Keystone logo
Free University of Bozen-Bolzano Międzynarodowy doktorat z inżynierii żywności i biotechnologii
Free University of Bozen-Bolzano

Międzynarodowy doktorat z inżynierii żywności i biotechnologii

Bolzano, Włochy

3 Years

Język angielski

Pełny etat

Request application deadline

Oct 2024

EUR 180 / per year *

W kampusie

* czesne: 163,50 € rocznie

Wstęp

Celem tego międzynarodowego doktoratu Program ma na celu wyszkolenie nowej generacji światowej sławy naukowców w zakresie stosowania podejść inżynierii i biotechnologii do przetwórstwa spożywczego, dając im możliwość transferu i wymiany wiedzy z krajowymi i międzynarodowymi ośrodkami badawczymi i branżami.

Opis kursu

Trzyletni program koncentruje się głównie na badaniach dotyczących produkcji, przygotowania i zarządzania żywnością pierwotną, a także walidacji procesów żywnościowych oraz stosowania technik omicznych do kondycjonowania i charakteryzowania przetwórstwa spożywczego i produktów spożywczych, ze szczególnym naciskiem na na sfermentowanej żywności. Główne cechy doktoratu są interdyscyplinarnym podejściem naukowym i udziałem naukowców o międzynarodowej renomie w Komitecie Naukowym.

Jeśli masz doskonałe wyniki w szkolnictwie wyższym, ten doktorat. pozwoli ci kontynuować karierę akademicką w stymulującym, wielojęzycznym środowisku z innymi badaczami z różnych środowisk kulturowych i językowych. Podczas kursu zdobędziesz kompetencje wymagane do prowadzenia innowacyjnych i rygorystycznie metodycznych i zaawansowanych projektów badawczych. W tym celu będziesz musiał zaprojektować oryginalny projekt badawczy pod nadzorem włoskiego i / lub zagranicznego wykładowcy, spędzić co najmniej sześć miesięcy w renomowanym zagranicznym centrum badawczym i jednocześnie rozwinąć umiejętność pracy zarówno niezależnie i w zespole.

Ten międzynarodowy doktorat otwiera kilka możliwości kariery . Po uzyskaniu doktoratu będziesz mógł kontynuować działalność badawczą w środowisku akademickim, w publicznych lub prywatnych ośrodkach badawczych, w wiodących gałęziach przemysłu spożywczego lub jako konsultant biznesowy w określonych obszarach badawczych programu.

Na pierwszy rzut oka

  • Czas trwania kursu: 3 lata
  • Kursy będą prowadzone w języku angielskim
  • Dostępne miejsca: 10 ze stypendium 2 bez stypendium
  • Kampus: Bozen-Bolzano
  • Czesne: 163,50 € rocznie

Struktura kursu

Doktorat obejmuje obszary badawcze przetwórstwa spożywczego jako jeden z kierunków wydziału. Inżynieria i biotechnologia to wysokoprzepustowe podejścia do nauki o przetwarzaniu żywności. Po przyjęciu do programu po publicznej procedurze selekcji będziesz musiał zaprojektować projekt badawczy i napisać prospekt emisyjny ze swoim przełożonym, w tym cel projektu i kroki niezbędne do jego realizacji. Czasami będziesz musiał zaktualizować kroki w celu uwzględnienia postępu Twojej pracy i najnowszych osiągnięć w dziedzinie badań.

Pobyt przez co najmniej sześć miesięcy w zagranicznym centrum badawczym jest obowiązkowy i będziesz musiał opublikować lub zgłosić do publikacji co najmniej trzy artykuły w międzynarodowych czasopismach recenzowanych . Podczas trzyletniego programu będziesz również musiał regularnie uczestniczyć w zajęciach i seminariach specjalnie zaprojektowanych dla doktorantów. studenci

Etapy doktora

Doktorat Program składa się z pięciu etapów, które kończą się odpowiednio po 2, 6, 12, 24 i 36 miesiącach.

  • Podczas pierwszego etapu zdefiniujesz swój plan badań, a także przygotujesz projekt prospektu.
  • Podczas etapu 2 zdefiniujesz swój projekt badawczy bardziej szczegółowo w oparciu o stosowną literaturę.
  • Podczas etapu 3 rozpoczniesz pracę w laboratorium, stosując podejście zdefiniowane dla twojego projektu.
  • Podczas etapu 4 będziesz kontynuował swoje badania, planujesz swój pobyt za granicą i oczekuje się, że zaczniesz przygotowywać manuskrypty do publikacji w recenzowanych czasopismach.
  • Podczas ostatniego etapu - etapu 5 - ukończysz projekt badawczy, publikację rękopisów i pracę doktorską.

Praca w terenie za granicą

W ciągu trzech lat pracy doktorskiej program, będziesz musiał zaangażować się w swój projekt badawczy w pełnym wymiarze godzin. Pobyt w renomowanym zagranicznym centrum badawczym przez co najmniej 6 miesięcy jest obowiązkowy. Będzie to okazja do zróżnicowania doświadczeń związanych z nauką poprzez prowadzenie badań w wysoce stymulujących i konkurencyjnych kontekstach, wymianę pomysłów z innymi badaczami, a tym samym nawiązywanie kontaktów z międzynarodowymi kolegami.

Podanie

Aby zostać przyjętym na doktorat program, musisz wcześniej uzyskać 300 punktów ECTS (tj. licencjat i magister) i mieć odpowiednie wykształcenie akademickie, odpowiednie zaplecze kulturowe lub odpowiednie doświadczenie zawodowe związane z ukierunkowaniem doktoratu. program. Będziesz musiał potwierdzić swoją znajomość języka angielskiego na poziomie B2 i zostać uznanym za kwalifikowalnego podczas publicznej procedury selekcji.

Rekrutacja

Program

Możliwości związane z karierą

Opłata za program

O szkole

pytania