Keystone logo
© Carrianna Field
Oñati International Institute For The Sociology Of Law

Oñati International Institute For The Sociology Of Law

Oñati International Institute For The Sociology Of Law

Wstęp

Komitet Badawczy Socjologii Prawa Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego oraz rząd Kraju Basków utworzyły w 1988 r. Międzynarodowy Instytut Socjologii Prawa w Oñati , Gipuzkoa, Hiszpania. Od samego początku Instytut stworzył powiązania naukowe i stosunki współpracy z różnymi Uniwersytety europejskie i pozaeuropejskie, zapewniając zaplecze do seminariów, warsztatów, wizytujących naukowców i badań bibliotecznych. W rezultacie Instytut stał się ważną bazą dla globalnej sieci naukowców zajmujących się prawem i naukami społecznymi.

Na czele Instytutu stoi rotacyjny dyrektor naukowy, starszy administrator akademicki (André-Jean Arnaud, 1989-91; Paavo Uusitalo, 1991-92; Rogelio Pérez Perdomo, 1992-93; Roberto Bergalli , 1993-95; Johannes Feest, 1995 -97; Jacek Kurczewski, 1997-98; Pierre Guibentif , 1998-00; William Felstiner , 2000-2002; Manuel Calvo-García, 2002-2003; Volkmar Gessner, 2003-2005; Joxerramon Bengoetxea, 2005-2007; Carlos Lista, 2007-2009; Sol Picciotto 2009-2011; Angela Melville 2011-2013; Adam Czarnota 2013-2016; Vincenzo Ferrari 2016-2018, Noé Cornago 2018-2020, Martin Ramstedt 2020-2022). Dyrektor naukowy zostaje profesorem wizytującym Universidad del País Vasco i, z pomocą różnych komitetów Zarządu, nadzoruje programy nauczania i warsztatów , rozwój biblioteki, relacje z uniwersytetami baskijskimi i publikacje Instytutu. Dyrektorem administracyjnym jest Maite Elorza Plazaola .

Instytut International Master's in the Sociology in Law przyjmuje rocznie do 20 studentów, zwykle z kilkunastu krajów świata: do tej pory studenci pochodzą z 55 krajów. Kursy, trwające dwa tygodnie od września do marca, prowadzone są przez czołowych specjalistów, także z całego świata. Od kwietnia do września studenci opracowują i piszą pracę magisterską pod kierunkiem specjalistów, publikując najlepsze z nich.

Biblioteka społeczno-prawna Instytutu, jedna z najobszerniejszych w Europie, zawiera duże zbiory w języku angielskim i hiszpańskim oraz znaczące materiały w językach francuskim, niemieckim i włoskim. Biblioteka kataloguje nie tylko książki, ale także poszczególne rozdziały i artykuły z zakresu społeczno-prawnego, a katalog jest ogólnodostępny w Internecie. Instytut przyjmuje gości na każdym poziomie, od doktorantów i habilitantów po doświadczonych naukowców, a także oferuje stypendia pobytowe, szczególnie dla doktorantów.

Od kwietnia do lipca odbywają się cotygodniowe warsztaty, będące wynikiem konkursu wnioskodawców, którzy proponują tematy i zapraszają uczestników, natomiast Instytut zajmuje się lokalnymi ustaleniami. Warsztaty gromadzą czołowych międzynarodowych naukowców, praktyków i aktywistów w celu przeprowadzenia intensywnych dyskusji, których wyniki są zwykle publikowane w jednej z serii książek powiązanych z Instytutem lub w międzynarodowym czasopiśmie internetowym Oñati Socio-Legal Series. Na wniosek można również zorganizować inne spotkania.

Instytut mieści się w hiszpańskim renesansowym budynku ukończonym w 1543 roku jako uniwersytecka szkoła prawnicza. Budynek, przekazany przez rząd prowincji („ Diputación Foral”) Gipuzkoa, został odnowiony, aby pomieścić bibliotekę, biura administracyjne, sale do spotkań i zajęć oraz centrum wideo . Budynek ten znajduje się w samym sercu starego Oñati , w odległości krótkiego spaceru od innego, który zapewnia zakwaterowanie dla uczniów, nauczycieli i tych, którzy uczęszczają na warsztaty w Instytucie. Ta XVIII-wieczna rezydencja, Palacio Antía, udostępniona przez miasto Oñati , również została niedawno odnowiona i oferuje wspólne pokoje do spotkań towarzyskich, a także komfortowe, nowoczesne zakwaterowanie.

Lokalizacje

  • Oñati

    Av de Unibertsitate,8, 20560, Oñati

    pytania