Keystone logo
Doctoral School at Gdańsk University of Technology

Doctoral School at Gdańsk University of Technology

Doctoral School at Gdańsk University of Technology

Wstęp

Politechnika Gdańska (polska nazwa: Politechnika Gdańska) jest jedną z najstarszych uczelni w Polsce i największą uczelnią techniczną w Polsce Północnej.

Została założona w 1904 roku i od tego czasu kształci światowej klasy inżynierów w różnych dziedzinach nauki i techniki.

Zlokalizowana w Gdańsku - mieście o tysiącletniej tradycji i bramie do polskiej linii brzegowej - jest idealnym miejscem do studiowania i korzystania z życia studenckiego.

Główne atuty Politechnika Gdańska

 • Politechnika Gdańska została uznana za najlepszą techniczną uczelnię badawczą w Polsce w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
 • Pierwsze miejsce w 2018 roku i drugie miejsce w 2019 roku w rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego mierzącym popularność studiów wśród kandydatów.
 • GUT został sklasyfikowany jako jedna z 10 najpiękniejszych uczelni w Europie według Times Higher Education University Rankings.
 • Uniwersytet składa się z 9 wydziałów prowadzących 37 kierunków studiów.
 • Zatrudnia 1200 nauczycieli akademickich i kształci 14 tys. studentów.
 • Absolwenci nie tylko łatwo znajdują pracę po ukończeniu studiów, ale także często z powodzeniem tworzą i prowadzą własne firmy.*
 • Dla potencjalnych kandydatów ważna jest informacja, że Politechnika Gdańska jest jedną z najpopularniejszych uczelni wśród młodych ludzi.
 • Studenci zagraniczni na GUT korzystają z wyjątkowego wsparcia, zarówno podczas procesu przyjęcia, jak i w trakcie trwania studiów, ze strony International Students and Visitors Office (ISVO)** - jednostki zajmującej się promocją Uniwersytetu na arenie międzynarodowej, rekrutacją kandydatów z zagranicy oraz wspieraniem nowo przybyłych.

*Według ogólnopolskiego badania zarobki absolwentów Politechniki Gdańskiej są na czwartym miejscu wśród absolwentów w kraju.

** ISVO jest częścią Biura Współpracy z Zagranicą Politechniki Gdańskiej i powstało w celu udzielania informacji i doradztwa międzynarodowym kandydatom i studentom. Pomocny, wielojęzyczny personel odpowie na pytania dotyczące aplikacji, uczelni, legalizacji pobytu w Polsce, zakwaterowania oraz pomoże w rozwiązaniu ewentualnych problemów.

192808_NAWA-STER-EN.png

Lokalizacje

 • Gdańsk

  Gdańsk, Poland, 80-233, Gdańsk

  pytania