Keystone logo
Silesian University Of Technology Wspólna Szkoła Doktorska
Silesian University Of Technology

Wspólna Szkoła Doktorska

Gliwice, Polska

8 Semesters

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

W kampusie

* każdy doktor student otrzymuje stypendium bez opłat za czesne

Wstęp

Silesian University Of Technology organizuje swój doktorat. studia w ramach Wspólnej Szkoły Doktorskiej. Celem Uczelni jest promowanie i wdrażanie obszarów badawczych określonych w strategii rozwoju Uczelni. doktorat studia przygotowują studentów do uzyskania wysokiego stopnia specjalizacji i ekspertyzy w dyscyplinie naukowej.

Wspólna Szkoła Doktorska oferuje interdyscyplinarną edukację obejmującą szeroki zakres dyscyplin naukowych. Czas trwania doktoratu program trwa 4 lata i jest rejestrowany w pełnym wymiarze godzin. Każdy doktor student otrzymuje stypendium bez opłat za czesne.

Wspólna Szkoła Doktorska wybiera przyszłych doktorantów. studentów poprzez coroczne otwarte konkursy w formie egzaminów wstępnych.

Najważniejsze informacje o przyjęciu do Wspólnej Szkoły Doktorskiej w roku akademickim

  1. Rekrutacja do Wspólnej Szkoły Doktorskiej odbywa się w drodze corocznego otwartego konkursu na zasadach określonych w Uchwale nr 4/2020 Senatu Silesian University Of Technology z dnia 27 stycznia.
  2. Nabór trwa od 29 czerwca według szczegółowego kalendarza ustalonego przez Rektora.
  3. Rejestracja i przesyłanie dokumentów w formie elektronicznej odbywa się za pośrednictwem platformy internetowej DreamApply.
  4. Tematyka doktoratu projekty w podziale na dyscypliny naukowe dostępne są od 22 czerwca. Kandydat wybiera temat pracy doktorskiej. projekt, do którego chce się zgłosić.
  5. Po wybraniu tematu pracy doktorskiej. projekt, kandydat powinien skontaktować się mailowo z promotorem odpowiedzialnym za ten projekt w celu omówienia szczegółów realizacji projektu i uzyskania oświadczenia promotora wymaganego podczas naboru.
  6. W uzasadnionych przypadkach, gdy kandydat nie może osobiście stawić się na egzaminy wstępne (w szczególności w aktualnej sytuacji związanej z epidemią lub w przypadku kandydatów z zagranicy) egzaminy wstępne odbywają się poza siedzibą Uczelni, z wykorzystaniem technologii informatycznej z kontrolą przebiegu egzaminu i jego rejestracji.

Rekrutacja

O szkole

pytania