Keystone logo
Doctoral School at Gdańsk University of Technology

Doctoral School at Gdańsk University of Technology

Doctoral School at Gdańsk University of Technology

Wstęp

Politechnika Gdańska (polska nazwa: Politechnika Gdańska) jest jedną z najstarszych uczelni w Polsce i największą uczelnią techniczną w północnej Polsce.

Powstała w 1904 roku i od tego czasu kształci światowej klasy inżynierów z różnych dziedzin nauki i techniki.

Położone w Gdańsku - mieście z tysiącletnią tradycją i bramą do polskiego wybrzeża - to idealne miejsce do nauki i cieszenia się życiem studenckim.

Główne atuty Politechniki Gdańskiej

  • Politechnika Gdańska została uznana za najlepszą techniczną uczelnię naukowo-badawczą w Polsce w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
  • Pierwsze miejsce w 2018 r. I drugie miejsce w 2019 r. W rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego mierzącego popularność studiów wśród kandydatów.
  • PG została sklasyfikowana jako jedna z 10 najpiękniejszych uczelni w Europie według rankingu Times Higher Education University.
  • Uniwersytet składa się z 9 wydziałów z 37 kierunkami studiów.
  • Zatrudnia 1200 nauczycieli akademickich i kształci 14 tysięcy studentów.
  • Absolwenci nie tylko łatwo znajdują pracę po ukończeniu studiów, ale także często z powodzeniem tworzą i prowadzą własne firmy *.
  • Dla potencjalnych kandydatów ważne jest, aby wiedzieć, że Politechnika Gdańska jest jedną z najpopularniejszych uczelni wśród młodych ludzi.
  • Studenci zagraniczni na PG korzystają z wyjątkowego wsparcia, zarówno w procesie rekrutacji, jak i podczas trwania studiów, ze strony International Students and Visitors Office (ISVO) ** - podmiotu zajmującego się promocją uczelni na arenie międzynarodowej, rekrutacją kandydatów z zagranicy oraz wspieraniem nowo przybyłych .

* Według ogólnopolskiego badania, zarobki absolwentów Politechniki Gdańskiej zajmują czwarte miejsce wśród absolwentów w kraju.

** ISVO jest częścią Biura Współpracy z Zagranicą Politechniki Gdańskiej i zostało stworzone w celu udzielania informacji i doradztwa zagranicznym kandydatom i studentom. Wspierający, wielojęzyczny personel może odpowiedzieć na pytania dotyczące aplikacji, uczelni, legalizacji pobytu w Polsce, zakwaterowania oraz pomóc w rozwiązaniu ewentualnych problemów.


165660_Przechwytywanie.JPG

Lokalizacje

Lokalizacje
  • Gdańsk, Poland, 80-233, Gdańsk

pytania