Keystone logo
© Euler-Franeker Memorial University with public domain portrait of J. Euler
The Euler-Franeker Memorial University

The Euler-Franeker Memorial University

The Euler-Franeker Memorial University

Wstęp

EULER (krótka, długa forma: Instytut The Euler-Franeker Memorial University Institute) to niezależny instytut akademicki formalnie utworzony w ramach EUCLID (Uniwersytet Euclid), międzyrządowej organizacji opartej na traktatach i posiadającej statut uniwersytetu. EULER posiada również odrębną kartę uniwersytecką w Królestwie Niderlandów, która umożliwia jej nadawanie stopni EUCLID i EULER na mocy prawa krajowego i międzynarodowego.

Dzięki tej strategicznej historii i powiązaniom EULER może w pełni wykorzystać infrastrukturę EUCLID i uznanie instytucjonalne, zachowując jednocześnie jej wyjątkowe cechy i wizję.

Na skrzyżowaniu tradycji i nowoczesności

Wizją EULER jako uniwersytetu „Pamięci” jest kontynuacja i ożywienie tradycji rygoru naukowego, dysput (formalnej debaty) i społeczno-duchowego zaangażowania wielkich uniwersytetów Europy, zwłaszcza pierwotnego Uniwersytetu Franekera, który zapewniał niezwykłe kształcenie od 1585 r. oraz 1811. EULER korzysta ze wsparcia finansowego, technologicznego i akademickiego organizacji międzyrządowej, aby wznowić i zaangażować wspaniałą tradycję światowej doskonałości akademickiej.

Nasza historia

Jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią Królestwa Niderlandów, ponieważ nasze korzenie sięgają głęboko w historię, aż do Holandii w XVI wieku, a dokładnie 1585, roku założenia Uniwersytetu Franeker. Ten niezwykły uniwersytet działał w swojej pierwotnej formie aż do rozwiązania go przez cesarza Francji Napoleona w 1811 r. i ostatecznie zaprzestania działalności, nawet w formie Ateneum w 1843 r. Jednakże „popioły Franekera” pozostały tlące się, gdyż jego trwała wizja zharmonizowania nauki, filozofii , badania i teologia pozostawały coraz bardziej istotne.

Sto osiemdziesiąt lat później płomień rozpalił się na nowo dzięki pamiątkowemu statutowi uniwersytetu zatwierdzonemu przez Ministerstwo Edukacji, Nauki, Kultury i Sportu (Willemstad, Curaçao, Królestwo Holandii). Statut przyznał The Euler-Franeker Memorial University (Fundacji) prawo do ożywienia dziedzictwa i wizji tej niezwykłej holenderskiej instytucji, jednocześnie upamiętniając, po raz pierwszy w nazwie uniwersytetu, głębokie dziedzictwo Leonarda EULER .

Stypendia i Finansowanie

EULER stara się być instytucją wyjątkowo przystępną cenowo, a jednocześnie rozumie wyzwanie, jakim jest opłacenie niezbędnych inwestycji w szkolnictwo wyższe.

EULER nie jest w stanie skierować wnioskodawców do zewnętrznych źródeł finansowania, ale wyda oficjalne pismo o dopuszczalności, które będzie można wykorzystać do zabezpieczenia finansowania z banków i innych źródeł finansowania.

Obecnie dostępne są następujące stypendium EULER . Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat kwalifikacji i procedur, należy zwrócić się do Biura Rekrutacji.

Lokalizacje

 • Willemstad

  Cas Coraweg, 105-A, , Willemstad

 • Willemstad

  Cas Coraweg, 105-A, , Willemstad

 • The Hague

  EULER | EU&NL Liaison Office Johan de Wittlaan 7, 2517 JR, The Hague

  pytania