SOAS-Wits Joint MPhil/PhD w dziedzinie ekonomii rozwoju stosowanego
London, Wielka Brytania
CZAS TRWANIA
3 Years
JĘZYKI
Język angielski
TEMPO
Pełny etat
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW
Termin składania wniosków
NAJWCZEŚNIEJSZA DATA ROZPOCZĘCIA
Sep 2024
CZESNE
GBP 3997 / per year *
FORMACIE STUDIÓW
W kampusie
* SOAS w pełnym wymiarze godzin w instytucji macierzystej
Wstęp
Ten wspólny program doktorancki realizowany we współpracy z Uniwersytetem Witwatersrand w RPA będzie koordynował program prac w zakresie ekonomii heterodoksyjnej (feministycznej) lub ekonomii politycznej, który koncentruje się na sposobie, w jaki wzajemnie wzmacniające się tendencje załamania klimatu, finansjalizacji oraz post-pandemicznej presji gospodarczej i społecznej wpływają na wiele wymiarów dobrobytu, w tym na instytucje, normy, polityki i praktyki warunkujące codzienne życie w Afryce.
Dlaczego warto studiować SOAS-Wits Joint MPhil/PhD in Applied Development Economics?
- Zajmujemy 27. miejsce w Wielkiej Brytanii w dziedzinie ekonomii (QS World University Rankings 2023).
- Zajmujemy 20. miejsce w Wielkiej Brytanii pod względem zadowolenia studentów z nauczania (Complete University Guide 2023).
- Zajmujemy 40. miejsce w Wielkiej Brytanii w dziedzinie ekonomii (Complete University Guide 2023)
Wspólny doktorat SOAS i Wits przesuwa granice heterodoksyjnej ekonomii lub ekonomii politycznej, wyraźnie zakotwiczając analizę w afrykańskich realiach i konfrontując określone ramy koncepcyjne z pojawiającymi się dowodami empirycznymi. Niezależnie od tego, czy koncentrują się na mikro- czy makroobiekcie, projekty badawcze będą miały wspólną analizę systemową i historyczną, biorąc pod uwagę, w stosownych przypadkach, przecinające się stosunki społeczne, mutacje państwa i ewoluujące międzynarodowe stosunki polityczno-gospodarcze i finansowe.
Projekty badawcze będą zatem wzmacniać analizę, która jest silnie ugruntowana teoretycznie, a jednocześnie oparta na danych empirycznych, w przeciwieństwie do obecnych trendów w ekonomii (rozwoju), które odrzucają teorię na rzecz eksperymentalnej i czysto empirycznej bazy wiedzy. Program badawczy będzie również wyraźnie dekolonialny, poprzez krytyczne kwestionowanie istniejących praktyk badawczych, czerpanie z wiedzy w całej Afryce i wyraźne sytuowanie współczesnych zjawisk w ich historycznie rozwiniętych (i regionalnie współzależnych) kontekstach.