Keystone logo
Lingnan University Doktorat z historii
Lingnan University

Doktorat z historii

Tuen Mun, Hongkong

30 Months

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

HKD 42 100 / per year *

W kampusie

* czesne na rok 2022-2023 jest w trakcie przeglądu.

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

Uniwersytet oferuje 25 programów MPhil i doktoranckich w dziedzinie sztuki, biznesu, nauk społecznych i nauk ścisłych. Oprócz przyjęcia na nasz program doktorancki z historii, Uniwersytet prowadzi również popularny, oparty na badaniach, dwuletni program MPhil in History.

Aby zaoferować bardziej zróżnicowane możliwości uczenia się, zwłaszcza w przypadku interdyscyplinarnych studiów badawczych, Uniwersytet aktywnie poszukuje możliwości współpracy z zagranicznymi uniwersytetami. W roku akademickim 2021-22 Uczelnia uruchomiła „Program podwójnego doktoratu z ekonomii” z Uniwersytetem Wuhan (WHU) w Chinach oraz „Programy doktoranckie ze wspólnym nadzorem” z Uniwersytetem Shenzhen (SZU), Chiny w obszarach badawczych związane ze Stosunkami Międzynarodowymi i Studiami Rozwojowymi. Obecnie w przygotowaniu są kolejne programy współpracy. Szczegóły można znaleźć na stronie www.LN.edu.hk/sgs/docs/pgrad/coll_prog.php.

Wydział Historyczny

Wydział Historii w Lingnan ma obecnie dziewięciu pełnoetatowych pracowników naukowych, a ich obszary badawcze obejmują cały zakres historii Chin, historii Hongkongu, współczesnej historii Wielkiej Brytanii i Europy oraz historii Ameryki. Wydział jest szczególnie zainteresowany rekrutacją studentów zainteresowanych historią globalną i transnarodową.

Badania profesora Williama Guanglina Liu skupiają się na chińskiej historii gospodarczej, ekonomii politycznej późnych cesarskich Chin, chińskiej historii wojskowej, neokonfucjanizmie i gospodarce rynkowej w perspektywie historycznej.

Profesor Lau Chi-pang jest specjalistą od historii Hongkongu, Chin Ming i Qing, Chin współczesnych, historii intelektualnej Chin.

Profesor nadzwyczajny Chunmei Du jest specjalistą od współczesnej chińskiej historii intelektualnej i kulturalnej. Jej ostatnie prace dotyczą chińskiego konserwatyzmu, chińskiej diaspory i amerykańskiej armii w Chinach w latach 40. w kontekście globalnym i porównawczym.

Profesor nadzwyczajny Mark Hampton jest specjalistą od XIX i XX wieku Wielkiej Brytanii, w szczególności historii mediów. Jego ostatnie prace przeniosły się na kulturę imperialną: miejsce Hongkongu w brytyjskiej kulturze XX wieku, kiedy Hongkong był kolonią Wielkiej Brytanii. Jest częścią klastra wydziału historii, który pracuje z Hongkongiem i południowymi Chinami.

Profesor nadzwyczajny Carmen Chung Man TSUI jest historykiem architektury i urbanistyki. W szczególności interesuje się historią budownictwa mieszkaniowego i rozwoju nieruchomości, dziedzictwem kulturowym i konserwacją oraz adaptacyjnym ponownym wykorzystaniem historycznych budynków w Hongkongu i ogólnie w południowych Chinach.

Docent Vincent S. Leung jest specjalistą od wczesnej historii Chin (ok. 1000 p.n.e. do 200 n.e.). Szczególnie interesuje go historia polityczna i intelektualna tego okresu. Jego zainteresowania badawcze obejmują formacje imperialne, historię historiografii oraz rozwój myśli ekonomicznej w starożytnych Chinach i szeroko pojętej Eurazji.

Adiunkt Peter E. Hamilton jest światowym historykiem kapitalizmu, ze szczególnym uwzględnieniem historii Hongkongu i Pacyfiku w XX wieku.

Adiunkt Diana Lemberg specjalizuje się w dwudziestowiecznej historii Stanów Zjednoczonych, dwudziestowiecznej historii Europy, formacjach kolonialnych i imperialnych, historii praw człowieka, historii kultury, historii technologii i globalnym języku angielskim.

Adiunkt Zhang Lei jest specjalistą od współczesnych Chin, z wykształcenia historykiem i geografem, jego badania koncentrują się na historii miast, historii środowiska i geografii historycznej Chin.

Rekrutacja

Program

O szkole

pytania

Podobne kursy

  • Stopnie naukowe (MPhil / doktor) w historii
    • London, Wielka Brytania
  • Doktorat z historii gospodarczej i społecznej
    • Lisbon, Portugalia
  • Doktor historii
    • Johannesburg, Republika Południowej Afryki