Keystone logo
Queen's University of Belfast - Medical Faculty

Queen's University of Belfast - Medical Faculty

Queen's University of Belfast - Medical Faculty

Wstęp

Queen's University Belfast znajduje się w rankingu 200 najlepszych uniwersytetów na świecie (QS World University Rankings 2019)

140 na świecie dla absolwentów (QS Graduate Employability Rankings 2020)

Założony w 1845 roku jako Queen's College Belfast, jeden z trzech Queen's College w Irlandii, stał się niezależnym uniwersytetem w 1908 roku i jest dziewiątym najstarszym uniwersytetem w Wielkiej Brytanii. Dziś Queen's jest członkiem grupy Russell, łącząc doskonałość w badaniach i edukacji z etosem skoncentrowanym na uczniach.

Queen's zajmuje 8 miejsce w Wielkiej Brytanii pod względem intensywności badań (REF 2014 / Times Higher Education), a ponad 75% swoich badań oceniono jako „wiodące na świecie” lub „doskonałe na arenie międzynarodowej” w REF 2014.

Jesteśmy globalnym uniwersytetem

Studenci cieszą się kształceniem wiodących światowych naukowców pracujących w czołówce swoich dyscyplin, a znaczna inwestycja w doświadczenie studentów zaowocowała wysokim poziomem zadowolenia studentów i szans na zatrudnienie.

Globalne Instytuty Badawcze

Opierając się na doskonałości dyscyplinarnej, uniwersytet utworzył cztery sztandarowe globalne instytuty badawcze, które skupiają czołowych naukowców, aby stawić czoła niektórym z największych globalnych wyzwań naszych czasów w obszarach: globalnego pokoju, bezpieczeństwa i sprawiedliwości; Bezpieczeństwo cybernetyczne; Nauki o Zdrowiu; i bezpieczeństwo żywności.

Wydział Medycyny, Zdrowia i Nauk Przyrodniczych

Wydział Medycyny, Zdrowia i Nauk Przyrodniczych w Queen's zapewnia wysokiej jakości, najnowocześniejsze wykształcenie, dzięki światowej klasy pracownikom, skoncentrowanym na potrzebach społeczeństwa. Zapewniamy doświadczenie edukacyjne, które jest prowadzone przez badania i wzbogaca naszych uczniów intelektualnie, społecznie i kulturowo.

Mamy nadzieję, że studenci z całego świata dołączą do nas, aby zarówno uczyć się, jak i wprowadzać nowe pomysły i podejścia, które pomogą realizować nasze ambicje dotyczące poprawy i rozwoju życia. Queen's znajduje się w samym sercu kultury Belfastu, a także jej artystycznych i społecznych scen. Jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią tętniącego życiem, kosmopolitycznego miasta, które szczyci się życiem towarzyskim i bogatym dziedzictwem kulturowym.

Podejmowanie globalnych wyzwań

Poprzez naszą edukację i badania, staramy się sprostać niektórym z największych wyzwań na świecie, nasi pracownicy akademiccy podejmują światowe badania poprzez nasze szkoły i globalne instytuty badawcze w dziedzinie nauk o zdrowiu i globalnego bezpieczeństwa żywnościowego. Doprowadziło to do nowych metod leczenia pacjentów i większego poziomu ochrony żywności, którą jemy.

Szkoły wydziałowe

Szkoła Nauk Biologicznych
Szkoła Medycyny, Stomatologii i Nauk Biomedycznych
Szkoła Pielęgniarstwa i Położnictwa
Szkoła farmacji

Lokalizacje

  • Belfast

    Queen's University Belfast University Road Northern Ireland, BT7 1NN, Belfast

pytania