Keystone logo
The Hong Kong University of Science and Technology

The Hong Kong University of Science and Technology

The Hong Kong University of Science and Technology

Wstęp

HKUST","author_url":"","source":""}" />

Intro

The Hong Kong University of Science and Technology ( HKUST ), położony w zatoce Clear Water Bay w Hongkongu, jest instytucją zajmującą się badaniami naukowymi, która zajmuje pierwsze miejsce wśród najlepszych młodych uniwersytetów na świecie (Times Higher Education Young University Rankings, 2020). Dzięki międzynarodowej perspektywie i globalnej reputacji uniwersytet chce być wiodącym uniwersytetem, zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym, dzięki doskonałości w nauczaniu i badaniach.

W związku z bezprecedensowym zapotrzebowaniem na wysokiej klasy talenty wspierające rozwój Hongkongu i świata, The Hong Kong University of Science and Technology (Guangzhou) ( HKUST (GZ)) zostanie utworzony w Nansha, na południe od Guangzhou, aby synergizować ze swoim odpowiednikiem Clear Water Bay (CWB), pielęgnując talenty i ułatwiając współpracę między Hongkongiem, regionem Guangdong-Hongkong-Macao Greater Bay Area (GBA) i innymi obszarami w zakresie edukacji, badań i transferu wiedzy.

Dlaczego HKUST ?

HKUST" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/14/144607_WhyHKUST.JPG" alt="Why HKUST" data-json="{"author":"Photo courtesy of HKUST","author_url":"","source":""}" />

 • HKUST szybko zyskał światową reputację w zakresie doskonałości .
 • HKUST ma silny zespół międzynarodowych wykładowców. W HKUST jest ponad 690 wykładowców pochodzących z ponad 35 krajów i regionów. Wszyscy członkowie wydziału mają stopień doktora. posiadacze pochodzący z czołowych uniwersytetów.
 • HKUST oferuje solidną infrastrukturę badawczą dla wykładowców i studentów. Istnieje ponad 85 instytutów badawczych, centrów i wspólnych laboratoriów w Hongkongu i na kontynencie.
 • HKUST ma prawdziwie globalną i zróżnicowaną społeczność studentów studiów podyplomowych, w której znajduje się ponad 5800 studentów studiów podyplomowych z ponad 70 krajów i regionów.
 • HKUST zapewnia silne wsparcie przedsiębiorczości, aby pomóc uczniom w odkrywaniu namacalnych rozwiązań i technologii.
 • Więcej informacji można znaleźć tutaj .

Charakterystyczna struktura akademicka HKUST

HKUST Distinctive Academic Structure" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/14/143609_TheHKUSTDistinctiveAcademicStructure.jpg" alt="The HKUST Distinctive Academic Structure" data-json="{"author":"Photo courtesy of HKUST","author_url":"","source":""}" />

Wykorzystując ugruntowaną podstawę dyscyplinarną (nauki ścisłe, inżynieria, biznes, nauki humanistyczne i społeczne oraz programy interdyscyplinarne) na kampusie Clear Water Bay, HKUST (GZ) wykreuje nowe terytoria w pedagogice szkolnictwa wyższego poprzez unikalne i nie -konwencjonalna struktura Hub składająca się z czterech ośrodków akademickich ( funkcja , informacja , społeczeństwo i systemy ) oraz szerokiego spektrum nowatorskich obszarów badawczych.

HKUST oferuje szereg podyplomowych programów badawczych prowadzących do uzyskania stopnia magistra filozofii i doktora filozofii (Ph.D.). Aby uzyskać szczegółowe informacje o programie, odwiedź tutaj .

Stypendium i fundusze

HKUST","author_url":"","source":""}" />

Scholarship

HKUST zapewnia hojne stypendia dla studentów, aby mogli kontynuować naukę na studiach podyplomowych, pokrywając czesne studentów, opłaty za zakwaterowanie i koszty utrzymania w Hongkongu.

 • Studia podyplomowe (PGS): stypendium w wysokości 216,360 HK $ (~ 27,700 USD) rocznie za doktorat i doktorat w pełnym wymiarze godzin. studentów. Finansowanie wynosi do dwóch lat dla studentów studiów stacjonarnych MPhil i czterech lat dla studiów doktoranckich w pełnym wymiarze godzin. studentów.
 • Ph.D. z Hongkongu Fellowship Scheme (HKPFS): uznawana na całym świecie nagroda za doktorat. studia ustanowione przez rząd Hongkongu. Stypendium zapewnia każdemu stypendystowi 319 200 HK $ (~ 40 900 $) i zwrot kosztów podróży konferencyjnych w wysokości 13 300 HK $ (~ 1700 $) rocznie przez cztery lata. HKUST przyzna również stypendystom nagrodę Excellent Research Award w wysokości 40 000 HK $ (~ 5 100 USD) na pierwszym roku studiów.
 • Dr RedBird alt = "Stypendium: odnawialne stypendium w wysokości 40 000 HK $ (~ 5 100 USD) rocznie dla doskonałych doktorantów, w uznaniu ich wybitnych wyników w nauce i zdolności badawczych.
 • Asian Future Leaders alt = "Program stypendialny (AFLSP): stypendium dla nowych studentów z Azji Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Południowej w celu kontynuowania studiów magisterskich i wzbogacania międzykulturowego.

Studenci, którzy realizują w pełnym wymiarze godzin MPhil i Ph.D. programy będą miały zagwarantowane zakwaterowanie na uniwersytecie w pierwszych dwóch latach studiów. Istnieją również inne możliwości finansowania, takie jak Overseas Research Award i Greater Bay Area Research Award i nie tylko. Więcej informacji można znaleźć tutaj .

Wstęp do programu pilotażowego HKUST (Guangzhou)

HKUST","author_url":"","source":""}" />

img 4

Wraz z pracami przygotowawczymi do ustanowienia HKUST (GZ), HKUST program pilotażowy w Guangzhou na kampusie Clear Water Bay (CWB), aby rozpocząć rekrutację studentów studiów podyplomowych (RPg) od 2019/20. Docelowy nabór to 150 studentów, którzy zostaną przyjęci na stacjonarne studia doktoranckie. lub programy MPhil. Studenci przyjęci w ramach Programu otrzymają możliwość odbycia studiów podyplomowych i zagwarantowane zakwaterowanie na uczelni. Uniwersytet zaoferuje również odnawialny doktorat RedBird. stypendium w wysokości 40000 HK $ rocznie dla doskonałego doktoratu kandydatów, w uznaniu ich wybitnych wyników w nauce i zdolności badawczych. Więcej informacji można znaleźć tutaj .

Uniwersytet zaprasza teraz na rekrutacje na semestr jesienny 2021/22 (rozpoczynający się we wrześniu 2021). Aplikuj teraz !

Lokalizacje

 • Hong Kong

  Clear Water Bay, Kowloon, , Hong Kong

  pytania