Keystone logo
Graduate School of Biosciences Munich

Graduate School of Biosciences Munich

Graduate School of Biosciences Munich

Wstęp

Witamy w Graduate School of Quantitative Biosciences Munich (QBM) . Nasza szkoła ma na celu przygotowanie młodych naukowców do życia na nową erę ilościowej, zorientowanej na systemy biologii. Zapewnia innowacyjny, zintegrowany Ph.D. program szkoleniowy o międzynarodowym zasięgu i skupiający różne dyscypliny, od biochemii i medycyny po bioinformatykę, eksperymentalną i teoretyczną (bio) fizykę i matematykę stosowaną. Zarówno studenckie projekty badawcze, jak i nauczanie w klasie są wysoce interdyscyplinarne.

Szkoła jest wspólną inicjatywą czołowych naukowców z Ludwig-Maximilians-University (LMU) Monachium , Instytutu Biochemii Maxa Plancka , Centrum Helmholtza w Monachium i Uniwersytetu Technicznego w Monachium (TUM) . QBM otrzymuje finansowanie w ramach drugiej rundy niemieckiej inicjatywy doskonałości, która ma na celu promowanie doskonałości i innowacji w badaniach i edukacji na niemieckich uniwersytetach.

Międzynarodowy doktorat program szkoleniowy koncentruje się na komunikacji i współpracy między tradycyjnie odrębnymi dyscyplinami, od biochemii i medycyny po bioinformatykę, biofizykę eksperymentalną i teoretyczną i matematykę stosowaną. Dzięki silnemu naciskowi na zakotwiczenie analizy teoretycznej w zaawansowanych eksperymentach ilościowych i doskonałości uczestniczących naukowców, szkoła ma wyjątkową pozycję w europejskim krajobrazie naukowym.

Główni pracownicy szkoły są głównymi badaczami reprezentowanymi przez koordynatorów naukowych programu, pracowników naukowych i administracyjnych oraz studentów (75-100 osób w stanie stacjonarnym). Ponadto zewnętrzna rada naukowa reprezentująca cztery kluczowe obszary naukowe (biochemia, biofizyka, bioinformatyka / statystyka / fizyka teoretyczna i medycyna) doradza szkole w zakresie organizacji i strategii.

Lokalizacje

Lokalizacje
  • Munich

    Graduate School of Quantitative Biosciences Munich – BioSysM Butenandtstrasse 1 81377 Munich Germany, , Munich

    pytania