Keystone logo
Georgian State University Of Theatre And Film

Georgian State University Of Theatre And Film

Georgian State University Of Theatre And Film

Wstęp

Shota Rustaveli Theatre and Film Georgia State University kształci aktorów dramatu i filmu, teatru muzycznego, lalek, marionetek i pantomimy, reżyserów dramatycznych, filmowych i telewizyjnych, operatorów, krytyków teatralnych i filmowych, historyków sztuki, specjalistów telewizji i innych. media, choreografowie, menadżerowie turystyki i eksperci sektora kulturalno-oświatowego.

Nasi uczniowie odnieśli międzynarodowe sukcesy i najwyższe nagrody na różnych festiwalach i konkursach filmowych i teatralnych.

Na uniwersytecie działa teatr D. Aleksidze, biblioteka naukowa, laboratoria, instytut edukacyjny, naukowy, który przygotowuje encyklopedie gruzińskiego teatru i kina.

Uniwersytet posiada wydziały: Dramatu, Filmu i Telewizji, Nauk Humanistycznych, Nauk Społecznych i Zarządzania oraz Gruzińskiej Muzyki Ludowej i Tańca, na których ponad tysiąc studentów uzyskuje stopnie licencjackie, magisterskie i doktoranckie.

Uniwersytet odegrał ogromną rolę w kształceniu specjalistów teatru i kina dla całego regionu Kaukazu. Uniwersytet wychował specjalistów z teatrów rosyjskiego, ormiańskiego, azerbejdżańskiego, abchaskiego, ossyjskiego, inguskiego, czeczeńskiego i innych. Wiele znanych obecnie teatrów powstało w oparciu o studia i spektakle dyplomowe uniwersytetu (takie jak Cinema Actors Theatre, Meskhetian Theatre, Theatre Metekhi, Achmeteli Theatre, Theatre of Saingilo, Pantomime Theatre itp.)

Uczelnia utrzymuje twórcze i naukowe kontakty z uniwersytetami w różnych krajach.

Lokalizacje

  • Tbilisi

    Davit Aghmashenebeli Avenue,40, , Tbilisi

    pytania