Keystone logo
Graduate School of Life Science Munich

Graduate School of Life Science Munich

Graduate School of Life Science Munich

Wstęp

Nasza Szkoła Podyplomowa

Graduate School Life Science Munich jest częścią Wydziału Biologii oraz Wydziału Chemii, Biochemii i Farmacji Ludwig-Maximilans-Universität München (LMU). Te doskonałe wydziały są zaliczane do najlepszych instytucji edukacyjnych z zakresu biologii i biochemii w Niemczech. Wraz z LMU Gene Center i Klinikum der Universtität München (KUM) należą do HighTechCampusLMU w Grosshadern-Martinsried, znanego z międzynarodowych najnowocześniejszych badań w dziedzinie nauk przyrodniczych. Uczestniczące grupy badawcze często współpracują z sąsiednimi Instytutami Biochemii i Neurobiologii im. Maxa Plancka oraz z Niemieckim Centrum Badawczym Zdrowia Środowiskowego (Helmholtz Zentrum München).

O Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana

Inspirowane Włochami budynki prestiżowego Ludwig-Maximilians-Universität München znajdują się w centrum Monachium, w pobliżu Ogrodu Angielskiego, pierwszego dużego parku miejskiego w Europie. Uniwersytet należy do najstarszych i największych w Niemczech. Został założony w 1472 roku w bawarskim mieście Ingolstadt pod panowaniem księcia Ludwika Bogatego, a po postoju w Landshut ostatecznie osiadł w Monachium w 1826 roku. Od tego czasu przyciąga wielu renomowanych uczonych. Wśród nich był wynalazca rentgenowskich Wilhelm Roentgen, chemik i ojciec nowoczesnego rolnictwa Justus von Liebig oraz socjolog Max Weber. Od momentu powstania uniwersytet wyhodował 13 laureatów Nagrody Nobla. Dziś, z 48 000 studentów, z których 15% to studenci zagraniczni, Ludwig-Maximilians-Universität oferuje tętniące życiem życie studenckie. Ponad 700 profesorów i 3000 adiunktów kształtuje unikalny krajobraz badań i nauczania.

Ludwig-Maximilians-Uniwersytet Ranking

Po raz kolejny w 2021 r. Ludwig-Maximilians-Universität München zajmuje czołowe miejsce w Światowym Rankingu Reputacji Times Higher Education Magazine, gdzie LMU pojawia się na 32 miejscu. W związku z tym LMU należy do najbardziej renomowanych uniwersytetów w Europie. Światowy Ranking Reputacji ocenia reputację uczelni w zakresie nauczania i badań, konsultując się z uznanymi naukowcami z całego świata.

Nasza Szkoła Podyplomowa

Graduate School Life Science Munich (LSM), założona w 2009 roku, oferuje międzynarodowy program doktorancki w dziedzinie nauk przyrodniczych obejmujący obszary antropologii, biochemii i biologii komórki, ekologii, ewolucji, genetyki, mikrobiologii, nauk o roślinach, systematyki i zoologii dla wybitnie zmotywowanych i wykwalifikowanych badaczy. Program jest prowadzony w całości w języku angielskim i zapewnia kompleksowe szkolenie naukowe na jednym z czołowych uniwersytetów w Europie. Członkowie Graduate School są częścią Wydziału Biologii oraz Wydziału Chemii, Biochemii i Farmacji Ludwig-Maximilans-Universität München (LMU). Wydziały zaliczane są do najlepszych instytucji edukacyjnych z zakresu biologii i biochemii w Niemczech.

180907_180904_CampusFeatures_CopyrightLMUBleeseCarolin2021.jpg

Program i nasi członkowie

Szkolenie badawcze dotyczące konkretnego projektu zostanie uzupełnione seminariami, rekolekcjami, kursami metodologicznymi, szkoleniem w zakresie umiejętności zbywalnych oraz uczestnictwem w co najmniej jednej międzynarodowej konferencji. Studia doktoranckie są otwarte dla studentów, którzy posiadają tytuł magistra, dyplom lub, w wyjątkowych przypadkach, 4-letni tytuł licencjata. Absolwenci szkół wyższych otrzymają stopień doktora (Dr. rer. nat.) przez LMU po 3 do 4 latach. Kandydaci muszą wykazać się silnym przygotowaniem jakościowym oraz zainteresowaniem i umiejętnością prowadzenia samodzielnych badań.

Ponad 50 grup badawczych, uznanych na całym świecie za innowacyjne podejścia i technologie badawcze, tworzy podstawowy wydział Graduate School. Wykorzystując najnowocześniejsze podejścia, grupy te starają się odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące podstawowych i stosowanych badań biologicznych i biochemicznych. W ramach własnej grupy badawczej lub we współpracy z wyspecjalizowaną grupą badawczą na terenie kampusu doktoranci LSM mają możliwość uczenia się i dowodzenia różnymi technikami. W ten sposób doktoranci LSM otrzymują gruntowne szkolenie w zakresie zaawansowanych metod w naukach przyrodniczych.

Celem programu jest nauczenie nie tylko wiedzy technicznej niezbędnej do odniesienia sukcesu w badaniach, ale także przekazanie umiejętności niezbędnych każdemu myślącemu i odpowiedzialnemu naukowcowi. Ta ostatnia obejmuje umiejętność komunikowania się prostym językiem oraz chęć angażowania się w kwestie bioetyczne i uczestniczenia w dyskursach publicznych, które mogą prowokować. Dodatkowo dla studentów zagranicznych w celu ułatwienia integracji oferowane są wewnętrzne kursy języka niemieckiego, obejmujące aspekty międzykulturowe. Wybrani studenci kończą studia magisterskie po około trzech do czterech latach i otrzymują doktorat (Dr. rer. Nat.) przez LMU.

Na pierwszy rzut oka

  • Czas trwania doktoratu: 3 do 4 lat
  • uzyskał stopień doktora (dr rer. nat.)
  • Kursy będą prowadzone w języku angielskim
  • Dostępne stypendia: 2 stypendia DAAD i 2 CSC LMU
  • Kampus: HighTechCampus w Monachium

Stypendia i Finansowanie

KwotaTermin składania wniosków
DAAD1,220 EURNovember 30, 2022
CSC LMU1,350 EURNovember 30, 2022

Stypendia i Finansowanie

KwotaTermin składania wniosków
DAAD1,220 EURNovember 30, 2022
CSC LMU1,350 EURNovember 30, 2022

Lokalizacje

Lokalizacje
  • Grosshadernerstr. 2-4, 82152, Munich

pytania