Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 7 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Technologia w edukacji 2024

7 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Technologia w edukacji 2024

Przegląd

Doktorat jest najwyższym stopniem oferowanym na uniwersytecie. Programy te wymagają kilku lat i obejmują niezależne badania, które wspierają stan dyskursu akademickiego w danej dyscyplinie. Absolwenci często stają się wykładowcami lub pracują jako naukowcy lub specjaliści.

Co to jest doktorat w dziedzinie technologii edukacyjnej? Studenci tego kierunku mogą podejmować badania poszczególnych technologii oraz dokonywać ocen ilościowych i jakościowych. Eksperci w dziedzinie technologii edukacyjnych mogą badać wpływy technologiczne w edukacji, aby określić, które narzędzia najbardziej sprzyjają uczeniu się. Absolwenci powinni być zaznajomieni z najnowszymi innowacjami i chętni do eksperymentowania w klasie.

Doktoranci w tej dziedzinie czerpią wiedzę z edukacji i technologii. Poznają także nowy sprzęt i oprogramowanie. Ta dziedzina nauki ogólnie promuje umiejętność korzystania z technologii cyfrowej lub zdolność do sensownego stosowania nowych technologii do rozwoju osobistego i zawodowego.

Koszt studiów na tym poziomie może być znaczny, biorąc pod uwagę, że programy te zazwyczaj wymagają od trzech do sześciu lat studiów, badań i pisania w pełnym wymiarze godzin. Dotacje lub stypendia mogą pomóc zrekompensować koszty uczestnictwa. Niektóre programy odkładają fundusze na wybitnych studentów.

Zaawansowane badania w dziedzinie technologii edukacyjnych są bardzo poszukiwane w świecie zawodowym. Uniwersytety potrzebują profesorów i wykładowców posiadających umiejętności technologiczne do nauczania tego przedmiotu. Absolwenci mogą również szukać zatrudnienia jako doradcy technologiczni dla systemów szkolnych lub innych instytucji edukacyjnych lub kulturalnych. Wiele firm technologicznych poszukuje również kandydatów z wykształceniem jako promotorów, zachęcających systemy szkolnictwa i wydziały uniwersyteckie do przyjmowania nowych narzędzi internetowych lub oprogramowania.

Coraz więcej szkół oferuje doktorat z technologii edukacyjnej, a programy te mają różne wydziały i projekty badawcze. Szkoła, którą wybierzesz, wpłynie na technologie, z których korzystasz, oraz na wydziały, którymi możesz kierować swoje badania. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Filtry

  • Studia doktoranckie (PhD)
  • Edukacja
  • Technologia w edukacji
Kierunki studiów
  • Edukacja (7)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania