Keystone logo
© Trinity College Dublin, the University of Dublin
Trinity College Dublin, the University of Dublin

Trinity College Dublin, the University of Dublin

Trinity College Dublin, the University of Dublin

Wstęp

Dlaczego warto wybrać Trinity College Dublin?

Trinity College Dublin, Uniwersytet w Dublinie, jest wiodącym uniwersytetem w Irlandii i zajmuje 81. miejsce na świecie (QS World University Rankings 2024). Założony w 1592 r., Trinity jest przesiąknięty historią edukacji i doskonałości badawczej, ale ma również progresywne spojrzenie na wspieranie uczniów, którzy chcą budować bardziej zrównoważony i sprawiedliwy świat.

Nasza lokalizacja Położony na kultowym kampusie o powierzchni 47 akrów w samym sercu centrum Dublina, uniwersytet jest kluczową częścią tego, co sprawia, że tętniąca życiem i bezpieczna stolica Irlandii jest europejskim centrum innowacji. Centralna lokalizacja Trinity oferuje studentom wyjątkową możliwość połączenia rygorystycznego programu akademickiego z niezrównanym wachlarzem doświadczeń kulturalnych, społecznych i zawodowych.

Nasze kursy Trinity plasuje się w pierwszej setce na 21 różnych kierunkach (QS World University Rankings 2023), z ponad 21 000 studentów studiów licencjackich i podyplomowych z różnych dyscyplin, w tym sztuki i nauk humanistycznych, biznesu, prawa, inżynierii, nauk ścisłych, matematyki i nauk o zdrowiu.

Możliwości zawodowe

Trinity znajduje się również w pierwszej setce na świecie pod względem zatrudnialności absolwentów (QS World University Rankings 2022), a nasi studenci są poszukiwani przez pracodawców z wielu branż. Wielu niedawnych absolwentów jest zatrudnionych w głównych organizacjach partnerskich, w tym Google, IBM i Pfizer.

Zróżnicowany, integracyjny i tętniący życiem kampus Trinity zajmuje 31. miejsce w rankingu najbardziej międzynarodowych uniwersytetów na świecie (Times Higher Education Rankings 2024) i ma studentów i pracowników ze 126 krajów, co czyni go prawdziwie zróżnicowanym i międzynarodowym kampusem. Życie studenckie w Trinity to o wiele więcej niż tylko edukacja: to także miejsce, w którym możesz rozwijać się społecznie, kulturowo i osobiście. Dzięki prawie 170 klubom sportowym i stowarzyszeniom do wyboru, od lekkoatletyki po inwestowanie i science fiction, każdy znajdzie coś dla siebie.

Nasi absolwenci Z ponad 130 000 absolwentów, tradycja niezależnych badań intelektualnych Trinity wydała jedne z najwybitniejszych umysłów na świecie: pisarzy Oscara Wilde'a i Samuela Becketta (laureatów Nagrody Nobla), naukowców Williama Rowana Hamiltona i Ernesta Waltona (laureatów Nagrody Nobla) oraz byłą prezydent Irlandii i UNHCR Mary Robinson.

Rekrutacja

Złożenie aplikacji na uniwersytet to ważna decyzja; niezależnie od tego, czy niedawno opuściłeś szkołę, wracasz do edukacji w późniejszym życiu, czy też rozpoczynasz karierę w ramach studiów podyplomowych.

Trinity stara się wspierać kandydatów w jak najbardziej efektywnym wypełnianiu wniosków o przyjęcie na studia w naszej instytucji. Gdy już zdecydujesz, który kurs jest dla Ciebie odpowiedni, postępuj zgodnie z naszymi szczegółowymi wskazówkami poniżej, a wkrótce będziesz na dobrej drodze do aplikowania na najstarszy uniwersytet w Irlandii.

Wymagania wstępne dla studentów zagranicznych

Trinity to wysokiej rangi uniwersytet słynący z doskonałości akademickiej. Wstęp do naszych programów jest konkurencyjny i oparty na osiągnięciach akademickich. W tej sekcji przedstawiono ogólne wymagania wstępne dotyczące przyjęcia na nasze programy podstawowe, licencjackie i podyplomowe. Ponadto każdy program ma dodatkowe wymagania specyficzne dla kursu, które należy również sprawdzić w szczegółowym opisie kursu przed złożeniem wniosku.

Programy Trinity są prowadzone w języku angielskim, a wszyscy studenci muszą wykazać się znajomością języka angielskiego na poziomie formalnym, aby zostać przyjęci. Akceptowane przez nas kwalifikacje z języka angielskiego są wymienione na dole tej sekcji. Programy Trinity International Foundation mają różne wymagania dotyczące języka angielskiego, które są wyjaśnione w wymaganiach wstępnych Fundacji.

Wymagania języka angielskiego

Kandydaci do programu Trinity International Foundation wymagają ogólnego egzaminu IELTS 5.0, z oceną pisemną 5.0 i żadnego zakresu poniżej 4.5.

Kandydaci na wszystkie programy licencjackie i podyplomowe muszą przedstawić jedną z następujących kwalifikacji w zakresie języka angielskiego.

