Keystone logo

3 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Nauki społeczne Studia regionalne i lokalne Studia europejskie 2024

Filtry

Filtry

  • Studia doktoranckie (PhD)
  • Nauki społeczne
  • Studia regionalne i lokalne
  • Studia europejskie
Kierunki studiów
  • Nauki społeczne (3)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Studia doktoranckie (PhD) Programy w Nauki społeczne Studia regionalne i lokalne Studia europejskie

Poza uzyskaniem tytułu licencjata lub magistra, doktorat filozofii (PhD) jest najwyższym osiągnięciem w środowisku akademickim. Zazwyczaj uzyskanie tego stopnia doktora wymaga badań i prezentacji pracy magisterskiej w określonej dziedzinie.

Czym jest doktorat z europeistyki? Studia europejskie obejmują szeroki zakres dziedzin akademickich, wszystkie odnoszące się do przeszłych, obecnych i przyszłych wydarzeń w Europie. Zwykle postrzegany jako podsekcja nauk humanistycznych lub społecznych, nauki europejskie obejmują aspekty nauk politycznych, ekonomii, socjologii, prawa i geografii. Obszary zainteresowania obejmują analityczne rozumienie Unii Europejskiej i, względnie, jej państw członkowskich.

Zaawansowane badania nad Europą rozwijają wiele umiejętności. Zaawansowana znajomość historii Europy, nieodłączna geopolityka regionu i zrozumienie zasad ekonomii w grze są niezbędne do uzyskania doktoratu. Umiejętności te są okazją do pogłębienia dyskusji politycznych i działania zarówno w sferze akademickiej, jak i politycznej.

Trudno oszacować koszt programu studiów doktoranckich w zakresie studiów europejskich, nie znając instytucji uczęszczanej. Koszt uczestnictwa będzie różnił się w zależności od kraju. Typowy doktor w tej dziedzinie zdobędzie od trzech do czterech lat.

Doktorat z europeistyki zapewnia szeroki wachlarz możliwości rozwoju zawodowego. Ze względu na jego interdyscyplinarny charakter, kariery jako ekonomista lub planista polityki lub analityk i dalsze badania naukowe są wszystkie możliwości. Ponieważ zrozumienie tej dziedziny doprowadzi do wiedzy eksperckiej na temat obecnego stanu Unii Europejskiej, organizacje pozarządowe są prawdopodobnym miejscem docelowym, potencjalnie zajmującym pozycję naukowca lub konsultanta. Stanowiska rządowe, od dyplomatów po agentów wywiadu, również mogą być opcjami.

Choć może wydawać się oczywiste, że szkoły i uniwersytety w Europie będą oferować ten program doktorancki, uczniowie znajdą ten stopień oferowany na całym świecie, lokalnie i online. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.