Keystone logo
Faculty of Natural Sciences and Mathematics - University of Maribor

Faculty of Natural Sciences and Mathematics - University of Maribor

Faculty of Natural Sciences and Mathematics - University of Maribor

Wstęp

Wizja Wydziału

Wizją wydziału jest bycie wiodącym ośrodkiem edukacyjnym, badawczym i aplikacyjnym w regionie studiującym biologię, ekologię, fizykę i matematykę. Stara się również być wiodącym ośrodkiem kształcenia przyszłych nauczycieli w Słowenii w różnych dziedzinach, takich jak nauki ścisłe, matematyka i studia techniczne.

Cel Wydziału

Misją wydziału jest tworzenie nowej wiedzy z zakresu nauk podstawowych, takich jak matematyka, fizyka, biologia, ekologia i nauki edukacyjne z biologii, matematyki, fizyki, chemii oraz nauk technicznych, komputerowych i środowiskowych.

Młody Wydział z Tradycją

Wydział Nauk Przyrodniczych i Matematyki (FNM) został założony w 2006 roku. Stało się tak, gdy Wydział Edukacji rozpadł się na trzy różne wydziały. FNM jest podzielony na różne wydziały: Wydział Biologii, Wydział Fizyki, Wydział Matematyki i Informatyki oraz Wydział Nauk Technicznych.

Wydział prowadzi wiele różnych programów studiów, których jakość zapewnia nasza doskonała kadra akademicka. Pracownicy wydziału to światowej sławy naukowcy i badacze, a swoją pracą stawiają wydział na szczycie w dziedzinie badań naukowych. Udane działania badawcze można zobaczyć w naszych przydatnych i odpowiednich programach badawczych. Kolejnym dowodem na jakość naszej kadry akademickiej są ankiety dla studentów, w których nauczyciele z FNM osiągają najlepsze wyniki. FNM jest zatem wydziałem doskonałej jakości, który jest również najbardziej przyjazny dla studentów.

Wszystkie programy studiów na naszym wydziale zostały przerobione, aby pasowały do systemu bolońskiego. Niektóre nowe programy zaczynają się już jako Bolonia. Od 09/10 nasz wydział oferuje tylko nowe programy studiów w Bolonii.

121779_DSCF4176-1.jpg

Dlaczego warto studiować na naszym wydziale?

W dzisiejszych czasach nauka bardzo się rozwija i zajmuje coraz większe, ważniejsze miejsce w naszym społeczeństwie. Studiowanie nauki prowadzi do gromadzenia nowej wiedzy, która gwarantuje niezawodność i długotrwałe wyniki. Młodzi zaczynają sobie ponownie uświadamiać, że dobre wykształcenie w dziedzinie nauk ścisłych i matematyki umożliwia dobrą pracę i wspaniałą karierę. Nasi studenci mają jasno określone cele i oczekiwania życiowe, co stanowi doskonałą motywację do nauki.

Atrakcyjne atrybuty Wydziału Nauk Przyrodniczych i Matematyki to:

  • Mamy udany system korepetycji.
  • Pomocy międzypokoleniowej używamy na co dzień.
  • Studenci mogą współpracować przy projektach podczas studiów jako studenci.
  • Studenci mogą uczestniczyć w wielu różnych zajęciach pozalekcyjnych oferowanych przez wydział.
  • Studenci mogą zdobyć dodatkowe doświadczenie podczas pracy zawodowej w swojej dziedzinie.
  • Studenci mogą korzystać z wielu interdyscyplinarnych powiązań w dziedzinie nauk ścisłych, technicznych, medycznych, ekonomicznych, a tym samym poszerzać swoją wiedzę.
  • Na naszym wydziale studenci nie są liczbami!

Opcje zatrudnienia

Edukacja w zakresie nauk ścisłych i matematyki umożliwia znalezienie dobrej pracy i udanej kariery, zwłaszcza że w Słowenii jest niewielu absolwentów specjalizujących się w naukach ścisłych i matematyce. Zatrudnienie jest możliwe w przemyśle, bankach, agencjach ubezpieczeniowych, instytucjach publicznych, szkołach itp. Edukacja umożliwia także inne możliwości samozatrudnienia.

Rzeczywiste opcje zatrudnienia można znaleźć we wnioskach o akredytację poszczególnych programów.

121780_DSCF2141-1.jpg

Wydział badawczy

Partnerzy FNM (Wydział Nauk Przyrodniczych i Matematyki) należą do jednego z wiodących światowych badaczy, a wydział ten znany jest z działalności naukowej jako najlepszy na Uniwersytecie w Mariborze.

Wydział rozwija głównie badania z zakresu biologii, ekologii i ochrony środowiska, biofizyki, biologii systemu, fizyki systemów złożonych, nanotechnologii, matematyki, algebry, geometrii, topologii, inżynierii, informatyki, chemii organicznej i nauk edukacyjnych.

Nasi studenci z powodzeniem uczestniczą w wyżej wymienionych działaniach i projektach badawczych.

121877_FNM-modrozelen-bitnaslika-velika.jpg

Lokalizacje

  • Maribor

    Fakulteta za naravoslovje in matematiko, Koroška cesta 160, 2000, Maribor

pytania