Keystone logo
Lingnan University Doktorat z biznesu
Lingnan University

Doktorat z biznesu

Tuen Mun, Hongkong

30 Months

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

HKD 42 100 / per year *

W kampusie

* czesne na rok 2022-2023 jest w trakcie przeglądu.

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

Uniwersytet oferuje 25 programów MPhil i doktoranckich w dziedzinie sztuki, biznesu, nauk społecznych i nauk ścisłych. Oprócz przyjęcia na nasz program doktorancki z biznesu, Uczelnia prowadzi również popularny, oparty na badaniach, dwuletni program MPhil in Business.

Aby zaoferować bardziej zróżnicowane możliwości uczenia się, zwłaszcza w przypadku interdyscyplinarnych studiów badawczych, Uniwersytet aktywnie poszukuje możliwości współpracy z zagranicznymi uniwersytetami. W roku akademickim 2021-22 Uczelnia uruchomiła „Program podwójnego doktoratu z ekonomii” z Uniwersytetem Wuhan (WHU) w Chinach oraz „Programy doktoranckie ze wspólnym nadzorem” z Uniwersytetem Shenzhen (SZU), Chiny w obszarach badawczych związane ze Stosunkami Międzynarodowymi i Studiami Rozwojowymi. Obecnie w przygotowaniu są kolejne programy współpracy. Szczegóły można znaleźć na stronie www.LN.edu.hk/sgs/docs/pgrad/coll_prog.php.

Wydział Biznesu

Katedra Rachunkowości
Dział Księgowości w Lingnan zajmuje ogólny ranking 150 na całym świecie, oparty na publikacjach z badań księgowych z ostatnich sześciu lat, zgodnie z obszernym badaniem „Accounting Rankings for Universities 2020” przeprowadzonym przez Brigham Young University ( www.byuaccounting.net ). Według obszarów tematycznych nasze badania w dziedzinie podatków, rachunkowości finansowej i audytu zajmują odpowiednio 68, 98, 150 pozycji na całym świecie. To wielkie osiągnięcie, biorąc pod uwagę niewielką skalę działu. Departament publikował badania w czołowych czasopismach naukowych, w tym The Accounting Review; Dziennik Rachunkowości i Ekonomii ; Współczesne badania rachunkowości ; Przegląd Studiów Rachunkowości; Rachunkowość, Organizacja i Społeczeństwo; Audyt: Dziennik praktyki i teorii; Journal of Financial Economics i Journal of Financial and Quantitative Analysis. Nasze badania wnoszą wkład w teorię i praktykę rachunkowości, która zapewnia istotny wgląd w zawód księgowego na kontynencie i w Hongkongu.

Katedra Informatyki i Nauk Decyzyjnych
Katedra Informatyki i Nauk o Decyzji jest jednym z pięciu wydziałów na Wydziale Biznesu, specjalizujących się w nauczaniu i badaniach w zakresie Data Science (DS), Information Systems Management (ISM) i Operations Management (OM). Ma niewielką grupę członków wydziału, którzy należą do najbardziej aktywnych badaczy w Hongkongu w swoich wyspecjalizowanych obszarach badawczych ( href="http://cptra.ln.edu.hk/ ) i są dobrze rozpoznawani przez rówieśników z konkurencyjnymi granty badawcze i publikacje w wysokiej jakości czasopismach (np. Management Science , Operations Research , Production and Operations Management , Journal of Management Information Systems , European Journal of Operational Research , IEEE Transactions on Pattern Analysis and Machine Intelligence , IEEE Transactions on Evolutionary Computation, Communications ACM , Systemy Wspomagania Decyzji oraz Informacja i Zarządzanie ).

Katedra oferuje programy MPhil i doktoranckie w biznesie ze szczególnym uwzględnieniem DS, ISM i OM. Witamy zmotywowanych kandydatów i jesteśmy w pełni zaangażowani w oferowanie najlepszego możliwego środowiska do nauki i badań dla naszych studentów MPhil i doktorantów. Kwalifikowani kandydaci są również zachęcani do rozważenia programu stypendialnego doktora w Hongkongu (HKPFS), wysoce konkurencyjnego i prestiżowego programu ustanowionego przez Radę Grantów Badawczych (RGC) w Hongkongu.

Departament Finansów i Ubezpieczeń
Departament Finansów i Ubezpieczeń ma siedmiu członków wydziału, którzy są aktywni w badaniach. Nasze zainteresowania badawcze są szerokie i wykorzystują podejścia teoretyczne, empiryczne i stosowane. Wydział zakończył niedawno badania dotyczące ratingów kredytowych, zmienności papierów wartościowych i instrumentów pochodnych, decyzji kredytowych banków, finansów przedsiębiorstw oraz modeli teoretycznych ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem. Wyniki tych badań zostały opublikowane w prestiżowych czasopismach międzynarodowych.

Studenci badań ściśle współpracują z przełożonymi. Oprócz prac dyplomowych studenci mają możliwość pracy z pracownikami naukowymi przy innych projektach badawczych. Studenci wykonują odpowiednie zajęcia w Lingnan i na innych lokalnych uniwersytetach. Jedną z cech naszego podejścia jest to, że studenci rozpoczynają pracę nad projektami badawczymi od pierwszego semestru.

Wydział Zarządzania
Departament Zarządzania Lingnana rozwinął mocne strony badawcze w głównych obszarach, takich jak zarządzanie konfliktami, badania organizacji, etyka biznesu, innowacyjność i przedsiębiorczość, zarządzanie międzykulturowe i chińskie studia biznesowe, a także bada pojawiające się problemy badawcze. Nasze badania wspierają Lingnan University zakresie sztuk wyzwolonych polegającą na rozwijaniu i stosowaniu wiedzy w służbie publicznej. Poszukujemy zmotywowanych, zdolnych studentów, którzy są zaangażowani w rozwijanie swoich kompetencji badawczych poprzez nasze programy podyplomowe.

Katedra Marketingu i Biznesu Międzynarodowego
Nasz wydział uzyskał stopień doktora w Australii, Kanadzie, Hongkongu czy Stanach Zjednoczonych. Przez lata absolwenci naszego programu byli zatrudnieni za wynagrodzeniem w organizacjach w Hongkongu, na kontynencie i za granicą. Niektórzy kontynuują zaawansowane studia na innych prestiżowych uniwersytetach, w tym na Georgia State University, McGill University, Rutgers University, York University, University of Connecticut, University of Illinois at Urbana-Champaign i University of Alberta. Nasi absolwenci prezentowali wyniki swoich badań na międzynarodowych konferencje naukowe, takie jak Academy of International Business Conference i Marketing Science Conference. Część z nich zdobyła takie nagrody jak „Best Graduate Student Paper” czy „Best Conference Paper” na międzynarodowych konferencjach.

Rekrutacja

Program

O szkole

pytania

Podobne kursy

  • Doctorate in Business and Economics
    • Aveiro, Portugalia
  • Doktor nauk ekonomicznych i zarządzania
    • Porto, Portugalia
  • Doktor ekonomii, analityki i nauk decyzyjnych
    • Lucca, Włochy