School of Agriculture - University of Lisbon
Wstęp
Międzynarodowy doktorat program „Innowacje rolne w tropikalnych łańcuchach żywnościowych” jest wspólnie oferowany przez „Szkołę Rolniczą (ISA, ULisboa)” Uniwersytetu Lizbońskiego oraz „Lizbońską Szkołę Ekonomii i Zarządzania (ISEG, ULisboa)”, we współpracy z „National Institute Badań Rolniczych i Weterynaryjnych (INIAV – Państwowe Laboratorium)”. Nowatorski i innowacyjny doktorat. program dla studentów z krajów o klimacie umiarkowanym, posiadających umiejętności w rolnictwie i łańcuchach rolno-spożywczych, poszukujących kontekstualizacji regionów tropikalnych oraz dla studentów z krajów tropikalnych, którzy chcą skonfrontować swoje kontekstualne kompetencje z ekspozycją na nową wiedzę techniczną i naukową, poprzez międzynarodowe doświadczenie szkoleniowe. Wiodący kurs zapewniający wysokiej jakości edukację teoretyczną, metodologiczną i kontekstową w rolnictwie tropikalnym i łańcuchach wartości, aby kierować odnoszącymi sukcesy profesjonalistami, przedsiębiorcami i przyszłymi liderami rozwoju w przekształcaniu społeczeństw poprzez rozwój nowoczesnego, zrównoważonego i żywotnego sektora rolnego.
Dlaczego wybierać?
Uznanie Uniwersytetu w Lizbonie, zajmującego najlepszą krajową pozycję w międzynarodowych rankingach, doświadczoną kadrę wydziałową zaangażowaną w prestiżowe Jednostki Badawcze oraz wysokie umiędzynarodowienie. Historyczne i ciągłe powiązania z nauczaniem i transferem wiedzy w agronomii tropikalnej to silny znak tożsamości ISA, wspierający „nauczanie oparte na projektach”. Możliwość udziału w Ph.D. kurs w trybie intensywnym, minimalizując pobyty za granicą i koszty podróży. Synergie dzięki powiązaniom z siecią AGRINATURA, Tropical Studies for Development Centre (CENTROP) oraz ULisboa's Food, Farming and Forestry (F3) i Tropical (CTROP) Colleges. Synergie z międzynarodowymi projektami z regionami tropikalnymi, w które zaangażowane są trzy instytucje, a także wspólna praca w uczestniczących krajach.
Wizja
Wiodący kurs zapewniający wysokiej jakości edukację teoretyczną, metodologiczną i kontekstową w rolnictwie tropikalnym i łańcuchach wartości, aby kierować odnoszącymi sukcesy profesjonalistami, przedsiębiorcami i przyszłymi liderami rozwoju w przekształcaniu społeczeństw poprzez rozwój nowoczesnego, zrównoważonego i żywotnego sektora rolnego.
Dlaczego warto wybrać ten program doktorancki?
- Uznanie Uniwersytetu w Lizbonie, zajmującego najlepszą krajową pozycję w międzynarodowych rankingach, doświadczoną kadrę wydziałową zaangażowaną w prestiżowe Jednostki Badawcze oraz wysokie umiędzynarodowienie.
- Historyczne i ciągłe powiązania z nauczaniem i transferem wiedzy w agronomii tropikalnej to silny znak tożsamości ISA, wspierający „nauczanie oparte na projektach”.
- Udział w Konsorcjum Szkół Nauk Rolniczych (CECA), utworzonym przez UNESCO za pośrednictwem „Międzynarodowego Centrum Zaawansowanego Szkolenia Nauk Podstawowych Naukowców CPLP” zapewnia stypendia doktoranckie dla studentów z krajów afrykańsko-portugalskojęzycznych i Timoru Wschodniego.
- Możliwość udziału w Ph.D. kurs w trybie intensywnym, minimalizując pobyty za granicą i koszty podróży.
