Keystone logo
Faculty of Engineering, The Chinese University of Hong Kong

Faculty of Engineering, The Chinese University of Hong Kong

Faculty of Engineering, The Chinese University of Hong Kong

Wstęp

Wiadomość dziekana

Wydział Inżynierii, założony w 1991 r. Przez naszego byłego kanclerza prof. Charlesa Kao, znanego również jako „Ojciec światłowodów” i laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, składa się z wiodących światowych ekspertów, którzy przodują w swoich dziedzinach i zobowiązują się do doskonałość nauczania i badań.

Wydział zapewnia innowacyjną edukację naszym studentom inżynierii. Obecnie, mając ponad 3 800 studentów studiów licencjackich i magisterskich, oferujemy szerokie spektrum programów akademickich w zakresie sztucznej inteligencji: systemy i technologie, inżynieria biomedyczna, informatyka, inżynieria komputerowa, inżynieria elektroniczna, inżynieria energii i środowiska, technologia finansowa, inżynieria informacji, matematyka i inżynieria informatyczna, inżynieria mechaniczna i automatyka oraz inżynieria systemów i zarządzanie inżynierią. Aby wzbogacić doświadczenia uczniów w uczeniu się, zapewniamy różnorodne sposoby angażowania uczniów w uczenie się, takie jak praktyczne doświadczenia, kontakt z przedsiębiorczością inżynieryjną, wycieczki terenowe, wymiana międzynarodowa, letnie studia licencjackie i praktyki.

Wydział został uznany na arenie międzynarodowej za doskonałość w badaniach inżynieryjnych. Nasze światowej klasy laboratoria i urządzenia umożliwiają przeprowadzenie doskonałych badań. Ściśle współpracujemy z rządem i przemysłem w celu opracowania nowych technologii w celu zaspokojenia potrzeb społecznych i poprawy jakości ludzkości. Około 25 lat temu CUHK był pionierem infrastruktury internetowej i rozwoju w Hongkongu. Fakt, że ponad 80% dzisiejszego ruchu internetowego w Hongkongu nadal prowadzi przez sprzęt komunikacyjny CUHK, jest świadectwem i dziedzictwem naszego pionierskiego i ciągłego wkładu do Hongkongu. Obecnie sztuczna inteligencja (AI) jest w stanie przekształcić każdy aspekt naszego życia. Ogromny sukces startupu SenseTime, pierwszego jednorożca w HK, podkreśla naszą pozycję lidera w dziedzinie sztucznej inteligencji. W międzynarodowych rankingach inżynierii jesteśmy jednymi z najlepszych na świecie. Reuters właśnie nazwał CUHK najbardziej innowacyjnym uniwersytetem w Hongkongu.

Rewolucja przemysłowa i epoka informacji zmieniły bieg historii. Inżynierowie ponoszą coraz większą odpowiedzialność za ulepszenie ludzkości. Jesteśmy teraz u progu „czwartej rewolucji przemysłowej”, łączącej świat fizyczny, cyfrowy i biologiczny. Konwergencja Internetu przedmiotów, sztucznej inteligencji, robotyki, nauki o danych, biotechnologii, inżynierii materiałowej, mikroelektroniki, pojazdów autonomicznych, zaawansowanej produkcji i nanotechnologii może zakłócić każdą branżę i każdy aspekt współczesnego życia. CUHK Engineering musi współpracować z innymi wydziałami, aby odegrać kluczową rolę w kształtowaniu czwartej rewolucji przemysłowej. W nadchodzących latach będziemy nadal wzmacniać naszą doskonałość nauczania i badań, a także odpowiadać na wielkie wyzwania, przed którymi stoi świat.

Jestem zaszczycony możliwością pełnienia funkcji Dziekana Wydziału Inżynierii w CUHK. Z niecierpliwością czekam na współpracę z zespołem bardzo utalentowanych współpracowników w celu ciągłego doskonalenia badań i edukacji, które przyczyniają się do rozwoju Hongkongu, Chin i świata.

Dziekan Inżynierii

Profesor Martin DF Wong (黃 定 發 教授)

Choh-Ming Li Profesor informatyki i inżynierii

Członek ACM, członek IEEE

133375_IMG_9758-Crop.jpg

Misja Wydziału

Wydział Inżynierii

Wydział Inżynierii został założony w 1991 r. Przez profesora Sir Charlesa Kao, byłego kanclerza CUHK i ojca chrzestnego komunikacji światłowodowej. Jest to centrum najnowocześniejszych badań i transferu technologii, a także skuteczny poligon dla inżynierów. Jego silny kontyngent profesorski składa się między innymi z naukowców z Chińskiej Akademii Nauk, stypendystów IEEE i pierwszego chińskiego uczonego, który zdobył prestiżową nagrodę Turinga. Studenci otrzymają solidne wykształcenie inżynierskie dzięki rygorystycznemu licencjatowi inżynierskiemu i innym programom studiów oraz najnowocześniejszym urządzeniom. Bogate życie studenckie oraz bogata wymiana i praktyczne możliwości studiowania w połączeniu stanowią wartość dodaną do tej edukacji i otwierają ogromne perspektywy kariery w Hongkongu i na świecie dla absolwentów inżynierii.

Misja wydziału

Wydział Inżynierii jest zaangażowany w edukację przyszłych liderów inżynierii, pogoń za wiedzą na pograniczu nowoczesnej technologii oraz zastosowanie technologii w celu zaspokojenia potrzeb społecznych i ludzkich.

133379_CUCampus2013-3.jpg

Szacunek

Światowej klasy naukowcy

35 stypendystów IEEE, członków US NAE, członków CAE itp.

Doskonałe osiągnięcia studenckie

Zwycięzcy Microsoft Research Asia Fellowship, Google PhD Fellowship, Google Anita Borg Memorial Scholarship, IBM PhD Fellowship itp.

Żywe środowisko badawcze

133376_entrance_1_high.jpg

Dlaczego CUHK?

  • Największy kampus w Hongkongu (137,3 hektara)
  • Położony obok parku naukowego Hongkong
  • Najbardziej innowacyjne uniwersytety Reuters w Azji: 1. miejsce w Hongkongu w latach 2016-2019
  • Najlepsze uniwersytety ARWU w Wielkich Chinach: 1. w Hongkongu, 3. w Wielkich Chinach
  • Rankingi QS World University: 10. w Azji, 46. na świecie
  • Rankingi uniwersytetów QS World według tematu 2019: 23 przedmioty znalazły się w 50 najlepszych na świecie
  • Ranking Times Higher Education: 7 miejsce w Azji, 57 miejsce na świecie

Lokalizacje

  • Ma Liu Shui

    Ma Liu Shui, Hongkong

pytania