

Doctoral School at Gdańsk University of Technology
Doktorant
Politechnika Gdańska oferuje bezpłatne studia doktoranckie w następujących dziedzinach:
- Nauki społeczne,
- Nauki ścisłe i przyrodnicze,
- Inżynieria i technologia.
Studia doktoranckie w naszej Szkole Doktorskiej są w pełni finansowane i obejmują stypendia doktoranckie dla wszystkich doktorantów. Promujemy kreatywne i interdyscyplinarne podejście do badań. Program składa się z 14 dyscyplin prowadzonych w całości w języku angielskim, co sprzyja zarówno interdyscyplinarnej, jak i międzynarodowej współpracy.
Dwie dyscypliny - inżynieria mechaniczna oraz inżynieria lądowa, geodezja i transport - są oferowane we współpracy z dwoma instytutami Polskiej Akademii Nauk z siedzibą w Gdańsku: Instytutem Maszyn Przepływowych Szewalskiego i Instytutem Inżynierii Wodnej. Wszystkie programy kładą nacisk na badania interdyscyplinarne.
Dlaczego właśnie my?
- Jedna z najlepszych uczelni badawczych w Polsce (Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza).
- Nowoczesne zaplecze badawcze.
- Ponad 120 lat tradycji akademickiej.
- Ponad 30 lat doświadczenia w kształceniu doktorantów.
- Profesjonalna kadra akademicka wspierana przez profesorów wizytujących z zagranicy.
- Angażujące projekty badawcze i wysokiej jakości nadzór nad pracami dyplomowymi.
- Liczne projekty wspierające badania doktoranckie.
- Możliwości mobilności międzynarodowej i dodatkowych stypendiów Stypendia finansowane przez państwo przez cztery lata oraz dodatkowe nagrody i staże.
- Brak czesnego.
- Program studiów doktoranckich w całości prowadzony w języku angielskim.
- Przystępne koszty życia w porównaniu do innych dużych miast europejskich.
- Jeden z najpiękniejszych kampusów uniwersyteckich na świecie.
- Doskonała lokalizacja w Gdańsku, w otoczeniu atrakcji historycznych i przyrodniczych.
Politechnika Gdańska
Założona w 1904 roku Politechnika Gdańska jest jedną z najstarszych i największych uczelni technicznych w Polsce. Zlokalizowana w Gdańsku, mieście o bogatej historii i bramie do polskiego wybrzeża Bałtyku, uczelnia zapewnia wyjątkowe środowisko dla rozwoju akademickiego i życia studenckiego. Uznana za doskonałość badawczą, Politechnika Gdańska zdobyła czołową pozycję wśród polskich uczelni badawczych dzięki sukcesowi w konkursie "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza" Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczelnia jest centrum wynalazczości, napędzającym postępy, które mają wpływ zarówno na Polskę, jak i na świat.
Kampus Politechniki Gdańskiej jest uznawany za jeden z najpiękniejszych w Europie (Times Higher Education University Rangkings). Z zielonymi przestrzeniami do relaksu, tętniącym życiem klubem studenckim i najbardziej znanym festiwalem studenckim w Polsce ("Juwenalia"), uczelnia oferuje dynamiczne i angażujące doświadczenie studenckie. Położony w samym sercu Trójmiasta, jest jednym z najlepszych miejsc do życia i studiowania w Polsce.
Obiekty sportowe
Sport jest integralną częścią życia studenckiego na Politechnice Gdańskiej. Akademickie Centrum Sportowe oferuje najnowocześniejsze obiekty, wspierające szeroką gamę zajęć sportowych dla doktorantów.
