Keystone logo
University of Zagreb - Faculty of Electrical Engineering and Computing

University of Zagreb - Faculty of Electrical Engineering and Computing

University of Zagreb - Faculty of Electrical Engineering and Computing

Wstęp

Wydział Elektrotechniki i Informatyki Uniwersytetu w Zagrzebiu (chorwacki akronim: FER) jest wiodącą instytucją szkolnictwa wyższego i badań w Republice Chorwacji w dziedzinie elektrotechniki, informatyki oraz technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Jako część najstarszego i największego uniwersytetu w Europie Południowo-Wschodniej oraz szkoła inżynierska ze stuletnią tradycją doskonałości w nauczaniu inżynierii elektrycznej i technologii informacyjnych, FER jest podstawowym wyborem dla prawie 50% z 1000 najlepszych maturzystów w Chorwacji na podstawie matematyki i fizyki w Państwowej Maturze.

FER zapewnia swoim studentom wysokiej jakości edukację, opartą na wzajemnym połączeniu nauczania, badań i innowacji, wraz z regionalnym i europejskim uznaniem programów akademickich w dziedzinie elektrotechniki, informatyki oraz technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

W 2021 roku prowadzimy nabór studentów na następujące programy w języku angielskim:

Możliwości kariery

Absolwenci FER są wysoko cenionymi profesjonalistami nie tylko w Chorwacji, ale także w firmach high-tech w różnych sektorach na całym świecie. FER aktywnie współpracuje z ponad 450 firmami, w tym z najbardziej znaczącymi firmami high-tech z Chorwacji, ale także z całego świata. Zarówno studenci, jak i firmy korzystają z tej sieci, która daje możliwość połączenia najlepiej dopasowanych talentów z potrzebami przemysłu jeszcze przed ukończeniem studiów przez studentów.

Studentom oferuje się wczesne doradztwo zawodowe poprzez usługi Centrum Kariery, które pomaga studentom połączyć się z pracodawcami poprzez organizację różnych wydarzeń networkingowych, takich jak Targi Pracy i Career Speed Dating.

Studenci są bardzo zachęcani do udziału w programie stażowym , aby zdobyć przewagę konkurencyjną na rynku pracy jeszcze w trakcie studiów.

Jako wydział z tradycyjnie wysoko cenionymi komponentami badawczymi na poziomie międzynarodowym, studenci mogą również wziąć udział w ponad 250 międzynarodowych i krajowych projektach R&D, zarówno badaniach naukowych, jak i projektach współpracy z przemysłem, które są realizowane w FER każdego roku.

Dla studentów z aspiracjami startupowymi , przyjazny studentom inkubator startupów jest właściwym miejscem do odwiedzenia i odkrywania nowych horyzontów.

Czesne

Roczne czesne za nasze programy studiów licencjackich wynosi 5 574 EUR.
Roczne czesne dla naszych programów studiów magisterskich wynosi 5 970 EUR.

Roczne czesne obejmuje 60 punktów ECTS. Przedmioty, które studenci powtarzają lub biorą na siebie po przekroczeniu 60 punktów ECTS są dodatkowo płatne.

Funkcje kampusu

Studenci zagraniczni muszą sami organizować zakwaterowanie, czyli szukać kwater prywatnych do wynajęcia. Zagrzeb jest bardzo przyjazny dla studentów, a w całym mieście jest wiele możliwości zakwaterowania. Możesz wynająć mieszkanie lub pokój, a nawet podzielić się nim ze współlokatorem. Przedział cenowy wynosi od 200 do 500 EUR miesięcznie, w zależności od lokalizacji, wielkości pokoju, obiektu itp. Koszty ogólne są czasami wliczone w cenę, a czasami pokrywane są przez konsumenta.

Najlepszym sposobem na znalezienie zakwaterowania jest wyszukiwanie różnych ofert na portalach internetowych. Niektóre z nich są dostępne wyłącznie w języku chorwackim, ale zazwyczaj zawierają zdjęcia apartamentów i adres e-mail, więc można wysłać zapytanie. Zanim wybierzesz mieszkanie, być może będziesz musiał spędzić trochę czasu w schronisku młodzieżowym, masz duży wybór tego typu niedrogiego tymczasowego zakwaterowania w Zagrzebiu.

  Rekrutacja

  Terminy składania wniosków

  Zgłoszenie na wpis do klasy 2022 jest otwarte.

  Należy pamiętać, że będziemy mieć dwie rundy składania wniosków (cykle) z następującymi terminami:

  • Early Bird: od stycznia do maja – do 20 maja 2022 r.
  • Regularnie: od czerwca do lipca – termin realizacji 22 lipca 2022 r.

