salami, pomieszczeniami i terenami rekreacyjnymi, z których mogą korzystać jednostki UŁ oraz wynajmowane mogą być firmom, stowarzyszeniom, instytucjom zewnętrznym czy osobom prywatnym (odpłatnie).

Sale umożliwiają organizacje większych szkoleń, seminariów, spotkań biznesowych, zjazdów. Atrakcyjne tereny plenerowe w Centrum-Szkoleniowo Konferencyjnym nadają się idealnie na biennale, plenerowe przyjęcia itp. Gwarantujemy urokliwe miejsce w okolicy Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.

Zabytkowy Pałac Biedermanna idealnie nadaje się na organizację kameralnych koncertów, jubileuszy, promocji książek, konferencji i innych uroczystości odpowiadających charakterowi miejsca.

Sale, Pomieszczenia I Tereny Plenerowe

  • Aula im. Szuberta, miejsca: 560, adres: Lindleya 5
  • Sala zielona (ustawienie teatralne), miejsca siedzące: 150, powierzchnia (m2): 122.7, lokalizacja: Pałac Biedermanna, ul. Franciszkańska 1/5
  • Sala żółta, miejsca siedzące: 30, powierzchnia (m2): 65.8, lokalizacja: Pałac Biedermanna, ul. Franciszkańska 1/5
  • Sala obrad, miejsca siedzące przy stole: 12, powierzchnia (m2): 35.3, lokalizacja: Pałac Biedermanna, ul. Franciszkańska 1/5
  • Sala kominkowa (z fortepianem), aranżacja w zależności od spotkania, miejsca siedzące: 60, powierzchnia (m2): 106.5, lokalizacja: Pałac Biedermanna, ul. Franciszkańska 1/5
  • Sala Kominkowa + taras, powierzchnia (m2): 106.5+58; liczba miejsc: w zależności od spotkania, lokalizacja: Pałac Biedermanna, ul. Franciszkańska 1/5
  • Sala kolebkowa, miejsca siedzące: 40, miejsca przy stole: 24, powierzchnia (m2): 56.5, lokalizacja: Pałac Biedermanna, ul. Franciszkańska 1/5
  • Przestrzeń parkowa, powierzchnia: 1,8 ha, lokalizacja: Pałac Biedermanna, ul. Franciszkańska 1/5
  • Sala nr 1 konferencyjna (klimatyzowana), miejsca: 80, powierzchnia (m2): 75, adres: CSK ul. Rogowska 26
  • Sala nr 2 bankietowa (klimatyzowana), miejsca: 70, powierzchnia (m2): 78, adres: CSK ul. Rogowska 35
  • Sala nr 4 konferencyjna (klimatyzowana), miejsca: 20, powierzchnia (m2): 45, adres: CSK ul. Rogowska 35
  • Sala nr 5 konferencyjna (klimatyzowana), miejsca: 55, powierzchnia (m2): 56, adres: CSK ul. Rogowska 35
  • Teren plenerowy (dom grillowy, miejsce na ognisko, namiot gastronomiczny), powierzchnia: 3 ha, adres: CSK ul. Rogowska 26.

    Rekrutacja

    • Krok 1: Zapoznaj się z regulaminem i harmonogramem
    • Krok 2: Określ temat swojej pracy dyplomowej i wybierz potencjalnego promotora
    • Krok 3: Zarejestruj się w elektronicznym systemie rekrutacji
    • Krok 4: Wypełnij i dostarcz wymagane dokumenty
    • Krok 5: Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej
    • Krok 6: Złóż wniosek o rozmowę kwalifikacyjną
    • Krok 7: Poczekaj na decyzję

    Zagraniczni badacze powinni ubiegać się o wizę krajową typu D z dopiskiem „naukowiec”; (D13) w Konsulacie RP dla danego kraju. Jako naukowcy są zwolnieni z obowiązku posiadania pozwolenia na pracę.

    Wydawanie dokumentów na Uniwersytecie Łódzkim

    • Po zakończeniu procesu rekrutacyjnego i pozytywnej opinii rady wydziału dokumenty z rady wydziału przekazywane są do Działu Kadr, który przygotowuje dokumenty niezbędne do uzyskania wizy. Następnie ich skany przesyłane są zainteresowanemu mailem przez Dział Kadr (oryginały dokumentów mogą zostać przesłane również pocztą)
    • Wszystkie pozostałe dokumenty i zaświadczenia wymagane przez konsulat RP w danym kraju (w tym ubezpieczenie) muszą zostać dostarczone przez zatrudnionych naukowców
    • Na wniosek naukowca Uniwersytet Łódzki może wydać zaświadczenie o zakwaterowaniu go w jednym z akademików uniwersyteckich.

    Dla kandydatów

    Studenci zagraniczni, którzy chcą studiować w Polsce i chcą uniknąć kosztów nauki, mogą ubiegać się o różne stypendia, które albo zwalniają ich z czesnego, albo stanowią wsparcie finansowe w pokryciu kosztów utrzymania w Łodzi.

    Kandydaci polskiego pochodzenia mogą ubiegać się o stypendium im. gen. Andersa na rozpoczęcie studiów I (licencjackich) i II stopnia (magisterskich), które są studiami stacjonarnymi w języku polskim. Zatwierdzeni kandydaci mogą przed rozpoczęciem studiów uczestniczyć w rocznych kursach przygotowawczych.

    Kandydaci ubiegający się o udział w Programie im. Gen. Andersa nadzorowanym przez Rząd RP ubiegają się o niego za pośrednictwem platformy internetowej Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Stypendyści Stypendium Gen. Andersa mogą w trakcie nauki w Rzeczypospolitej Polskiej jednorazowo otrzymać następujące świadczenia:

    • Dodatek relokacyjny na pierwszym roku studiów
    • Zasiłek z tytułu trudnej sytuacji
    • Dodatek na przygotowanie pracy dyplomowej

    Kandydaci niepochodzący z Polski mogą we właściwej Ambasadzie RP uzyskać informację o umowach międzyrządowych, dzięki którym studenci mają prawo do otrzymania dofinansowania lub podjęcia studiów bez opłat i świadczeń stypendialnych (bezpłatnie) studia opłat). Na razie takie umowy są dostępne z Chinami, Mongolią, Tajwanem i Wietnamem.

    Dla studentów UŁ

    O Stypendium Rektora przyznawane najlepszym studentom Uniwersytetu Łódzkiego mogą ubiegać się wszyscy studenci zagraniczni, począwszy od drugiego roku studiów licencjackich aż do piątego roku studiów magisterskich. Otrzymuje go 10% osób kształcących się na poszczególnych kierunkach studiów. Można się o nią ubiegać już na początku roku akademickiego za pośrednictwem systemu USOS. Następnie wydrukowany wniosek należy złożyć w sekretariacie studenta na swoim wydziale. Więcej informacji znajdziesz w linku na końcu tej sekcji.

    Poza tym studenci polskiego pochodzenia mogą ubiegać się o stypendia socjalne adresowane do rodzin o niskich dochodach.

    • Łódź

      ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza, 68

    Uniwersytet Łódzki