Keystone logo
International School for Advanced Studies (SISSA)

International School for Advanced Studies (SISSA)

International School for Advanced Studies (SISSA)

Wstęp

o SISSA

W szkole, gdzie szkolenia oznaczają badania

SISSA, Międzynarodowej Szkoły Studiów Zaawansowanych, została założona w 1978 roku i jest ośrodkiem naukowym doskonałości w ramach krajowej i międzynarodowej scenie akademickiej. Znajduje się we Włoszech, w mieście Triest, dysponuje 67 profesorów, około 130 post-docs, 245 doktorantów i 95 technicznego personelu administracyjnego. Położony na malowniczej Krasu wyżynny, Szkoła jest otoczona parkiem 25 akrów, i oferuje wspaniały widok na zatokę Triestu.

Trzy główne obszary badawcze są SISSA Fizyka, neurologia i matematyka.

Wszystkie prace naukowe prowadzone przez naukowców SISSA są regularnie publikowane w czołowych międzynarodowych czasopismach o wysokim impact factor, a często w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych, takich jak Nature and Science. Szkoła opracowała również ponad 150 umów o współpracy z wiodącymi na świecie szkół i instytutów badawczych.

Poziom jakości badań jest dodatkowo potwierdzone przez fakt, że w dziedzinie konkurencyjności europejskich systemów finansowania SISSA utrzymuje czołową pozycję wśród włoskich instytutów naukowych w zakresie grantów badawczych uzyskanych w stosunku do liczby naukowców i profesorów. Takie przywództwo należy rozpatrywać w kategoriach zdolności SISSA do uzyskania środków finansowych, zarówno z prywatnych i publicznych sektorów, takich jak Sir i Prin.

Jeśli chodzi o krajowe oceny jakości badań z udziałem wszystkich uniwersytetów i instytutów naukowych, SISSA dostał najwyższe noty w matematyce i neurologii i zajął pierwsze miejsce wśród wydziałów średnich w dziedzinie nauk fizycznych.

Udogodnienia

Dzięki swojej wyjątkowej okolicy w dziewiczej wsi w Trieście Krasu, wspaniały park wokół szkoły jest piękne miejsce na spacery i cieszyć się widokiem na miasto oraz na Zatoce Trieste.

Na kampusie SISSA można znaleźć kilka udogodnień, takich jak Teatr / Audytorium, siłownia i wiele innych, które uczynią Państwa pobyt w szkole jeszcze bardziej przyjemne.

Wszyscy studenci i naukowcy są również prawo do korzystania, które są niezwykle ważne dla ich pracy. Jeden z tych obiektów jest biblioteka, która umożliwia dostęp do wszystkich najważniejszych publikacji naukowych obejmujących wszystkie dziedziny badawcze na SISSA. Na terenie kampusu, czasopisma są również swobodnie dostępne w Internecie w wersji elektronicznej.

Research Laboratories

Dla swoich działań badawczych, grupy eksperymentalne SISSA może wykorzystywać kilka laboratoriów. laboratoria neurobiologii korzystać z zaawansowanych narzędzi do badań fizjologicznych, analizatora sekwencji DNA i biologii molekularnej instrumentacji. Obszar ten wykorzystuje również zaawansowane komputery i oprogramowanie do modelowania molekularnego, a do badania urządzeń hybrydowych bio-electronic. Zaawansowane rodzaje oprogramowania dla badań nad biologią inspirowane wizyjnych są w użyciu. Wyposażenie mikroskopowe neurobiologii obszarze są: mikroskop elektronowy, dwie konfokalne mikroskopy oraz liczne mikroskop fluorescencyjny.

Udogodnienie Cognitive Neuroscience laboratoria to: kabiny testowe dla psycholingwistyczne eksperymentów z dorosłych i dzieci korzystających z wyrafinowaną sztuczną mowę; wirtualny teatru prezentacji wizualnych scen do testowania procesów rozumowania u dzieci; o dużej gęstości zapisu potencjałów wywołanych przeprowadzenie neuroobrazowania na dzieci i dorosłych; laboratorium neuropsychologia wyposażone dla transcranical stymulacji magnetycznej. Inne highpoints metodyczne obejmują laboratorium percepcji dotykowej, która bada neuronów podstawę czucia stosując matrycę 100 mikroelektrodami wszczepione w korze mózgowej; grupa ta również monitoruje aktywność neuronów leżących u podstaw percepcji decyzje zachowuje zwierząt.

Technologie i Usługi informatyczne

Ogromne zasoby dla obliczeń naukowych są dostępne w SISSA. Usługi obejmują e-mail, hosting, rozproszone systemy plików, bezprzewodowych i zdalnego dostępu do internetu, szkoleniowych i badawczych i obliczeniowych o wysokiej wydajności urządzenia. SISSA utrzymuje dużą liczbę numerów pożerające połączonych serwerów, które komunikują się ze sobą.

SISSA jest podłączony do GARR, włoskiej sieci badawczej i komunikuje się z głównymi krajowymi i międzynarodowymi ośrodkami super komputerowych.

Lokalizacje

  • Trieste

    Scuola Internazionale Superiore di Studi Avanzati via Bonomea, 265 , 34136, Trieste

    pytania