 • Irlandzkie świadectwo ukończenia szkoły: ocena D3 lub lepsza z języka angielskiego na poziomie zwykłym
 • GCSE: klasa C lub lepsza z języka angielskiego
 • Matura europejska: angielski: 6 w pierwszym języku lub w pierwszym lub drugim języku obcym
 • Matura francuska: Minimum 12 z języka angielskiego i literatury w przypadku OIB lub opcji międzynarodowej (gdzie współczynnik jest większy niż 5); w przypadku współczynników mniejszych niż 5 wymagany jest minimalny wynik 14
 • Matura międzynarodowa: angielski na poziomie A1, A2 lub B: 5 na poziomie wyższym (4 na poziomie standardowym w przypadku egzaminu IB z języka angielskiego)
 • Program nauczania w szkole średniej w USA: klasa C z języka angielskiego zdawana w ostatnim roku
 • TOEFL:
  • W wersji papierowej: 570 (z wynikiem TWE 4,5)
  • Komputerowo: 233 (z wynikiem 4,5 w eseju)
  • Z Internetu: 90 (z pisemną oceną 21)
  • Studia podyplomowe: 88 w trybie internetowym, 570 w wersji papierowej, 230 w trybie komputerowym
  • Uniwersytet w Cambridge: 180+ w skali Cambridge English, z nie mniej niż 175 w każdej umiejętności i użyciu języka angielskiego (poziom C1 lub C2 CEFR); Certyfikat biegłości, stopień C lub lepszy (CEFR poziom C1 lub C2) Certyfikat zaawansowany, stopień C lub lepszy (CEFR poziom C1 lub C2) dla studiów podyplomowych
  • IELTS (wersja akademicka): ogólnie 6,5 (żaden indywidualny przedział poniżej 6); w przypadku kursów stomatologicznych: ogółem 7 (żadnych indywidualnych grup poniżej 7); w przypadku klinicznych badań mowy i języka: ogółem 7 (żadnych indywidualnych grup poniżej 7)
  • Test Pearsona z języka angielskiego (akademicki): Minimalny wynik 63, bez wyniku w żadnej sekcji poniżej 59
  • Test języka angielskiego Duolingo: minimalny ogólny wynik 120/160 bez sekcji poniżej 105, data: styczeń 2020 r.

Stypendia i Finansowanie

Stypendia o wartości od 2000 do 5000 euro każde, stosowane jako obniżka czesnego w ramach stacjonarnych studiów podyplomowych tylko za pierwszy rok studiów.

Dostępnych jest kilka stypendiów w następujących obszarach:

Kto może złożyć wniosek

Kandydaci, którzy nie mają statusu spoza UE, będą płacić czesne według stawki spoza UE.

Kryteria wyboru

Stypendium zostanie ocenione na podstawie osiągnięć akademickich i oceny potencjału wnioskodawcy w zakresie przyczyniania się do rozwoju całej społeczności Trinity.

Proces aplikacji

Prosimy o złożenie wniosku o stypendium w następujący sposób:

 • Wyślij swoją aplikację pocztą elektroniczną do swojego urzędnika regionalnego. Jeśli nie masz pewności, kim jest Twój regionalny urzędnik, wybierz na tej stronie swój kraj zamieszkania i sprawdź nazwisko swojego regionalnego urzędnika w sekcji „Dane kontaktowe”.
 • Wiersz tematu: Twoje imię i nazwisko + identyfikator aplikacji Trinity + stypendium podyplomowe Global Excellence
 • Dokumenty aplikacyjne o stypendium (upewnij się, że wszystkie dokumenty zawierają Twoje imię i nazwisko oraz identyfikator wniosku Trinity):
 • List z ofertą Trinity (Kandydaci muszą otrzymać warunkową lub wiążącą ofertę miejsca na studiach podyplomowych Trinity).
 • Oświadczenie składające się z 200 słów na temat „W jaki sposób przyczynię się do rozwoju naszej społeczności Trinity College w Dublinie”. – przesłać w dokumencie Microsoft Word lub w formacie PDF.
 • CV/życiorys.
 • Otrzymasz potwierdzenie otrzymania wniosku o stypendium.
 • Twój urzędnik regionalny poinformuje Cię, czy zostałeś wybrany do stypendium i poinformuje Cię o procesie formalnego przyjęcia stypendium.
 • Należy pamiętać, że ostateczny termin składania wszystkich wniosków o stypendia w Ameryce upływa 1 kwietnia.
 • Terminy składania wniosków o stypendium indyjskie i daty ogłoszenia:
 • Termin pierwszej partii: 1 marca
 • Ogłoszenie o pierwszej partii: 1 kwietnia
 • Termin drugiej partii: 1 maja
 • Ogłoszenie drugiej partii: 1 czerwca
 • Termin trzeciej partii: 15 czerwca
 • Ogłoszenie trzeciej partii: 1 lipca
 • Wnioski otrzymane po 15 czerwca będą oceniane na bieżąco, w zależności od dostępności budżetu. Oferta stypendialna będzie otwarta przez 2 tygodnie. W tym terminie należy wpłacić depozyt za przyjęcie na kurs. Jeżeli w tym terminie oferta nie zostanie przyjęta, stypendium zostanie przyznane innemu wnioskodawcy.

Lokalizacje

 • Dublin

  College Green, Dublin 2, Dublin

 • Dublin

  College Green, Dublin 2, Dublin

pytania