Keystone logo
​Abkhazian State University

​Abkhazian State University

​Abkhazian State University

Wstęp

Państwowy Uniwersytet Abchaski powstał na bazie Państwowego Instytutu Pedagogicznego w Suchumi, który został otwarty w 1932 roku.

Wykładowcy i studenci SU aktywnie uczestniczą w wielu międzynarodowych forach naukowych i twórczych. Podobne wydarzenia odbywają się regularnie na Abchazskim Uniwersytecie Państwowym. Studenci i wykładowcy (сотрудники) ASU mogli podnosić swoje kwalifikacje, kontynuować naukę na studiach magisterskich i doktoranckich oraz bronić rozpraw.

Od 2006 roku ASU ma status Autonomicznego Uniwersytetu Narodowego, założyciela Republiki Abchazji. Otworzyło to nowe możliwości rozwoju działalności dydaktycznej i naukowej Uczelni.

Podstawą działalności Uczelni są uniwersalne i rozwijające się zasady kształcenia, zachowujące fundamentalny charakter kształcenia poprzez aktywne wprowadzanie innowacyjnych technologii. Jego celem jest integracja ASU ze Światową Przestrzenią Edukacyjną, zapewniając jej pełny udział w międzynarodowych programach nawiązywania bezpośrednich kontaktów i interakcji z zagranicznymi instytucjami badawczymi i edukacyjnymi.

Do tej pory na Uniwersytecie Państwowym Abchaz znajdują się:

8 wydziałów, Wydział / Brunch Sztuk Pięknych i 42 wydziały, w których prowadzony jest system kształcenia na różnych poziomach: studia licencjackie, specjalne, magisterskie i podyplomowe;

Ponad 3000 studentów, w tym studenci zagraniczni;

kilka rad rozpraw;

priorytetowymi obszarami badań są matematyka, biologia, ekologia, cykl abchaski, archeologia, pedagogika.

Lokalizacje

 • Sokhumi

  Sokhumi, Afganistan

  Programy

   Instytucja oferuje również:

   pytania