Keystone logo
NOVA University Lisbon - National School of Public Health

NOVA University Lisbon - National School of Public Health

NOVA University Lisbon - National School of Public Health

Wstęp

Liderem edukacji w zakresie zdrowia publicznego

204164_Designsemnome2.png

Krajowa Szkoła Zdrowia Publicznego NOVA ( NOVA NSPH ) osiągnęła tę wiodącą pozycję w oparciu o skonsolidowane i zróżnicowane podejście dzięki portfolio szkoleniowemu składającemu się z kursów dyplomowych dostosowanych do współczesnych potrzeb, skupionych na procesie uczenia się skoncentrowanym na studencie oraz z panelem wybitnych i doświadczonych profesorów .

W ścisłym powiązaniu z badaniami i silnym powiązaniem z praktyką, NOVA NSPH stworzyło masę krytyczną wysoce zróżnicowanych specjalistów. Nasi studenci wyróżniają się umiejętnościami technicznymi, naukowymi i zdolnością do działania w różnych sektorach, będąc w stanie stawić czoła najbardziej złożonym problemom zdrowia publicznego w stale zmieniającym się kontekście globalnym.

Krajowe i międzynarodowe badania i rozwój

Rozwijamy krajowe i międzynarodowe badania jakościowe.

NOVA NSPH prowadzi i uczestniczy w złożonych i konkurencyjnych projektach badawczych, w kulturze kierującej się obecnymi i przyszłymi wyzwaniami zdrowia publicznego, skoncentrowanymi na innowacjach i wpływie społecznym.

Tworzenie dowodów wspiera zdrowie i dobrostan populacji oraz wzmacnia systemy opieki zdrowotnej, w przypadku których priorytetem jest przełożenie dowodów na mające zastosowanie rozwiązania w rzeczywistych kontekstach, od lokalnego do globalnego.

Kluczem do naszego sukcesu są ludzie

Na nasz sukces składa się nasz zespół. Pracownicy są kluczowi dla naszej instytucji, ponieważ są bezpośrednio odpowiedzialni za realizację naszej misji, celu i założeń . To zaangażowanie nauczycieli, badaczy, partnerów, uczniów i absolwentów umożliwia przyjęcie tak ważnej roli w społeczności.

Nasi studenci

NOVA NSPH co roku przyjmuje około 180 nowych studentów na studia trwające rok lub więcej, obejmujące studia doktoranckie, magisterskie i specjalizacyjne. Dodatkowo, około 200 studentów uczestniczy w krótkich kursach.

Prace magisterskie, doktoranckie i inne prace dyplomowe publikowane są zazwyczaj w uznanych czasopismach naukowych. Nasi studenci posiadają różnorodne wykształcenie, obejmujące m.in. medycynę, pielęgniarstwo, farmację, technologie medyczne, przedsiębiorczość, ekonomię, zarządzanie, prawo, psychologię i inne.

Statystyka

Fakty i Liczby

Wskaźnik zatrudnialności

 • Wskaźnik zatrudnialności magistrantów NOVA NSPH jest wyższy niż 85%.
 • Doktoranci NOVA NSPH mają 100% wskaźnika szans na zatrudnienie.
 • Rok po ukończeniu kursu mistrzowskiego NOVA NSPH studenci często stają się „samozatrudnionymi” (+21% w porównaniu z rokiem poprzednim).

Innowacyjność i Przedsiębiorczość

 • Około 1/3 studiów magisterskich i doktoranckich jest w jakiś sposób zaangażowana w inicjatywy w zakresie innowacji i przedsiębiorczości. Działania te obejmują utrzymanie istniejących już firm rodzinnych oraz tworzenie nowych firm.
 • Doktoranci zaangażowani w inicjatywy przedsiębiorcze są szczególnie nastawieni na tworzenie nowych produktów i/lub usług.

Studenci zagraniczni

88 studentów zagranicznych z 24 narodowości

8% przychodów ze źródeł międzynarodowych

Informacje te opierają się na danych OBIPNOVA – Obserwatorium Kształcenia Zawodowego Absolwentów Uniwersytetu w Lizbonie NOVA, które dotyczą studentów (absolwentów, absolwentów, magistra i doktora) Krajowej Szkoły Zdrowia Publicznego NOVA w ciągu 10 lat od uzyskania dyplomu.