  Zorganizujemy również specjalną rundę Last Call z terminem do 16 września 2022 r. (obowiązują ograniczenia – prosimy o uważne przeczytanie). Runda Last Call przeznaczona jest dla studentów, którzy nie mogą zgłosić się w zwykłym terminie z przyczyn administracyjnych (takich jak różnice w kalendarzach systemu szkolnego lub opóźnienia w uzyskaniu dokumentacji akademickiej) lub z powodu nadzwyczajnych okoliczności (takich jak klęski żywiołowe lub problemy zdrowotne zagadnienia). Studenci, którzy potrzebują uznania dyplomu i/lub potrzebują wizy na studia w Chorwacji, nie będą mogli ubiegać się o przyjęcie w rundzie Last Call.

  Opłata za wniosek

  Opłata za zgłoszenie jest bezzwrotną opłatą, która wspomaga administrowanie procesem aplikacyjnym. Opłata za złożenie wniosku dla studentów zagranicznych aplikujących na nasze studia licencjackie i magisterskie w języku angielskim wynosi 1800 HRK (około 240 EUR) i obejmuje procedurę uznania akademickiego wcześniejszej edukacji studentów. Nie ma możliwości złożenia wniosku o zwolnienie z opłaty za zgłoszenie; jeśli jednak proces aplikacyjny nie wymaga procedury uznania akademickiego (nostryfikacji) przez chorwackie agencje rządowe i Uniwersytet w Zagrzebiu, automatycznie obniżymy 50% Twojej opłaty i policzymy ją na poczet czesnego.

  Referencje studentów

  Życie na kampusie i udogodnienia

  Studentom oferowane jest poradnictwo zawodowe na wczesnym etapie kariery za pośrednictwem Centrum Karier, które pomaga studentom nawiązać kontakt z pracodawcami poprzez organizację różnych wydarzeń networkingowych, takich jak Targi Pracy i Career Speed Dating. Gorąco zachęcamy studentów do udziału w programie stażowym, aby już podczas studiów zyskać przewagę konkurencyjną na rynku pracy.

  Jako wydział z tradycyjnie wysoko cenionymi komponentami badawczymi na poziomie międzynarodowym, studenci mogą także brać udział w ponad 250 międzynarodowych i krajowych projektach badawczo-rozwojowych, zarówno w zakresie badań naukowych, jak i projektów współpracy branżowej, które są realizowane co roku w FER.

  Dla studentów z aspiracjami startupowymi przyjazny studentom inkubator startupów SPOCK jest właściwym miejscem do zwiedzania i odkrywania nowych horyzontów.

  Z dumą możemy powiedzieć, że Zagrzeb jest dobrze znany jako miasto uniwersyteckie – ponad 10% całej populacji to studenci. Na Uniwersytecie w Zagrzebiu, który jest największą i najbardziej wpływową chorwacką uczelnią, studiuje ponad 8 000 nauczycieli i około 70 000 studentów. Dlatego Zagrzeb ma wiele do zaoferowania, aby zapewnić studentom wspaniałe doświadczenie, poprzez regularnie organizowane koncerty, imprezy, mnóstwo barów i klubów nocnych.

  Związek Studentów, którego członkami są wszyscy studenci Uniwersytetu w Zagrzebiu, zajmuje się działalnością i sprawami o ogólnym znaczeniu dla studentów, zwłaszcza związanymi z programem nauczania, sprawami życia studenckiego, działalnością sportową, kulturą i rozrywką. Erasmus Student Network Zagreb jest organizacją studencką opartą na zasadzie „student pomaga studentowi”, której misją jest pomaganie studentom zagranicznym w Zagrzebiu poprzez dostarczanie informacji i organizowanie różnych wydarzeń sportowych, kulturalnych, edukacyjnych i rozrywkowych, aby poczuli się jak w domu.

  Oprócz wielu atrakcji kulturalnych, które Zagrzeb ma do zaoferowania, takich jak Stare Miasto, Katedra, Teatr Narodowy czy szereg muzeów i sal koncertowych, odbywają się różnego rodzaju imprezy uliczne, festiwale kulinarne i koncerty plenerowe przez cały rok w miejskich parkach i na placach. Co roku jedno wydarzenie zajmuje całe centrum miasta – Jarmark Bożonarodzeniowy, który trzy lata z rzędu został wybrany najlepszym jarmarkiem bożonarodzeniowym w Europie.

  Chorwacja słynie ze wspaniałej przyrody, krystalicznie czystego Morza Adriatyckiego, wspaniałego jedzenia i wina oraz wielu innych ukrytych skarbów. Na wybrzeżu znajdują się dwie szczególne „perły” - miasto Rovinj na północy, położone na półwyspie Istria, oraz miasto Dubrownik na południowym krańcu, które niedawno rozsławiło się jako cytadela z Gry o Tron!

  Lokalizacje

  • Zagreb

   Unska ulica,3, 10000, Zagreb

  pytania