Keystone logo
Institut supérieur du commerce de Paris

Institut supérieur du commerce de Paris

Institut supérieur du commerce de Paris

Wstęp

Założona w 1963 roku Grupa ISC Paris jest jedną z niewielu prywatnych, niezależnych grup szkolnictwa wyższego we Francji – założoną przez wizjonera biznesu i edukacji Paula Icarda. Grupa ISC Paris koncentruje się na dwóch „markach edukacyjnych”: ISC Paris Grande École jest jedną z 20 najlepszych francuskich Grandes Écoles należących do Conférence des grandes écoles. ISC Paris posiada trzy międzynarodowe akredytacje: AACSB, AMBA i EPAS. ISC Paris Global Programs jest liderem w opracowywaniu specjalistycznych programów studiów, które wymagają od trzech do pięciu lat studiów uniwersyteckich po ukończeniu szkoły średniej (Bac+3 do Bac+5 w systemie francuskim) oraz programów Executive Education.

Paul Icard był wszechstronnie utalentowaną i dynamiczną osobowością – dyrektorem ds. zasobów ludzkich, artystą, uczniem pioniera sztuki abstrakcyjnej Francisa Picabii, studentem psychologii i autorem książki o psychologii miejsca pracy.

Ambicją Icarda było wybranie i przeszkolenie kolejnego pokolenia menedżerów korporacyjnych. Postrzegał korporację jako żywy organizm, otwarty na świat zewnętrzny i potrafiący dostosować się do każdej sytuacji. Aby pomóc uczniom wyrosnąć z uczniów na zwinnych specjalistów, zdolnych do refleksji, działania i otwartości, Icard stworzył program nauczania, w którym uczniowie byliby przede wszystkim przedsiębiorcami w każdej napotkanej sytuacji: w klasie, w stowarzyszeniach, w przedsiębiorstwach studenckich, w swoich przedsiębiorstw i w każdej sytuacji, jaką tylko mogli sobie wyobrazić.

Wizja Icarda

W Grupie ISC Paris dokładamy wszelkich starań, aby utrzymać przy życiu przełomową inspirację Paula Icarda. Staramy się być wiodącą grupą edukacyjną w zakresie Action Learning i edukacji w zakresie zarządzania, kładąc nacisk na aktywne nauczanie, doświadczenie uczniów, innowacje i wielokulturowość - a wszystko to z korzyścią dla rozwoju osobistego i zawodowego naszych uczniów.

Nasza misja

W stale zmieniającym się świecie korporacji możemy podsumować naszą misję w następujący sposób:

Aby umożliwić naszym uczniom ujawnienie swoich talentów, które służą społeczeństwu i przedsiębiorstwom na rzecz zrównoważonej przyszłości w kontekście międzynarodowym.

W tym kontekście naszą misją jest:

 • Zachęcaj uczniów, aby byli odpowiedzialni za swoją edukację, rozwijali swoje umiejętności przywódcze i przygotowywali ich do sprostania światowym wyzwaniom.
 • Rozwijaj umiejętności krytycznego myślenia naszych uczniów, aby pomóc im stać się odpowiedzialnymi i etycznymi menedżerami; rozwijać swoje umiejętności podejmowania decyzji poprzez praktyczne i zawodowe doświadczenia w wieloaspektowym środowisku.
 • Przyczynianie się do nowej wiedzy i innowacji w zarządzaniu, praktykach zarządzania i edukacji w zakresie zarządzania, z korzyścią dla świata akademickiego i biznesowego.
 • Wspieranie potrzeb szkoleniowych i rekrutacyjnych korporacji.
 • Aktywnie uczestniczyć w dyskusjach, które pomagają utrzymać, promować i rozwijać francuski system szkolnictwa wyższego.

Rekrutacja

Programy oferowane przez ISC Paris Grande École są szeroko otwarte dla kandydatów z zagranicy. Procedura rekrutacyjna odbywa się w drodze konkursu na odległość. Procedura ta umożliwia kandydatom z zagranicy udział w konkursie niezależnie od kraju ich pochodzenia. Co roku o przyjęcie do Master Grande École i Bachelor in Management stara się kilkuset kandydatów.

