Keystone logo

3 Studia doktoranckie (PhD) Programy w Studia administracyjne Zasoby ludzkie Stosunki pracy 2024

Filtry

Filtry

  • Studia doktoranckie (PhD)
  • Studia administracyjne
  • Zasoby ludzkie
  • Stosunki pracy
Kierunki studiów
  • Studia administracyjne (3)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Studia doktoranckie (PhD) Programy w Studia administracyjne Zasoby ludzkie Stosunki pracy

Doktor nauk filozofii jest dyplomem wysokiego stopnia, który często prowadzi po studiach podyplomowych, takich jak magister. Możesz studiować różne tematy z zakresu nauk humanistycznych, nauki, sztuki, matematyki i inżynierii. Przeciętny doktor zajmuje od pięciu do sześciu lat.

Co jest doktoratem stosunków pracy? Stosunki pracy mogą skupiać się na strategiach rozwiązywania problemów w miejscu pracy i prawidłowym wykorzystaniu zasobów ludzkich. Program doktorancki może być opracowany w celu omówienia złożonych relacji pracowniczych i zagadnień związanych z zasobami ludzkimi. Większość programów doktoranckich integruje badania i kursy. Niektóre uniwersytety mogą wymagać kursów, które trzeba podjąć, takich jak teoria zasobów ludzkich, metody i procesy badawcze, seminaria z zakresu badań stosowanych, tematy w stosunkach pracy i zasobach ludzkich oraz metody i badania zachowań organizacyjnych w stosunkach przemysłowych.

Zarabianie na studiach doktoranckich w dziedzinie zatrudnienia może prowadzić do większej liczby miejsc pracy i możliwości wyższego wynagrodzenia.Możesz zauważyć wzrost swoich umiejętności pisemnych i ustnych, które mogą ułatwić osiągnięcie sukcesu jako profesjonalisty.

Koszt doktora nie jest taki sam na każdym uniwersytecie. W rzeczywistości niektóre instytucje mogą oferować programy zwrotu kosztów czesnego dla osób wykonujących naukę doktora, ale nie wszystkie. Powinieneś skontaktować się ze szkołą, z którą chcesz się zgłosić, aby uzyskać szacunkową wysokość czesnego.

Doktor nauk stosunków pracy może prowadzić do różnych miejsc pracy. Możesz stać się dyrektorem wykonawczym zasobów ludzkich, starszym konsultantem ds. Stosunków pracy, pracownikiem relacji z pracownikami i starszym badaczem. Można jednak mieć inne możliwości. Dokładne zadanie, które kwalifikujesz, zależy od wcześniejszego doświadczenia zawodowego. Wielu osób z doktorem staje się profesorami na uniwersytetach.

Czy jesteś gotowy na doktorat? Wyszukaj swój program poniżej i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz wstępny.