Keystone logo
Transart Institute GLOBALNA PRAKTYKA NISKIEGO ZAMIESZKANIA DR
Transart Institute

GLOBALNA PRAKTYKA NISKIEGO ZAMIESZKANIA DR

Stockdale, Stany Zjednoczone

0 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Mieszany, Nauka na odległość

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

Nasz wyjątkowy, trzyletni program studiów doktoranckich w pełnym wymiarze godzin dla osób o niskich rezydenturach wymaga średnio 30 godzin pracy tygodniowo. Intensywne terminy i długości będą się wahać od 2 do 14 dni. Będziesz uczyć się wszędzie tam, gdzie mieszkasz i pracujesz, prowadząc niezależne badania przy wsparciu indywidualnych zespołów doradczych i krytyce rówieśniczej. Nasz program jest zbudowany wokół Twojej praktyki i intensywnych rezydencji, które oferują możliwość poznania innych uznanych międzynarodowych artystów, kuratorów i pisarzy; uczestniczyć w prezentacjach, sympozjach, forach, seminariach badawczych i warsztatach tematycznych, pokazach, wycieczkach kulturalnych, rozmowach, prezentacjach partnerskich; i inne wydarzenia. Tytuł doktora Creative Research jest przeznaczony dla każdego, kto ma określony projekt lub pytania, których praktyka odzwierciedla lub prawie kieruje ich badaniami.

Transart zapewnia wyjątkowe połączenie żywych i ponadlokalnych intensywnych działań oraz tymczasowe wzajemne wsparcie w dowolnej formie uzgodnionej przez Ciebie i Twoich doradców. Nie ma wymagań co do tego, jak ta komunikacja odbywa się pod względem obecności, mediów, czasu i przestrzeni, tylko wytyczne. Jako społeczność globalna dyskusje, porady, krytyka i spotkania często odbywają się za pośrednictwem Zoom, Facetime i Skype, ale mogą również odbywać się osobiście, listownie, SMS-em, telefonicznie lub w wielu różnych formach. Wymiany okresowe zależą od lokalizacji, harmonogramów i ostatecznie tego, co najlepiej służy Twojemu projektowi.

Nasz instytut nie oferuje gotowych pakietów szkoleniowych online. Oferujemy wyjątkowe, jednorazowe warsztaty osobiście i ponadlokalnie, dzięki czemu możesz wnosić wkład i odpowiadać na ćwiczenia, zadania i projekty w dowolnych mediach i gatunkach, w których chcesz pracować. Nikt nie ma możliwości uczestniczenia w intensywnych zajęciach na żywo wirtualnie . Intymna jakość czasu spędzanego na intensywnych zajęciach nie jest porównywalna z wirtualnymi spotkaniami. Więzi powstają osobiście, w warsztatach i kawiarniach, we współpracy i we wzajemnie dzielonych doświadczeniach. Jesteśmy z dala od naszych miejsc pracy, rodzin i wszystkiego, co znane, poruszając się po nieznanym i nieoczekiwanym, dając cenną okazję do skupienia się wyłącznie na naszej praktyce, zdobycia nowej perspektywy i nowych danych wejściowych oraz wglądu w nasz proces. Poza siedzibą firmy utrzymujemy relacje i praktyki w sposób uzupełniający i wspierający.

Prowadzona przez twoje pytania - których zakres będzie cię interesował przez trzy lata - twoja teza będzie splotem praktyki, refleksji i badań, w których pisanie jest integralnym wkładem w twoje twórcze dociekanie.

Twój kreatywny projekt oparty na badaniach zakończy się tezą - zawierającą nie więcej niż 40000 słów - publiczną prezentacją lub Viva Voce oraz wystawą, publikacją, lekturą, modelem, performansem, pokazem lub innymi formami rozpowszechniania odpowiednich do zaprezentowania nowego pracuj na ostatnim intensywnym.

Doktor Creative Research jest dla każdego, kto pragnie: przenieść swoją praktykę na znacząco nowy poziom w zakresie tworzenia i artykulacji; wnoszenie wkładu poza ich konkretną dziedzinę w szerszy kontekst artystyczny / akademicki; nauczać na wszystkich poziomach, transdyscyplinarnie lub w więcej niż jednej dziedzinie; aby nadal wystawiać, publikować, kuratorować i występować w naszej międzynarodowej społeczności i poza nią. Wierzymy, że kreatywni praktycy zasługują na taki sam poziom uznania, szacunku i zasobów, jak osoby na najwyższych stanowiskach w innych dziedzinach.

Będziesz uczyć się wszędzie tam, gdzie mieszkasz i pracujesz, prowadząc niezależne badania przy wsparciu indywidualnych zespołów doradczych i krytyce rówieśniczej. Nasz program jest zbudowany wokół Twojej praktyki i intensywnych rezydencji, które oferują możliwość poznania innych uznanych międzynarodowych artystów, kuratorów i pisarzy; uczestniczyć w prezentacjach, sympozjach, forach, seminariach badawczych i warsztatach tematycznych, pokazach, wycieczkach kulturalnych, rozmowach, prezentacjach partnerskich; i inne wydarzenia.

Studenci zazwyczaj pracują z jednym członkiem wydziału z LJMU i jednym lub dwoma doradcami Transart przez cały czas trwania ich projektów.

O szkole

pytania

Podobne kursy

  • Doktorat z historii sztuki
    • Johannesburg, Republika Południowej Afryki
  • Doktorat z historii, geografii i historii sztuki
    • Santiago de Compostela, Hiszpania
  • Doktorat z historii sztuki, kultury i inteligencji (Instytut Warburga)
    • London, Wielka Brytania