Wymagania wstępne i warunki przyjęcia

Kilka dróg dostępu umożliwia dołączenie do studiów Master Grande École i Bachelor in Management w ISC Paris Grande École, w zależności od poziomu studiów, od poziomu Baccalaureate do poziomu Bac+3 lub równoważnego.

Wniosek należy złożyć na naszej platformie internetowej i załączyć wymagane dokumenty uzupełniające. Opłaty rejestracyjne w konkursie wynoszą zasadniczo 50 euro w przypadku programu licencjackiego i 85 euro w przypadku programu Grande École.

Konkurs polega na analizie Twojego pliku aplikacyjnego i 30-minutowej rozmowie motywacyjnej przez Skype

Twoje umiejętności akademickie, osobowość i motywacja są decydującymi kryteriami w procesie selekcji. Twoje wartości, Twoje poczucie zaangażowania, Twoje umiejętności językowe i Twój projekt zawodowy to aspekty, które omówimy z Tobą podczas tych rozmów, aby potwierdzić przydatność Twojego profilu z ofertą edukacyjną ISC Paris Grande Ecole. Będzie to również okazja, aby zadać wszystkie pytania dotyczące programu i szkoły, aby potwierdzić wybór orientacji. Zwrócimy na to szczególną uwagę.

Rankingi

ISC Paris należy do Grandes Écoles zajmujących się biznesem i zarządzaniem, które w 2020 roku awansowały w różnych niezależnych rankingach.
Poprawiliśmy naszą pozycję w pięciu francuskich i międzynarodowych rankingach na rok 2019/2020.

ISC Paris – z 50-letnią historią i umiejętnością dostosowywania się do oczekiwań pracowników świata biznesu – ma ugruntowaną pozycję jednej z 20 najlepszych francuskich szkół biznesu i zarządzania.

Co oznaczają te rankingi? Są użytecznym sposobem na odróżnienie szkół

Przy wyborze szkoły kryteria wyboru uczniów powinny niewątpliwie uwzględniać tego typu rankingi. Ale ważne jest również, aby wziąć pod uwagę własne – bardzo osobiste – oczekiwania dotyczące podejścia szkoły do nauczania, wsparcia, bliskości firm, specjalizacji, środowiska uczenia się i stosunku jakości do ceny. Reputacja ISC Paris jest szczególnie silna w dwóch ostatnich obszarach.

Jesteśmy szkołą na ludzką skalę, w której można poznać innych uczniów, nawiązać kontakty z profesorami i naprawdę wspieramy naszych uczniów w określeniu ich celów zawodowych.

ISC Paris ma jeden z najlepszych wskaźników „stosunku jakości do ceny”, ponieważ dajemy studentom narzędzia umożliwiające rozwój zawodowy i znajdowanie pracy w wysoko ocenianych firmach. Zajmujemy 13. miejsce na liście „stosunku jakości do ceny” magazynu Financial Times na podstawie relacji między kosztami edukacji a wynagrodzeniami studentów trzy lata po ukończeniu studiów.

Aby zapewnić większy dostęp do naszych programów, staramy się również oferować opcje pracy/nauki na tradycyjnych ścieżkach we wszystkich naszych programach.

Nasze rankingi rosną, ponieważ nasze programy są solidne i zrównoważone

Lepsze rankingi ISC Paris są wynikiem wielu wyjątkowych czynników: akredytacji naszego programu Grande École przez podmioty międzynarodowe (AACSB, AMBA i EPAS), naszej międzynarodowej reputacji, siły naszych relacji z przedsiębiorstwami oraz sukcesów zawodowych naszych absolwentów i zwrot z inwestycji w edukację.

Referencje studentów

Lokalizacje

 • Île-de-France

  Bd du Fort de Vaux, 22, 75017, Île-de-France

 • Orléans

  24 Rue Jeanne d'Arc, 45000, Orléans

pytania