  Funkcje kampusu

  Obóz

  Biblioteka

  Nasza Biblioteka może pomieścić 15 użytkowników i ma bezpłatny dostęp do wszystkich publikacji. Jest ona dostępna dla kadry dydaktycznej i studentów, absolwentów NOVA NSPH oraz ogółu społeczeństwa, zgodnie z regulaminem naszego Centrum Dokumentacji i Informacji - CDI.

  Zbiory naszej Biblioteki liczą ponad 17 500 woluminów (w tym tzw. szarą literaturę) w katalogu publicznym; oraz około 200 czasopism naukowych w formie drukowanej.

  Prowadzimy usługę wypożyczeń międzybibliotecznych, dostępną w kraju i za granicą, gdzie użytkownicy mogą poprosić o dostęp do książek, rozdziałów książek i artykułów z czasopism, które nie są dostępne w naszych placówkach.

  Biblioteka zapewnia dostęp do kilku pełnotekstowych baz danych, a także do Biblioteca do Conhecimento Online (b-on), gdzie użytkownicy mogą uzyskać informacje z dużej liczby publikacji akademickich, nawet poza kampusem.

  Dostęp do Internetu

  Na terenie kampusu szkolnego w całym budynku dostępna jest sieć Wi-Fi. Posiada również centrum komputerowe dostępne dla studentów z około 30 stacjami roboczymi, wszystkie z dostępem do Internetu i drukarki.

  Laboratoria szkolne

  NOVA NSPH jest uznawana za badania dotyczące kilku kwestii związanych ze zdrowiem publicznym. W tym celu szkoła posiada 2 laboratoria:

  Laboratorium Analiz i Technik Zarządzania
  Laboratorium Analiz i Technik Zarządzania jest ważną bazą technik dla projektów dydaktycznych i badawczych, rozwojowych i innowacyjnych.

  Laboratorium Higieny Pracy
  Laboratorium Higieny Pracy NOVA NSPH jest miejscem dedykowanym rozwojowi projektów badawczych i sponsorowaniu działań zewnętrznych na rzecz Wspólnoty. Rozwija także techniki oceny klinicznej w nadzorze zdrowotnym w kontekście higieny pracy, które można zastosować w procesie nauczania i uczenia się w ramach zaawansowanego kursu medycyny pracy.

   Rekrutacja

   NOVA NSPH ma ponad 25 kursów rocznie. Ponieważ studia doktoranckie, magisterskie, podyplomowe i krótkoterminowe mają różne daty przyjęć.

   Informacje te można znaleźć na poniższej stronie internetowej lub skontaktować się z naszym działem obsługi akademickiej ( [email protected] ).

   Kalendarz Krajowej Szkoły Zdrowia Publicznego NOVA

   I semestr: od września do lutego
   2 Semestr: od lutego do lipca
   Egzaminy - 1 semestr: luty
   Egzaminy - semestr 2: lipiec/wrzesień

   Statystyki absolwentów

   Rankingi

   Kurs mistrzowski w zakresie zdrowia publicznego

   1ª w TOP 100 rankingu Eduniversal Best Masters 2022

   W 2022 roku Kurs Mistrzowski Zdrowia Publicznego NOVA Krajowej Szkoły Zdrowia Publicznego został uznany za „ Najlepszych Mistrzów 2022 ” przez EDUNIVERSAL BEST MASTERS RANKING w „kategorii Zdrowie”.

   Międzynarodowy certyfikat APHEA

   W 2023 roku Mistrzowski Kurs Zdrowia Publicznego otrzymał Międzynarodowy Certyfikat APHEA , co świadczy nie tylko o doskonałości kursu, ale także o zaangażowaniu Krajowej Szkoły Zdrowia Publicznego NOVA w międzynarodowe standardy edukacyjne w zakresie zarządzania opieką zdrowotną.

   Lokalizacje

   • Lisbon

    Avenida Padre Cruz, 1600-560 Lisbon, 1600-560, Lisbon

   • Lisbon

    Lisbon, Portugalia

    pytania