Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 4 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Studia międzynarodowe 2023

4 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Studia międzynarodowe 2023

Przegląd

Doktor filozofii jest stopniem wyższym, dostępnym dla uczonych, którzy mają już tytuł licencjata i magistra. Średni studenci poświęcają trzy lata na ukończenie tego programu, co zwykle kończy się jego akademicką podróżą.

Co to jest doktorat w badaniach międzynarodowych? Międzynarodowe studia mogą obejmować szeroki zakres tematów, w tym międzynarodową ekonomię polityczną, stosunki międzynarodowe i politykę porównawczą. Dokładne ukierunkowanie edukacji może być wybrane przez uczniów lub szkołę. Każda uczelnia może mieć unikalny program nauczania obejmujący wykłady, dysertacje, dyskusje i warsztaty na kursach. Nawet wymagane kursy mogą się różnić od szkoły do ​​szkoły. Niektóre przykłady kursów uczonych, które mogą być podejmowane podczas tego programu, to między innymi polityka międzynarodowa, ekonomia w historii i konflikt etniczny.

Doktorat w zakresie studiów międzynarodowych jest korzystny, ponieważ pomaga uczniom poprawić ich umiejętności badawcze, zrozumienie kulturowe i zdolności komunikacyjne. Dzięki tym dopracowanym zestawom umiejętności uczestnicy mogą być gotowi na rolę przywódczą lub wyższą pensję początkową, a także stać się bardziej świadomymi obywatelami świata.

Koszt doktoratu może się znacznie różnić w zależności od szkoły. Często lokalizacja, czas trwania programu i tematyka badań mają wpływ na naukę.

Doktorat w zakresie studiów międzynarodowych często prowadzi do kariery w środowisku akademickim, ale może również prowadzić do zatrudnienia w rządzie, organizacjach non-profit lub międzynarodowych korporacjach. Dokładne dostępne kariery zależą od rynku pracy oraz doświadczeń akademickich i zawodowych naukowców. Niektórzy absolwenci stają się naukowcami handlu międzynarodowego, specjalistami ds. Kultury, dyrektorami programów międzynarodowych, profesorami, badaczami, dziennikarzami, politykami, pracownikami globalnej sprzedaży, humanitarystami i międzynarodowymi koordynatorami projektów.

Czy jesteś gotów ubiegać się o przyjęcie na studia doktoranckie? Możesz znaleźć program na uniwersytetach na całym świecie. Niektórzy nawet oferują kursy online dla wygodnej nauki. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Filtry

 • Studia doktoranckie (PhD)
 • Studia humanistyczne
 • Studia międzynarodowe
Kierunki studiów
 • Studia humanistyczne (4)
  • Powrót do głównej kategorii
  Lokalizacje
  Znajdź więcej lokalizacji
  Typ stopnia naukowego
  Czas trwania
  Tempo nauki
  Język
  Język
  Forma badania