Keystone logo
University of Sopron Doktor nauk leśnych i zarządzania dziką fauną i florą - Szkoła Doktorska Roth Gyula
University of Sopron

Doktor nauk leśnych i zarządzania dziką fauną i florą - Szkoła Doktorska Roth Gyula

Sopron, Węgry

8 Semesters

Język angielski

Pełny etat

20 May 2025

Sep 2025

USD 1850 / per semester

W kampusie

Wstęp

Roth Gyula Doctoral School of Forestry and Wildlife Management Sciences została założona w 1993 roku. Odnowienie akredytacji zostało zakończone w 2008 roku przez Węgierską Komisję Akredytacyjną, a kursy zostały zatwierdzone.

Szkoła nosi imię Gyuli Rotha (1873-1961), wybitnego węgierskiego profesora leśnictwa i zarządzania dziką przyrodą. Był szefem Departamentu Sylwikultury, Rybołówstwa i Akwakultury. Profesor był wiceprezydentem, a następnie honorowym prezydentem Międzynarodowej Unii Leśnych Organizacji Badawczych (IUFRO).

Szkoła doktorska oferuje osiem programów doktoranckich, które obejmują wszystkie gałęzie i obszary nauk leśnych i zarządzania dziką przyrodą. Główni członkowie pochodzą z Wydziału Leśnego i Instytutu Badawczego Leśnictwa (ERTI), ale wiele przedmiotów jest nauczanych przez inne wydziały uniwersytetu: (Wydział Nauk o Drewnie, Wydział Nauk Przyrodniczych i Technicznych), Instytut Badań Geodezyjnych i Geofizycznych, Węgierską Akademię Nauk (HAS), Węgierskie Muzeum Rolnictwa, Ministerstwo Środowiska i Wody oraz parki narodowe.

Edukacja i badania w Szkole Doktorskiej prowadzone są w zakresie nauk podstawowych i stosowanych, związanych z lasami, dziką przyrodą i naturą. Jest to jedyna szkoła doktorancka na Węgrzech, w której zapewniono wszystkie warunki kadrowe i materialne dla niezależnej szkoły doktoranckiej w tych dziedzinach nauki.

To szerokie spektrum studiów umożliwia adresowanie i przyjmowanie szerokiego grona studentów w ramach programów doktoranckich dla leśników, ekologów, ogrodników, inżynierów ekologów, inżynierów rolnictwa (w tym kierunków ekonomicznych, środowiskowych, rozwoju obszarów wiejskich i mechanicznych), projektantów krajobrazu, weterynarzy, zoologów stosowanych, biologów, nauczycieli biologii itp. Studenci mają do dyspozycji dobrze wyposażoną infrastrukturę, laboratoria, stacje badawcze wspierające badania terenowe, bogate zbiory oraz biblioteki instytucjonalne i centralne. Biblioteka uniwersytecka jest również Narodową Biblioteką Leśną na Węgrzech.

Doktoranci mogą odwiedzać zagraniczne instytucje badawcze i uczestniczyć w międzynarodowej i krajowej współpracy badawczej dzięki międzynarodowym powiązaniom instytutów.

Dyrektorem Szkoły Doktorskiej jest prof. Sándor Faragó, DSc (doktor Węgierskiej Akademii Nauk). W zarządzaniu szkołą pomaga 9 członków Rady Doktorantów.

Program

O szkole

pytania