Keystone logo
Lingnan University Doktor nauk ekonomicznych
Lingnan University

Doktor nauk ekonomicznych

Tuen Mun, Hongkong

30 Months

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

HKD 42 100 / per year *

W kampusie

* czesne na rok 2022-2023 jest w trakcie przeglądu.

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

Uniwersytet oferuje 25 programów MPhil i doktoranckich w dziedzinie sztuki, biznesu, nauk społecznych i nauk ścisłych. Oprócz przyjęcia na nasz program doktorancki z ekonomii, Uniwersytet prowadzi również popularny, oparty na badaniach, dwuletni program MPhil in Economics.

Aby zaoferować bardziej zróżnicowane możliwości uczenia się, zwłaszcza w przypadku interdyscyplinarnych studiów badawczych, Uniwersytet aktywnie poszukuje możliwości współpracy z zagranicznymi uniwersytetami. W roku akademickim 2021-22 Uczelnia uruchomiła „Program podwójnego doktoratu z ekonomii” z Uniwersytetem Wuhan (WHU) w Chinach oraz „Programy doktoranckie ze wspólnym nadzorem” z Uniwersytetem Shenzhen (SZU), Chiny w obszarach badawczych związane ze Stosunkami Międzynarodowymi i Studiami Rozwojowymi. Obecnie w przygotowaniu są kolejne programy współpracy. Szczegóły można znaleźć na stronie www.LN.edu.hk/sgs/docs/pgrad/coll_prog.php.

Katedra Ekonomii

Z 13 stałymi pracownikami akademickimi, Departament Ekonomii jest duży jak na standardy Lingnan. Wszyscy jej członkowie posiadają doktoraty na najlepszych uniwersytetach międzynarodowych. Badania i ekspertyzy Katedry obejmują szerokie obszary teorii ekonomii oraz pracy empirycznej i politycznej – w ekonomii międzynarodowej, finansach i handlu, polityce konkurencji, rynkach pracy, mieszkalnictwie i polityce zdrowotnej, ekonomii środowiska, problemach starzenia się i ekonomii populacji. Publikacje pracowników Katedry Ekonomii ukazywały się w czołowych czasopismach ekonomicznych, takich jak American Economic Journal: Microeconomics , Economic Journal , Games and Economic Behavior , International Economic Review , Journal of Development Economics , Journal of Economic Theory , Journal of International Economics , Journal of Public Economics , Management Science , RAND Journal of Economics oraz Review of Economics and Statistics . W najnowszym ćwiczeniu oceny badań (2020) przeprowadzonym przez rząd Hongkongu SAR, 53% badań wydziału ekonomii i finansów Lingnan zostało ocenionych jako „wiodące na świecie” lub „międzynarodowo doskonałe”. Równie ważne dla naszych studentów badań naukowych, Departament gości stałą grupę najlepszych naukowców z całego świata na krótkie wizyty i seminaria.

Rekrutacja

Program

O szkole

pytania

Podobne kursy

  • Doktor nauk ekonomicznych
    • Johannesburg, Republika Południowej Afryki
  • PhD in Econometrics
    • Johannesburg, Republika Południowej Afryki
  • Doktorat z ekonomii transportu
    • Johannesburg, Republika Południowej Afryki