Keystone logo
University of Antioquia

University of Antioquia

University of Antioquia

Wstęp

Universidad de Antioquia to uniwersytet publiczny założony w 1803 roku. Jego główny kampus znajduje się w mieście Medellín w Kolumbii; ponadto ma inne kampusy i obiekty w dziewięciu regionach departamentu Antioquia w Kolumbii.

Celem Universidad de Antioquia jest poszukiwanie, rozwijanie i rozpowszechnianie wiedzy z zakresu nauk humanistycznych, nauk ścisłych, sztuki, filozofii i technologii poprzez badania, nauczanie i działania informacyjne. Działania te są zawarte zarówno w programach licencjackich, jak i magisterskich z wykorzystaniem metod nauczania osobistego, mieszanego, otwartego i na odległość i służą wszechstronnemu zrozumieniu człowieka.

Uniwersytet składa się z 25 jednostek akademickich podzielonych na 14 wydziałów, cztery szkoły, cztery instytuty i trzy korporacje, które razem oferują około 130 programów licencjackich. Ponadto oferuje 58 specjalności, 46 specjalności medycznych, 57 programów magisterskich i 23 doktoranckich, co daje łącznie 184 kierunki studiów podyplomowych.

Lokalizacje

  • Medellín

    Cl. 67 ##53-108, Medellín, Antioquia, Colombia, , Medellín

    pytania