Keystone logo
Czech Technical University in Prague Ph.D. Doktorat z fizyki radiologicznej
Czech Technical University in Prague

Ph.D. Doktorat z fizyki radiologicznej

Prague 6, Czechy

4 Years

Język angielski

Pełny etat, Niepełny etat

Request application deadline

Sep 2024

CZK 1000 / per year

W kampusie

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

Program doktorancki na FNSPE CTU

Program doktorancki w zakresie zastosowań nauk przyrodniczych i inżynierii matematycznej jest otwarty dla absolwentów posiadających tytuł magistra, którzy chcą rozszerzyć swoje kwalifikacje naukowe na odpowiednim kierunku studiów.

Program zorientowany na badania zapewnia dogłębne szkolenie zapewniające wysoki poziom kompetencji zawodowych w wybranym obszarze (patrz poniżej) oraz umiejętność samodzielnego rozwijania i wykorzystywania wiedzy zawodowej i umiejętności zdobytych w badaniach.

Fizyka radiologiczna

Program doktorancki z fizyki radiologicznej jest dość wyjątkowy, jako jedyny w Republice Czeskiej przygotowujący absolwentów na stanowiska z radiodiagnostyki, radioterapii, medycyny nuklearnej i radiobiologii. Program kursu i tematy prac doktorskich są ściśle związane z programem magisterskim z fizyki radiologicznej, dając bardziej dogłębny wgląd w szczególne obszary fizyki radiologicznej. Część zajęć obejmuje nowe metody w radiodiagnostyce, radioterapii i medycynie nuklearnej, mikrodozymetrii, radiobiologii oraz zastosowaniu metody Monte Carlo w fizyce radiologicznej. Część badawcza, w tym egzamin doktorski, kończy się złożeniem rozprawy.

Przewodnik krok po kroku dotyczący procedury składania wniosków

Kandydat do przyjęcia musi mieć ukończony odpowiedni program magisterski (lub program Continuation Master Program) i pomyślnie zdać egzamin z matematyki, fizyki lub chemii (odpowiednio), na kursach związanych z wybraną gałęzią studiów / specjalnością oraz z języka angielskiego język.

  • Przedłożenie żądanej dokumentacji;
  • Kontakt z ewentualnymi promotorami i wybór tematu pracy doktorskiej;
  • Złożenie wniosku;
  • Walidacja zagranicznego wykształcenia i kwalifikacji uniwersytetów;
  • (Nostryfikacja);
  • Wywiad wstępny.

Inne przydatne informacje

Termin składania podań jest zwykle dwa razy w roku i jest ogłaszany regularnie. We wniosku wnioskodawca powinien wskazać m.in. wybrany program studiów oraz rozważyć temat pracy doktorskiej (zwanej również rozprawą).

Czas trwania doktoratu Program trwa cztery lata w pełnym wymiarze godzin lub pięć lat w połączeniu (w niepełnym wymiarze godzin).

Do wniosku należy dołączyć:

  • Życiorys;
  • Dokumenty potwierdzające ukończone wcześniej wykształcenie i doświadczenie zawodowe (jeśli dotyczy). Stopnie naukowe, dyplomy i dokumenty uzyskane za granicą muszą zostać oficjalnie potwierdzone;
  • Wykaz opublikowanych prac i innych wyników działalności zawodowej; każda forma ich oceny byłaby mile widziana.

Rekrutacja

O szkole

pytania

Podobne kursy