- Synergie dzięki powiązaniom z siecią AGRINATURA, Tropical Studies for Development Centre (CENTROP) oraz ULisboa's Food, Farming and Forestry (F3) i Tropical (CTROP) Colleges.
- Udział ISA i ISEG w Uniwersytecie Europejskim UNITE! - Sieć uniwersytecka na rzecz innowacji, technologii i inżynierii.
- Synergie z międzynarodowymi projektami z regionami tropikalnymi, w które zaangażowane są trzy instytucje, a także wspólna praca w krajach uczestniczących.
Rekrutacja
Proces aplikacji
Zgłoszenia kierowane są do Przewodniczącego Komitetu Naukowego Szkoły Rolniczej Uniwersytetu w Lizbonie.
Cały proces aplikacyjny musi być poinstruowany w języku angielskim i obejmować następujące dokumenty:
- Kopia ważnego dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport)
- Dokumenty potwierdzające, że kandydat spełnia warunki kwalifikacyjne, a mianowicie zaświadczenia o uzyskaniu stopnia naukowego wskazujące odpowiednie oceny końcowe
- Życiorys
- Propozycja projektu (maksymalnie 3000 słów; z podaniem najnowocześniejszego kontekstu, głównych celów i podejścia metodologicznego, którego należy przestrzegać)
- List motywacyjny
- Dwa listy referencyjne/rekomendacyjne
- Dowód znajomości języka angielskiego (poziom B1 lub wyższy zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego (CEFR) lub alternatywny dowód doskonałej znajomości języka angielskiego w zakresie komunikacji) – jeśli kandydat nie jest native speakerem języka angielskiego
- W oświadczeniu stwierdza się, że kandydat zobowiązuje się do przestrzegania kodeksu postępowania Uniwersytetu w Lizbonie
- Inne dokumenty uznane za istotne dla wniosku
- Wskazanie adresu e-mail, na który odbywa się cała komunikacja
Kryteria wyboru i rankingu
Kandydaci są wybierani i oceniani przez komisję koordynującą kurs poprzez badanie dokumentów aplikacyjnych i przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych.
a) Do oceny dokumentacji wniosków stosuje się następujące kryteria, oceniane w skali od 0 do 100, którym odpowiadają wskazane wagi:
- Kwalifikacje akademickie (uzyskane stopnie, adekwatność i klasyfikacja) - 25%
- Motywacja i adekwatność zainteresowań badawczych do Programu Doktoranckiego (poprzez ocenę listu motywacyjnego) - 5%
- Doświadczenie zawodowe i kompetencje do rozwoju badań – 15%
- Wartość naukowa, techniczna i akademicka życiorysu (poprzez ocenę dorobku publikacji/komunikacji) - 20%
- Jakość, trafność i nowość przedłożonej propozycji badawczej - 30%
- Inne kompetencje ujawnione w wyniku analizy informacji zawartych w rekomendacjach – 5%
Klasyfikacja analizy dokumentacji wynika ze średniej ważonej ocen uzyskanych w poszczególnych kryteriach, z wyłączeniem kandydatów z klasyfikacją poniżej 60 punktów.
Wszyscy pozostali kandydaci są dopuszczani na rozmowę kwalifikacyjną, która ma na celu pogłębienie informacji dokumentacyjnych, a także ocenę innych umiejętności wykazywanych przez kandydata.
b) Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona jest w języku angielskim i oceniana w skali od 0 do 100, według następujących kryteriów:
- Umiejętności komunikacyjne
- Umiejętności analityczne dotyczące zakresu studiów doktoranckich
- Umiejętności motywacyjne
- Umiejętności interpersonalne
Kandydaci z klasyfikacją poniżej 60 punktów w rozmowie kwalifikacyjnej są wykluczeni.
Ostateczna ocena kandydatów wynika ze średniej ocen uzyskanych z oceny dokumentów (60%) oraz rozmowy kwalifikacyjnej (40%).