Wspólny program studiów magisterskich EU-CONEXUS - European University for Smart Urban Coastal Sustainability w zakresie biotechnologii morskiej został wybrany w ramach programu Erasmus+ Erasmus Mundus Joint Masters (2022-2027, projekt nr 101050597 – JMPMB) i jest w stanie zaoferować ponad 20 stypendiów co roku najlepszym kandydatom.


EU-CONEXUS - European University for Smart Urban Coastal Sustainability
EU-CONEXUS - European University for Smart Urban Coastal Sustainability to zintegrowana ponadnarodowa instytucja szkolnictwa wyższego i instytucji badawczej.
Misja
EU-CONEXUS - European University for Smart Urban Coastal Sustainability jest zaangażowana w tworzenie nowych ram instytucjonalnych dla szkolnictwa wyższego w Europie, które umożliwią prawdziwie europejski sposób studiowania i prowadzenia badań poprzez dopasowanie instytucjonalne i bezproblemową mobilność dla wszystkich.
Wizja
EU-CONEXUS - European University for Smart Urban Coastal Sustainability to zintegrowana ponadnarodowa instytucja szkolnictwa wyższego i instytucja badawcza zajmująca się inteligentnym, zrównoważonym rozwojem obszarów przybrzeżnych w ujęciu holistycznym. Koncentracja tematyczna tworzy wyjątkową przewagę konkurencyjną dla firmy EU-CONEXUS - European University for Smart Urban Coastal Sustainability , która ma dobrą pozycję do gromadzenia i rozwijania uzupełniającej wiedzy tematycznej od wszystkich partnerów i ekosystemów regionalnych, poprzez podejście interdyscyplinarne i transdyscyplinarne.
Doskonale rozmieszczony w całej Europie kampus obejmuje wszystkie europejskie wybrzeża. Studenci, nauczyciele, badacze i pracownicy studiują, nauczają, prowadzą działalność badawczą, wprowadzają innowacje i pracują na skalę europejską.
Cele
- Zapewnienie wspólnych europejskich stopni naukowych i wspólnych europejskich dyplomów
- 50% mobilności studentów i kadry akademickiej
- Europejski „kampus” międzyuniwersytecki szkolnictwa wyższego oparty na coraz ściślejszej integracji akademickiej i administracyjnej
- Integracja programów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich, które połączą mocne strony edukacji, badań i innowacji
- Aby zintegrować multidyscyplinarne, wielojęzyczne i innowacyjne wspólne programy edukacyjne
- Podejście edukacji i badań do biznesu i kształtowania polityki publicznej
- Stać się światowym liderem w dziedzinie szkolnictwa wyższego i badań w obszarze inteligentnego zrównoważonego rozwoju miast nadbrzeżnych, z perspektywą ekspansji poza wielkość konsorcjum założycielskiego
EU-CONEXUS - European University for Smart Urban Coastal Sustainability zlokalizowane są w całej Europie:
Uniwersytet La Rochelle
+33 5 86 56 22 02 23 avenue Albert Einstein BP 33060 - 17031 La Rochelle www.univ-lr.fr
Uniwersytet Rolniczy w Grecji
+30 21 0529 4900 Iera Odos 75, Athina 118 55, Grecja www2.aua.gr
Katolicki Uniwersytet w Walencji, Hiszpania
+34 96 363 74 12 2 Quevedo Street, Vale
Uniwersytet w Kłajpedzie
+370 46 398906 ul.H.Manto 84, Kłajpeda 92294, Litwa www.ku.lt
Uniwersytet w Zadarze
+385 23 200 555 Mihovila Pavlinovića 1, Zadar, Chorwacja www.unizd.hr
Uniwersytet Techniczny Inżynierii Lądowej w Bukareszcie
+40 21242 11 61 122-124 Lacul Tei Bld., s2, 020396, Bukareszt www.utcb.ro
I runda: EMJM
Stypendia i
Samofinansujące się
Termin 1
Runda: 15.02.2024
II runda: Samofinansowanie
i częściowe
stypendia
Termin 2
Runda: 31.03.2024
Dokumenty aplikacyjne:
- Dyplom licencjata lub równoważny w języku pochodzenia oraz oficjalne tłumaczenie na język angielski. Apostillowane lub zalegalizowane przez ambasadę Hiszpanii.
- Suplement do dyplomu lub transkrypcja zaliczeń (w języku pochodzenia i oficjalne tłumaczenie na język angielski) zawierająca szczegółowe informacje na temat studiowanych przedmiotów i uzyskanych ocen/ocen.
- Pismo z Uczelni stwierdzające, że licencjat daje możliwość podjęcia studiów magisterskich.
- Certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego (patrz wymagania), jeśli język angielski nie jest językiem ojczystym. Certyfikat musi zostać wydany w ciągu ostatnich 2 lat.
- Deklaracja celu uzupełniona uwagami/uzasadnieniem preferencji kierunku (specjalizacji) w JMPMB.
- CV z naciskiem na doświadczenie zawodowe/naukowe w pokrewnym temacie i zajęciach pozalekcyjnych (zalecany jest format Europass CV ).
- 2 akademickie listy rekomendacyjne (nie mogą być starsze niż 6 miesięcy, podpisane, muszą zawierać datę, być na papierze firmowym i zawierać podpis sędziego lub pieczęć urzędową).
- Kopia strony ze zdjęciem paszportu lub dowodu osobistego (tylko dla obywateli UE).
Dokumenty uzupełniające:
- Artykuły naukowe, jeśli istnieją. Artykuły mogą być wymienione w CV wraz z linkiem do czasopisma, w którym jest on opublikowany oraz numerem identyfikacyjnym obiektu (OID).
- Dowód wolontariatu i/lub pracy (np. zaświadczenie, raport, dowód wpłaty członkowskiej itp.).
