Keystone logo
Peter the Great St. Petersburg Polytechnic University Doktorat z Odnawialnych Zasobów i Technologii Energii
Peter the Great St. Petersburg Polytechnic University

Doktorat z Odnawialnych Zasobów i Technologii Energii

Saint Petersburg, Rosja

3 Years

Język angielski, Rosyjski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

RUB 283 600 / per year *

W kampusie

* aktualne czesne za rok akademicki 2021/2022

Wstęp

Kluczowe obszary badawcze:

  1. Opracowanie podstaw naukowych do tworzenia i badania ogólnych właściwości i zasad działania elektrowni opartych na odnawialnych źródłach energii, przeznaczonych do pracy równoległej z siecią elektroenergetyczną oraz jako źródła autonomiczne.
  2. Analiza teoretyczna, badania eksperymentalne, modelowanie fizyczne i matematyczne elektrowni wykorzystujących odnawialne rodzaje energii w celu optymalizacji ich parametrów i sposobów użytkowania.
  3. Poprawa istniejących i rozwój całkowicie nowych schematów technicznych zintegrowanego wykorzystania energii odnawialnej w celu oszczędzania paliw kopalnych i rozwiązywania problemów społeczno-gospodarczych.
  4. Rozwój podejść naukowych, metod, algorytmów i programów, wspomaganie informacyjne monitorowania i diagnostyki, ocena niezawodności urządzeń, elektrowni i systemów elektroenergetycznych w ogóle.
  5. Określenie parametrów i trybów pracy elektrowni OZE z uwzględnieniem cech przyrodniczych, klimatycznych i terytorialnych, w tym Arktyki.
  6. Zarządzanie finansowo-ekonomiczne w celu optymalizacji parametrów i zwiększenia efektywności projektów energetycznych.

Polytech jest jedną z dziesięciu uczelni w Rosji kształcących studentów na temat energii odnawialnej i jedyną , która oferuje rozwiązania naukowe dla arktycznych i morskich farm wiatrowych.

Idealni studenci

Rekrutacja

Program

Opłata za program

O szkole

pytania