Keystone logo
Michigan Technological University MTU

Michigan Technological University MTU

Michigan Technological University MTU

Wstęp

Michigan Technological University rozpoczął swoją działalność jako Michigan Mining School w Houghton w 1885 r. Założona przez stan Michigan w celu szkolenia inżynierów górnictwa w zakresie lepszej obsługi lokalnych kopalni miedzi, szkoła rozpoczęła się z czterema wykładowcami i 23 studentami na drugim piętrze budynku przy Montezuma Avenue w Houghton. Budynek, który przez dziesięciolecia funkcjonował jako Houghton Fire Hall, jest teraz klubem nocnym i restauracją.

Michigan Mining School, a następnie Michigan College of Mines, wyszkoliły inżynierów górnictwa uznanych w kraju i na świecie. Nasz pierwszy prezydent, Marshman E. Wadsworth (1887-98), nadzorował utworzenie silnego wydziału, przeniesienie się do naszego obecnego kampusu i misję uczelni.

Na Michigan Technological University ponad 7000 naszych szalonych inteligentnych studentów buduje i uruchamia nanosatelity, ulepsza protezy kostek i łączy roboty z dziećmi. Tylko w tym roku studenci Michigan Tech spędzą 126 000 godzin pracując z mentorami wydziału nad płatnymi badaniami. Nasze 18 ośrodków i instytutów jest uzbrojonych w 80,4 mln USD na badania. Husky zarabiają dziewiąte najwyższe pensje początkowe w kraju w wysokości 65 000 USD (mediana). To przyszłość inna niż wszystkie.

English Language Requirements

Potwierdź swoją znajomość języka angielskiego testem języka angielskiego Duolingo! DET to wygodny, szybki i niedrogi test online z języka angielskiego akceptowany przez ponad 4000 uniwersytetów (takich jak ten) na całym świecie.

Lokalizacje

  • Houghton

    Townsend Drive,1400, 49931, Houghton

    pytania