Centrum posiada 20 sekcji sportowych, w tym pływanie, lekkoatletykę, judo, siatkówkę, piłkę nożną, tenis i tenis stołowy. Studenci mają dostęp do nowoczesnego kompleksu basenowego z basenem 25-metrowym i 12,5-metrowym, wykorzystywanego zarówno do nauki, jak i rekreacji. Dodatkowe udogodnienia obejmują pełnowymiarową halę sportową do gier zespołowych, nową halę tenisową, boisko do piłki nożnej, ściankę wspinaczkową i dwa boiska do siatkówki plażowej. Miłośnicy wioślarstwa mogą trenować w Klubie Uczelnianym AZS Politechniki Gdańskiej, w którym znajduje się jedyny tego typu uczelniany ośrodek wioślarski w Polsce, regularnie organizujący zawody krajowe i międzynarodowe.
Uczelnia oferuje również dobrze wyposażoną siłownię, salę do aerobiku i specjalną sekcję judo do treningu sztuk walki. Studenci mogą uczestniczyć w obozach narciarskich i żeglarskich, co ułatwia łączenie życia akademickiego z przygodami na świeżym powietrzu.
Rekrutacja
Proces rekrutacji:
- Wybór przyszłego promotora doktoratu.
- Zarejestruj konto w systemie rekrutacyjnym Gdańsk Tech (eRekrutacja).
- Uiścić opłatę za wstęp.
- Złożyć wniosek i wymagane dokumenty.
- Poddanie się ocenie formalnej i merytorycznej.
- Weź udział w rozmowie kwalifikacyjnej.
- Finalizacja przyjęcia.
Szczegółowe informacje można znaleźć w zakładce Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Politechniki Gdańskiej, gdzie znajduje się kompletny harmonogram i wskazówki krok po kroku (zakładka Proces rekrutacji). Instrukcja poruszania się po systemie rekrutacyjnym dostępna jest również na stronie Centrum Obsługi Informatycznej Politechniki Gdańskiej: eRekrutacja - przewodnik dla kandydatów.
Zachęcamy również do obejrzenia naszego filmu promocyjnego, znalezienia wszystkich powodów, dla których warto być z nami i aplikowania!
Możliwości zawodowe
Na Politechnice Gdańskiej doktoranci stoją na czele innowacji, przyczyniając się do badań, które kształtują przyszłość. Absolwenci podążają różnymi ścieżkami kariery, w tym jako wykładowcy uniwersyteccy, badacze w instytucjach publicznych i prywatnych, konsultanci lub menedżerowie inżynierii. Ich wiedza jest wysoko ceniona w środowisku akademickim, ośrodkach badawczych i sektorze technologicznym, otwierając drzwi do wielu możliwości zawodowych.
Udogodnienia
Doktoranci mogą zamieszkać w Domu Studenckim nr 12, zlokalizowanym na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przy ulicy Traugutta 115A. Wszystkie pokoje są jednoosobowe, w większości urządzone w dwupokojowych apartamentach ze wspólną łazienką i aneksem kuchennym wyposażonym w lodówkę.
Studenci mają również możliwość wynajęcia prywatnych mieszkań, ponieważ Trójmiasto oferuje różnorodne możliwości mieszkaniowe.
Dzięki centralnej lokalizacji uczelni w Gdańsku, dojazd do pracy jest wygodny niezależnie od tego, gdzie studenci zdecydują się mieszkać. Kampus jest dobrze skomunikowany tramwajem, autobusem i pociągiem, zapewniając łatwy dostęp do wszystkich części miasta.
* Według ogólnopolskiego badania, zarobki absolwentów Politechniki Gdańskiej zajmują czwarte miejsce wśród absolwentów w kraju.
** ISVO jest częścią Biura Współpracy z Zagranicą Politechniki Gdańskiej i zostało stworzone w celu udzielania informacji i doradztwa zagranicznym kandydatom i studentom. Wspierający, wielojęzyczny personel może odpowiedzieć na pytania dotyczące aplikacji, uczelni, legalizacji pobytu w Polsce, zakwaterowania oraz pomóc w rozwiązaniu ewentualnych problemów.
- Gdańsk
Gdańsk, Poland
