Keystone logo
L’Université Catholique Du Congo Doktorat z teologii
L’Université Catholique Du Congo

Doktorat z teologii

Kinshasa, Demokratyczna Republika Konga

Request duration

Francuski

Pełny etat

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

W kampusie

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

W 1996 r. Stały Komitet Biskupów Konga zatwierdził nową organizację studiów na Wydziale Teologicznym, która weszła w życie w październiku tego samego roku. Reforma rozpoczęła się od ponownego przeanalizowania programu Wydziału Teologii i Nauk Humanistycznych, którego początkowy podwójny cel polegał na formacji teologicznej studentów zakonnych i świeckich, którzy nie byli przeznaczeni do życia kapłańskiego, oraz na inkulturacji ewangelii poprzez włączenie do formacji teologicznej nauk humanistycznych zwracając uwagę na środowisko i tradycje kulturowe.

Nie rezygnując z tej podwójnej troski, Stały Komitet Biskupów potwierdza, że Kościół potrzebuje świeckich wykształconych w teologii i podkreśla, że formacja tych ostatnich musi być taka sama, jak w przypadku kapłanów (z wyjątkiem, oczywiście, spraw związanych z posługa kapłańska). Nie będzie specjalnego programu dla świeckich i księży. Dla wszystkich będzie to samo na wszystkich poziomach: absolwent, licencja, dyplom zaawansowany (DEA), doktorat.

Ponadto cała teologia nauczana na Wydziale musi być inkulturowana; kształcenie w naukach humanistycznych nieodłącznie związanych z teologią jest narzucane wszystkim studentom teologii i to na każdym poziomie.

Wydział Teologiczny zamierza nie tylko kształcić specjalistów do edukacji teologicznej na uniwersytetach, wyższych seminariach duchownych i scholastykatach, ale także zapewnić przygotowanie kompetentnej kadry do animacji teologicznej, apostolskiej, duszpasterskiej i liturgicznej we wspólnotach zakonnych i chrześcijan.

Na tym Wydziale istnieją cztery kierunki:

 • Biblijny
 • dogmatyczny
 • morał
 • pasterski

Szkolenie podstawowe obejmuje dwa cykle: 3 lata studiów podyplomowych i 2 lata licencji. Program studiów z teologii może być uzupełniony programem Agregacji Szkolnictwa Średniego Wyższego, który uprawnia licencjobiorcę do nauczania w szkołach średnich.

Na poziomie trzeciego stopnia studenci mogą uzyskać stopnie Diplôme d'Etudes Approfondies en Théologie, doktora teologii i łącznego magistra teologii.

PROPAEDEUTYKA FILOZOFICZNA (= przygotowanie do LMD)

Cele edukacyjne

Propedeutyka ma na celu dostarczenie podstaw filozoficznych studentom pragnącym podjąć studia teologiczne. W ciągu jednego roku kandydaci są przygotowani do podjęcia tych studiów, przechodząc podstawowe kursy z filozofii i niektóre kursy z nauk humanistycznych. Na pierwszym cyklu teologii kandydaci z propedeutyki realizują dwa dodatkowe kursy z historii filozofii.

O szkole

pytania

Podobne kursy

 • Doktorat z teologii
  • Honolulu, Stany Zjednoczone
  • Online USA
 • Doktor filozofii (Ph.D.) w religiach
  • London, Wielka Brytania
  • Bologna, Włochy
 • Doktorat z doradztwa chrześcijańskiego
  • Bradenton, Stany Zjednoczone