
Doktorat w dziedzinie nauk i technologii związanych z drewnem - Szkoła Doktorska Cziraki Jozsef
Sopron, Węgry
CZAS TRWANIA
8 Semesters
JĘZYKI
Język angielski
TEMPO
Pełny etat
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW
20 May 2025
NAJWCZEŚNIEJSZA DATA ROZPOCZĘCIA
Sep 2025
CZESNE
USD 3000 / per semester
FORMACIE STUDIÓW
W kampusie
Wstęp
Szkoła Doktorska Nauk i Technologii Drewna im. Jozsefa Czirakiego została założona na początku lat 90. i posiada pełną akredytację od 2002 roku. W tym okresie 106 studentów pomyślnie ukończyło studia.
Studenci otrzymują solidne podstawy teoretyczne, metodologiczne i naukowe, a swoje badania prowadzą indywidualnie, z pewnymi wskazówkami od swoich doradców. Nadzór jest oferowany przez najlepszych ekspertów i naukowców zajmujących się drewnem na Węgrzech.
Projekty badawcze obejmują szeroki zakres tematów, w tym naukę o drewnie i technologię drewna, technologię celulozy i włókien, budownictwo drewniane, a nawet luźniej powiązane tematy nanotechnologii, architektury, przemysłu lekkiego lub badań informatycznych i marketingowych związanych z drewnem.
Tematy są zazwyczaj powiązane z badaniami przemysłowymi lub projektami innowacyjnymi, dzięki czemu absolwenci studiów doktoranckich Sopron mają nie tylko silne podstawy teoretyczne, ale są również bardzo praktycznymi naukowcami.
Galeria
Program
Studenci przyjęci na studia doktoranckie, we współpracy z promotorem, przygotowują szczegółowy 48-miesięczny plan studiów i badań i przedstawiają go radzie doktorskiej swojego kierunku do zatwierdzenia. Zmiany planu studiów i badań mogą być dokonywane wyłącznie za zgodą promotora doktoratu i kierownictwa szkoły doktorskiej. Zanim kierownictwo szkoły doktorskiej podejmie decyzję o zmianach, zasięgnie opinii właściwej rady doktorskiej.
Miarą realizacji obowiązków akademickich i badawczych doktorantów jest liczba punktów. Doktorant w trakcie studiów i szkolenia musi zdobyć co najmniej 240 punktów.
Najważniejszymi elementami programu doktoranckiego są tematyka działalności badawczej ogłaszana przez szkołę doktorską. Działalność badawcza oceniana jest na dwa sposoby, w obu przypadkach z odpowiednią wartością punktową. Pierwszym z nich jest realizacja indywidualnych badań naukowych; drugi to publikacja.
Doktoranci mogą zdobywać punkty także podejmując obowiązki dydaktyczne.
Doktoranci, za zgodą promotora, mogą publikować wyniki swoich badań naukowych, jeżeli nieprzerwanie wypełniali swoje obowiązki zgodnie z planem studiów i badań. W ramach konferencji doktorskiej doktoranci składają sprawozdanie z badań, które odbyli na koniec I i III roku studiów. Sprawozdanie jest jawne. Studenci przystępują do egzaminów złożonych pod koniec drugiego roku. Wymagania egzaminu złożonego obejmują Regulamin Operacyjny.
Aby móc przystąpić do egzaminu złożonego, doktoranci muszą najpierw uzyskać 90 punktów na „etapach kształcenia i badań” programu doktoranckiego (pierwsze 4 semestry), a także ukończyć wymagane kursy i uzyskać wszystkie punkty określone w ich plan studiów i badań.
Promotor poświadcza odbycie przez doktoranta samodzielnych badań naukowych w każdym semestrze w indeksie studenta.
Podstawowe zasady programu studiów doktoranckich są następujące:
a) Część teoretyczna egzaminu złożonego na zakończenie roku 2 składa się z egzaminów zaliczonych z przedmiotu głównego i fakultatywnego. Przedmiot główny musi być złożonym z sześciu punktów egzaminem z programu doktoranckiego studenta, natomiast przedmiot fakultatywny może być dowolnie wybrany spośród przedmiotów fakultatywnych oferowanych w ramach egzaminu złożonego.
b) Wymagania dotyczące przedmiotu skupiają się na początku studiów, zapewniając doktorantom możliwość poświęcenia większej ilości czasu na badania naukowe, począwszy od semestru 3.
c) Wymagania badawcze w semestrach 1 i 2 są umiarkowane w przypadku niezależnych badań naukowych, ale przegląd literatury i badania bibliograficzne są nadal obowiązkowe. Jednakże semestry 3 i 4 są bardziej skoncentrowane na badaniach. Promotor w każdym semestrze sprawdza ich zaliczenie w indeksie studenta.
d) Punkty edukacyjne: jeden tygodniowy 2-godzinny kurs w każdym semestrze wart jest 6 punktów; samodzielna praca laboratoryjna to 4 punkty; planowanie stopnia to 4 punkty. Spełnienie wymagań edukacyjnych potwierdza dyrektor instytutu.
Seminarium doktoranckie należy zaliczyć w ciągu pierwszych 4 semestrów; w każdym semestrze student musi uczestniczyć w pięciu prezentacjach, egzaminie kompleksowym/kompleksowym i obronie. Dr Antal Kánnár potwierdza swoim podpisem spełnienie tych wymagań.